Strona główna Aktualności Promocje Dopłaty Serwis Części E-sklep O Firmie Kariera Kontakt

Układ omłotowy, młocarnia, klepisko, cepy, moduł ABC, układ MCS plus

> Massey Ferguson > Kombajny zbożowe > ACTIVA >

 

 Młocarnia kombajnów zbożowych Massey Ferguson ACTIVA
     
Wydajna młocarnia to klucz do sukcesu w przypadku kombajnu zbożowego. Kombajny zbozowe MF ACTIVA wyposażone są w bęben młócący o średnicy 600 mm i szerokości 1340 mm. Bęben wyposażony jest w 8 cepów. Kąt opasania klepiska wynosi 120o  dzięki zastosowaniu modułu ABC (Active Beater Concave). Powierzchnia separacji w kombajnach wyposażonych wynosi 0,83 m2.
     
Bęben młócący wyposażony jest w 8 cepów. Jego średnica i szerokość gwarantują maksymalną wydajność separacji. W modelach ACTIVA S  oprócz cepów na bębnie zamontowano również 8 listw dociążających. Ich zadanie to zwiększenie wagi bębna młócącego a przez to poprawienie jego bezwładności.      
    Przednia i tylna część klepiska regulowana jest niezależnie umożliwiając jeszcze lepsze dopasowanie do panujących warunków. Regulacji dokonuje się z kabiny kombajnu. Sterowanie elektryczne jest standardem we wszystkich kombajnach MF ACTIVA (z wyjątkiem modelu MF 7240 ACTIVA, w którym klepisko ustawiane jest mechanicznie). 
Odrzutnik słomy z modułem ABC (Active Beater Concave) zwiększa kąt opasania o dodatkowe 14o. Dzięki jego zastosowaniu wzrasta powierzchnia separacji, poprawia się płynność przepływu materiału z klepiska głównego i jego przejście na wytrząsacze.    
     
     
     
   Młocarnia kombajnów zbożowych Massey Ferguson ACTIVA