Brak ocen, bądź pierwszy.

Zestaw uprawowo-siewny Sulky MASTER P / HR 160

Pobierz prospekt Sulky Master P

NOWOŚĆ 2020!
PNEUMATYCZNY SIEWNIK ZBOŻOWY SULKY MASTER P
NABUDOWANY NA BRONIE WIRNIKOWEJ SULKY HR 160

PNEUMATYCZNY SIEWNIK ZBOŻOWY SULKY MASTER P NABUDOWANY NA BRONIE WIRNIKOWEJ SULKY HR 160

Nowoczesny zestaw uprawowo-siewny Sulky składa się z siewnika zbożowego pneumatycznego Master P oraz dedykowanej brony wirnikowej HR 160. Siewnik może być wyposażony w redlice stopkowe (model Master P20) lub w redlice talerzowe UNIDISC (model Master P30).

DOCENICIE PROSTE I NIEZAWODNE USTAWIENIA

Łatwy dostęp do zbiornika o pojemności 1000 litrów, którego pokrywa jest łatwo podnoszona dzięki zastosowaniu siłowników gazowych. Pokrywa zapewnia również szczelność zbiornika, co jest bardzo ważne, by materiał siewny nie ulegał zawilgoceniu. Rozmiary załadunkowe zbiornika wynoszą aż 124 x 184 cm! Dzięki temu załadunek za pomocą worków Big-Bag, czy łyżką ładowacza czołowego jest możliwy.

Szczelna pokrywa zbiornika siewnika Sulky Master P

Wygodny pomost dostępowy, bezpieczne składane schodki i poręcze ułatwiają załadunek zbiornika materiałem siewnym również we workach. 

Załadunek, pomost dostępowy i schodki siewnika Sulky Master P

Łatwy dostęp do dozownika ziarna, prosta próba kręcona, przycisk uruchamiający dozownik na wysokości operatora, szybkie przestawienie z wysiewu zbóż na wysiew rzepaku, napęd elektryczny dozownika o bardzo dużym zakresie dawki siewu od 1 do 450 kg/ha, komputer obsługowy PILOT z anteną GPS do odczytu prędkości roboczej, turbina napędzana hydraulicznie - to podzespoły siewnika zapewniające niezawodność i wygodną pracę.

Próba kręcona na wysokości człowieka Sulky Master P

Pełna kontrola wzrokowa dzięki odpowiedniemu kształtowi zbiornika, czujnik poziomu ziarna w zbiorniku z możliwością regulacji wysokości ustawienia. Mnóstwo ergonomicznych rozwiązań zastosowanych na siewniku ułatwia pracę operatora i wpływa na wzrost wydajności.

Znakomite pole widzenia na maszynę!

LEKKI, ZWROTNY I SOLIDNY AGREGAT UPRAWOWO-SIEWNY

Głowica rozdzielająca ziarno jest umieszczona z tyłu, dzięki czemu siewnik jest wysunięty bardziej do przodu, a co za tym idzie środek ciężkości maszyny jest możliwie najbliżej ciągnika. Przestudiowany kształ głowicy rozdzielającej ziarno wpływa na dokładniejszy podział materiału siewnego, w standardzie siewnik jest wyposażony w ścieżkowanie 2x2 rzędy, opcjonalnie możliwe jest wyznaczanie ścieżek technologicznych 2x3 rzędy.

