Strona główna Aktualności Promocje Dopłaty Serwis Części E-sklep O Firmie Kariera Kontakt

WOZY PASZOWE, PASZOWOZY JF-STOLL BUDOWA KONSTRUKCJA ZALETY

> STOLL > Wóz paszowy JF STOLL >

WOZY PASZOWE, PASZOWOZY JF-STOLL BUDOWA KONSTRUKCJA ZALETY

 

Firma JF jako jedyna firma na rynku buduje wozy paszowe z stali wysokogatunkowej. Stal o symbolu S500 i S650 jest stalą drobnoziarnistą o bardzo wysokim współczynniku twardości. Konstrukcje pozostałych firm wykonane są ze stali standardowej np. S355. W takiej sytuacji firmy są zmuszone stosować zwiększoną grubość stali by zachować odpowiednią wytrzymałość. Konsekwencją takiego postępowania jest zwiększenie ciężaru maszyny.
Poddano testom dwa elementy z dwóch gatunków stali. Pierwszy element wykonany ze stali standardowej S355, drugi wykonany ze stali wysokogatunkowej S650. Po 10 godz. testu ubytek z elementu wykonanego ze stali S355 był 3-krotnie większy niż z elementu drugiego wykonanego ze stali S650.
 Unikalna konstrukcja ślimaka mieszającego oraz ścian bocznych powoduje wytwarzanie się podczas mieszania pionowych ruchów impulsowych. Mieszanie impulsowe zapobiega tworzeniu się stref w wozie paszowym z niewymieszanymi składnikami. Kolejną unikatową cechą tych maszyn jest niskie zapotrzebowanie na moc, więc rolnik do pracy z paszowozem może zastosować ciągnik rolniczy o mniejszej mocy.

 

 WOZY PASZOWE, PASZOWOZY JF-STOLL BUDOWA KONSTRUKCJA ZALETY