Strona główna Aktualności Promocje Dopłaty Serwis Części E-sklep O Firmie Kariera Kontakt

> Zawieszane z przodu

> FELLA > Kosiarki dyskowe Fella >

KOSIARKI MOCOWANE CENTRALNIE Z PRZODU CIĄGNIKA:

 

SZEŚCIO - DYSKOWE o szerokościach roboczych od 3 do 4 metrów, może mieć zawieszenie wahadłowe (np. SM310FP) lub wózkowe (tzw. Równoległobok - np. SM310FZ). 

Kosiarki te można doposażyć w kondycjoner palcowy (KC) ze zgrabianiem lub walcowy (RC).

Kosiarki te są wyjątkowo zwrotne i proste w montażu.
Zawieszenie wahadłowe (FP) - amortyzacja jednostki tnącej odbywa się za pośrednictwem wahliwej osi, umieszczonej centralnie (w środku ciężkości maszyny) oraz za pomocą sprężyny wyrównującej rozłożenie ciężaru.
Zawieszenie wózkowe (FZ) - na równoległoboku - zapewnia jeszcze bardziej precyzyjne kopiowanie terenu, które bardzo przydaje się przy nierównościach. W tego typu kosiarkach wysokość cięcia jest płynnie zmieniana od 3,5 do 7,5 cm.  Przy nawrotach kosiarka jest unoszona w sposób hydrauliczny za pomocą dźwigni (obsługa z kabiny ciągnika). Kosiarki te mogą pracować na stokach i zboczach przy odpowiednim doposażeniu.
Funkcja zmiany kierunku obrotów dysków tnących jest dostępna seryjnie.
6 dysków o dużej średnicy i specjalny kształt belki tnącej zapewniają dużą przepustowość materii oraz czyste i równe cięcie, nawet w trudnych warunkach pogodowych.
 

Wahadłowe zawieszenie SM 310 FP

 

 Wahadłowy układ zawieszenia w kosiarce dyskowej SM 310 FP

 

 

Przy nawrotach kosiarka jest unoszona w sposób hydrauliczny

 Hydrauliczny podnośnik - załączany przy nawracaniu 

Wózkowe zawieszenie SM 310 FZ

 

Wózkowy układ zawieszenia w kosiarce SM 310 FZ

 

Kosiarkę przestawia się z kabiny ciągnika hydraulicznie. Możliwość pracy na stokach i na zboczach. 

Hydrauliczne przestawianie kosiarki z kabiny ciągnika. 

 

 

CZTERO - DYSKOWE kosiarki (tzw. Alpejskie) mocowane z przodu ciągnika  o szerokościach roboczych do 2,5 metra mogą być wyposażone w kompaktowy (FK) lub wahadłowy (FP) rodzaj zawieszenia.
Kompaktowe zawieszenie ze sztywnym wspornikiem (FK-S) wystawianym mechanicznie zapewnia stabilność na nierównym, górzystym terenie natomiast zawieszenie wahadłowe z mocnym wspornikiem (FP-S) wysuwanym hydraulicznie w sposób bezstopniowy daje większą elastyczność na pagórkowatym, pofałdowanym terenie. Oba typy kosiarek świetnie koszą również na płaskim terenie dzięki dużym dyskom tnącym. Uzyskiwany pokos, bez specjalnego dodatkowego wyposażenia, posiada zwarty i równy profil (możliwe jest wyposażenie kosiarki w urządzenie prowadzące pokos w przypadku współpracy z samozaładowczą przyczepą zbierającą).

 

Kompaktowy układ zawieszenia

 

SM 210 FK Kompaktowy wspornik do mocowania TUZ kat. I.

SM 210 FK-S Kompaktowy wspornik, z wysunięciem mechanicznym

SM 260 FK Kompaktowy wspornik do mocowania TUZ kat. I.   

Wahadłowy układ zawieszenia

 

SM 260 FP

SM 260 FP-S Wspornik wahliwy, z wysunięciem ustawianym hydraulicznie.

Kompaktowy wspornik dla zamocowania trzypunktowego układu zawieszenia (TUZ) kat. II.

 

 

 

Sztywny wspornik zaczepowy.  

 

Kompensacja za pomocą sprężyn od strony ciągnika w kierunku punktu przegubu łącznika górnego.

Zabezpieczenie przeciw-kolizyjne

 

Bezstopniowe, hydrauliczne przesunięcie boczne w modelu FK-S (o 21 cm na prawo i na lewo).

 

Składane zabezpieczenie boczne  pozwala uzyskać dużą szerokość na łące a małe gabaryty na drodze.

 

 

 

Mechaniczne wysunięcie dla modelu FK-S

(12 cm w prawo i w lewo), przesunięcie hydrauliczne opcjonalnie.

 

 

 Cztery dyski o dużej średnicy umożliwiają koszenie zarówno na terenie płaskim jak i w górzystym.

 

 

Uzyskiwany pokos jest zwarty i równy (możliwe jest doposażenie kosiarki w urządzenie prowadzące pokos przy współpracy z samozaładowczą przyczepą zbierającą).