Siezkarnia samojezdna RSM F2650 slajd na korbanek.pl

ROSTSELMASH RSM SERII F

Nowoczesna sieczkarnia o wysokiej wydajności

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

Ciagnik Arbos skutecznie pracujacy w polu

NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWÓŃ    513 600 630

 

Slajeder 2 lata gwarancji Faresin na stronie korbanek.pl

2 LATA GWARANCJI FARESIN 

- GWARANCJA FABRYCZNA

- 2 lata lub 2000 mth 

 SPRAWDŹ MODELE FARESIN 

Dwa Ciagniki Arbos Serii 5000 z informacja o wydluzonej gwarancji
zdjęcie kłosa zboża obejmowanego dłońmi rolnika na tle zachodzącego słońca Agrotech Kielce 2019

AGROTECH KIELCE 2019

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ

EDYCJĘ TARGÓW TECHNIKI ROLNICZEJ

AGROTECH W KIELCACH W DNIACH 15-17.03.2019

Dowiedz się więcej

darmowe ogłoszenia maszyn rolniczych używanych  strona Korbanek

Kombajny z Rostowa nad Donem

 

wejście do fabryki Rostselmash

Tak, to główne wejście do fabryki Rostselmash. W tym gmachu zaplanowano rozwój marki, który jest konsekwentnie realizowany od roku 2000.

Zeszłoroczną rywalizację o miano najpopularniejszej marki kombajnów zbożowych w Polsce po raz pierwszy wygrał Rostselmash. To efekt pracy firmy Korbanek, która jest wyłącznym przedstawicielem tej rosyjskiej marki w naszym kraju… – właśnie tak może rozpoczynać się artykuł, który zostanie opublikowany za kilka lat na łamach RPT.,

Powody do napisania takiego wstę- pu dała nasza wizyta w fabryce Rostselmash, która znajduje się w rosyjskim Rostowie nad Donem. Reżim technologiczny, markowe urządzenia do produkcji, podzespoły znanych zachodnich marek, olbrzymie doświadczenie i potężny potencjał wytwórczy – takie atuty ma jeden z trzech największych producentów kombajnów na świecie

W przyszłym roku 90-lecie

1929 r. Po kilku latach produkcji prostych narzędzi konnych w 1932 r. rozpoczęto wytwarzanie przyczepianych kombajnów zbożowych Staliniec-1 (S-1). Miały one własne 40-konne silniki benzynowe napędzające ich podzespoły robocze. Bocznie zamontowany zespół żniwny miał szerokość 6,7 m. W 1940 r. wyprodukowany został 50-tysięczny Staliniec-1. Siedem lat później pojawił się Staliniec-6, który był wytwarzany do 1956 r. Ostatnim modelem przyczepianym był S-8. Miał montowany silnik benzynowy o mocy 52 KM oraz zespół żniwny o szerokości 6 m. W 1958 r. w Rostowie rozpoczęto produkcję pierwszego samojezdnego kombajnu zbożowego SK-3. Montowano w nim silnik wysokoprężny o mocy 65 KM, młocarnia miała szerokość 1200 mm, wytrząsacz był czteroklawiszowy, a zbiornik ziarna miał pojemność 1600 l. Tych samojezdnych maszyn wyprodukowano 169 tys. sztuk. W 1962 r. SK-3 zastąpił SK-4, któ- ry miał silnik mocniejszy o 10 KM. Jedenaście lat później pojawił się kombajn SK-5 Niva. Niesamowite jest to, że wyprodukowano aż 1,2 mln egzemplarzy tej serii. Oczywiście maszyna ta przechodziła w tym czasie szereg modyfikacji. Z linii montażowej rostowskiej fabryki od 1986 r. zjeżdżały również kombajny Don. Były to maszyny z bębnami młócącymi o średnicy 800 mm i szerokościach 1200 i 1500 mm – odpowiednio Don 1200 i 1500. Pierwszy miał silnik 170-konny i wytrząsacz czteroklawiszowy, a drugi silnik 225-konny i wytrząsacz pięcioklawiszowy. Dony były pierwszymi kombajnami marki Rostselmash z hydrostatycznym napę- dem jezdnym. Do tej pory w fabryce Rostselmash wyprodukowano ponad 2,8 mln kombajnów i sieczkarń samojezdnych. Najlepszy pod tym wzglę- dem był rok 1985, w którym powstało ok. 85 tys. maszyn. Przedsiębiorstwo państwowe Rostselmash po upadku ZSRR przechodziło poważny kryzys. Roczna produkcja wynosiła zaledwie kilkaset sztuk rocznie. W 2000 r. fabryka została przejęta przez prywatnych inwestorów i od tego czasu Rostselmash wszedł na ścieżkę rozwoju. Potencjał fabryki w Rostowie nad Donem jest olbrzymi, gdyż na blisko 100 ha pod dachem jest prawie 70% tej powierzchni.

