Strona główna Aktualności Promocje Dopłaty Serwis Części E-sklep O firmie Kariera Kontakt

Rozdrabniacz słomy kombajn Claas LEXION 570,580 siekacz

> Claas > Kombajny zbożowe > LEXION 580-570 >

Odpowiednie przygotowanie słomy to podstawa udanych przyszłorocznych żniw.

Zwykło się mawiać, że żniwa następnego roku zaczynają się od zagospodarowania słomy w czasie właśnie kończonych żniw. Regularne rozrzucenie drobno pociętej słomy jest zapewnione dzięki znakomitym rozrzutnikom. W ten sposób już teraz przygotowują Państwo kolejne żniwa.

Siekacz słomyMówiąc o wydajności podczas żniw, należy mieć również na względzie pozostawienie w glebie resztek pożniwnych. Od dawna mogą Państwo liczyć na wysoką jakość rozdrabniania i rozrzucania resztek słomy na polu przez kombajny LEXION. Innowacyjna budowa rozdrabniacza wyklucza jego zapychanie się. Siekacz słomy SPECIAL CUT rozdrabnia lepiej. Rozdrabnia więcej. I wymaga mniejszego zapotrzebowania mocy.

 

SiekaczSłoma jest kierowana przez rotory i dostaje się bezpośrednio do rozdrabniacza, którego siłę rozdrabniania można dopasować do warunków pracy. 72 lub 108 (w wyposażeniu dodatkowym) dwustronnych noży tnących, poprzeczne ostrze i listwa grzebieniowa z nożami gwarantują dokładne pocięcie. W celu jeszcze lepszego rozdrabniania i rozkładania słomy na powierzchni pola kombajny LEXION 580 i 570 zostały także wyposażone w przestawianą dolną listwę cierną. Pocięty materiał jest następnie doprowadzany do rozrzutnika radialnego.
Rozrzutnik radialnyRozrzutnik radialny w połączeniu z dwoma obracającymi się w odwrotnych kierunkach rotorami gwarantuje równomierne rozrzucenie pociętego materiału na szerokość ponad 9 metrów. Z kabiny kombajnu można ustawić szerokość rozrzutu oraz siłę wyrównującą siłę bocznego wiatru. Kombajn LEXION 580 (i LEXION 570 w wyposażeniu dodatkowym) zapewnia wysoką jakość rozrzucenia w każdych warunkach pracy – nawet w przypadku dużej ilości słomy, silnego bocznego wiatru lub podczas pracy na zboczach.
                              Słoma Rozdrabniacz