Głowica rozdzielająca ziarno Sulky ADS na siewniku MASTER P

BRONY WIRNIKOWE, KTÓRE SPOWODOWAŁY ZAMIESZANIE NA RYNKU

Wytrzymałość bron wirnikowych SULKY HR została już wielokrotnie udowodniona. Podczas prac rozwojowych brony SULKY są testowane przez setki godzin w ekstremalnie trudnych warunkach. Dedykowana do współpracy z siewnikiem Master P brona wirnikowa HR 160 posiada 4 wirniki na metr, zęby 300x15 mm są przykręcane śrubami, grubość obudowy 6 mm jest podwojona na spodzie, by zachować odporność na największe naprężenia. Smarowanie fabryczne wystarczy na cały okres użytkowania brony i zapewnia trwałość części wewnętrznych. Wirniki są wyposażone w wieniec napędowy o grubości 45 cm zapewniający optymalne przeniesienie siły na każdą oś wirnika. Wytrzymałe łożyska stożkowe o średnicy 65 mm są zamontowane na wieńcu napędowym i mogą absorbować bardzo duże naprężenia.

Brona wirnikowa Sulky HR 160

W celu zapewnienia jeszcze większej wytrzymałości i łatwości obsługi, spawana rama brony wirnikowej jest wykonana ze stali o wysokim stopniu elastyczności (HLE), a elementy robocze ulegające zużyciu są hartowane węglikiem wolframu (seryjnie skrobaki wału są hartowane, opcjonalnie dostępne są również hartowane zęby robocze).

UNIWERSALNY DOZOWNIK ZIARNA, PRZESTAWIENIE ZE ZBÓŻ NA RZEPAK W PARĘ CHWIL

Sprawdzony dozownik ziarna SULKY umożliwia wysiew każdego rodzaju materiału siewnego, możliwe jest dawkowanie w przedziale od 0,5 do 450 kg/ha. Przykładowo, przestawienie z wysiewu gruboziarnistych na rzepak odbywa się poprzez przesunięcie czerwonego wałka dozującego. Nie trzeba niczego wymieniać. Dozownik jest łatwy w obsłudze, wytrzymały i zapewnia spokój podczas wysiewu. Dozownik jest napędzany elektrycznie, dawka jest utrzymywana niezależnie od prędkości roboczej, dzięki sygnałowi o prędkości jazdy otrzymywanemu z anteny GPS.

Dozownik z napędem elektrycznym

KONSOLA ELEKTRONICZNA PILOT Z INTUICYJNĄ OBSŁUGĄ

Dzięki konsoli Pilot można łatwo sterować siewnikiem. Dozownik ziarna jest napędzany za pomocą silnika elektrycznego a wszystkie główne funkcje są szybko dostępne na wyświetlaczu. Próba kręcona jest wspomagana, jej przeprowadzenie odbywa się z tyłu siewnika, z miejsca skupiającego informacje i ustawienia. Komputer Pilot umożliwia obsługę ścieżkowania, rozłączenie wysiewu na połowie siewnika (opcja), ręczną zmianę dawkowania oraz zapewnia automatyczną zmianę dawki w zależności od ilości rozłączonych sekcji podczas wyznaczania ścieżek technologicznych.

Komputer konsola elektroniczna PILOT

AGREGAT UPRAWOWO-SIEWNY AKTYWNY NIEZAWODNY W PRACY

Bogaty wybór doposażeń opcjonalnych siewnika, zwiększa możliwości zastosowania agregatu uprawowo-siewnego oraz poprawia komfort pracy. Siewnik Master P może być wyposażony opcjonalnie w znaczniki przedwschodowe, obsługiwane hydraulicznie, dodatkowe światła robocze i oświetlenie zbiornika na ziarno. Natomiast brona wirnikowa może być opcjonalnie doposażona we włókę niwelującą, listwę zabezpieczającą wirniki przed kamieniami oraz w spulchniacze śladów kół z zabezpieczeniem sprężynowym non-stop.

Zestaw uprawowo-siewny SULKY MASTER P na bronie wirnikowej HR 160

DANE TECHNICZNE I SPECYFIKACJA SERYJNA ORAZ OPCJONALNA

Prosimy o kontakt w celu uzyskania docelowej kompletacji.

Dane techniczne Siewniki Sulky Master P

Film video: zestaw uprawowo-siewny Sulky Master P 30 / HR 160 w pracy

.