 

 

kombajn Niva Rostselmash

Kombajn Niva został wyprodukowany w liczbie aż 1,2 mln egzemplarzy

Rocznie 6 tys. kombajnów i sieczkarń

Obecnie roczna produkcja kombajnów i sieczkarń wynosi w rostowskiej fabryce ok. 6 tys. sztuk. Pracuje w niej blisko 8,5 tys. osób, których średnia wieku wynosi 35 lat. Prawie 80% z nich ma wykształcenie techniczne średnie lub wyższe. Natomiast we wszystkich fabrykach i przedstawicielstwach Grupy Rostselmash pracuje w sumie ponad 11,5 tys. osób. Obroty grupy sięgają miliarda euro rocznie. Produkty rosyjskiej marki trafiają do 50 krajów, ale po ostatniej wizycie w rostowskiej fabryce prezydenta Rosji Władimira Putina zaplanowano położenie jeszcze większego nacisku na eksport. W Rosji kombajny z Rostowa mają prawie 80% udział w rynku nowych maszyn. Wśród nich dominuje seria Acros stanowiąca ok. 60% wspomnianego wolumenu. Taka jest specyfika rolnictwa, w którym dominują duże pola. W 2007 r. powstała Grupa Rostselmash, która przejęła kanadyjskiego producenta dużych ciągników kołowych Versatile, opryskiwaczy i sprzę- tu uprawowego. Z kolei rok później przeję- ła firmę Klever znaną m.in. z hederów i przystawek do zbioru roślin rolniczych z siedzibą w Rostowie nad Donem. Obecnie w skład Grupy Rostselmash wchodzi 13 przedsiębiorstw zlokalizowanych w dziewięciu fabrykach, które produkują maszyny pod markami Rostselmash i Versatile. To ponad 150 modeli i 24 typy maszyn, m.in.: kombajny zbożowe, ciągniki, opryskiwacze, maszyny do zbioru zielonek i przyczepy rolnicze.
Kombajny dostępne w Polsce

 

Od sierpnia 2017 r. wyłącznym dystrybutorem Grupy Rostselmash w Polsce jest firma Korbanek z Tarnowa Podgórnego. Z palety kombajnów tej marki w naszym kraju dostępne są maszyny z silnikami o mocach

wycinarki laserowe w fabryce kombajnów Rostselmash

W fabryce Rostselmash jest 18 wycinarek laserowych, które pracują non-stop. Miesięcznie obrabia się 8 tys. ton stali.

od 175 do 520 KM. Najmniejszy model nosi nazwę Nova 330. To zupełna nowość, bo jego produkcja rozpoczęła się pod koniec kwietnia 2018 r. W kombajnie tym montowany jest czterocylindrowy silnik Cummins o mocy 175 KM. Bęben młócący ma szerokość 1185 mm i średnicę 600 mm, a powierzchnia opasania klepiska wynosi 0,93 m2 . Natomiast powierzchnia sit zajmuje 3,59 m2 . Nova 330 to kombajn z wytrząsaczem czteroklawiszowym, w którym można zamontować hedery o szerokości: 4, 5 lub 6 m. Zbiornik ziarna ma pojemność 4500 l. Kolejną maszyną żniwną czteroklawiszową produkowaną w Rostowie nad Donem i dostępną na naszym rynku jest Vector 425 z 228-konnym sześciocylindrowym silnikiem marki Cummins. Do tego kombajnu dostępne są hedery o szerokościach: 5, 6, 7 i 9 m. Bęben młócący ma szerokość 1185 mm i średnicę 800 mm, a powierzchnia opasania klepiska wynosi 1,1 m2 .

 

Natomiast powierzchnia sit zajmuje 3,59 m2 . Pojemność zbiornika ziarna wynosi 6000 l. Kombajnem Rostselmash z wytrząsaczem

produkcja kombajnów zbożowych Rostselmash

Produkcja kombajnów odbywa się w systemie liniowym. Maszyny ustawione są na olbrzymich płytach, które można przesuwać.

pięcioklawiszowym jest Acros 595 Plus. Jego sześciocylindrowy silnik marki Cummins ma moc 333 KM. Bęben młócący ma szerokość 1485 mm i średnicę 800 mm, a powierzchnia opasania klepiska wynosi 1,38 m2 . Powierzchnia sit zajmuje natomiast 5,2 m2 . Pojemność zbiornika ziarna wynosi 9000 l. Do tej maszyny można zamontować hedery o szerokości: 5, 6, 7 lub 9 m. Reprezentantem maszyny żniwnej Rostselmash z wytrząsaczem sześcioklawiszowym jest RSM 161 z sześciocylindrowym silnikiem Cummins o mocy 380 KM. Jego wytrząsacz o szerokości 1630 mm poprzedzony jest kilkoma bębnami. System o nazwie Tetra Processor składa się z: cepowego bębna głównego, odrzutnika słomy, zę- bowego separatora obrotowego i kolejnego odrzutnika. Klepiska pod wszystkimi bębnami regulowane są równocześnie za pomocą jednego przycisku. Rozwiązanie to stanowi jeden z 22 patentów, jakimidysponuje kombajn RSM 161. Nowa maszyna z Rostowa ma imponują- cą powierzchnię sit wynoszącą 7,1 m2 .

 

hydropulsatory w zbiorniku ziarna w kombajnie Rostselmash

Dwa silniki hydrauliczne zamontowane po zewnętrznej stronie
zbiornika ziarna kombajnu służą do wytwarzania wibracji
w przypadku zawieszania się na ścianach wilgotnego ziarna.

Dostępne hedery obejmują szerokości: 7 i 9 m. Zbiornik ziarna ma pojemność 10 500 l. Największym kombajnem produkowanym w Rostowie nad Donem i dostępnym na naszym rynku jest rotorowy Torum 765. Jego sześciocylindrowy silnik marki Cummins rozwija moc 520 KM. Do tego kombajnu dostępne są hedery o szerokościach: 6, 7 i 9 m. Długość całkowita rotora wynosi 3200 mm, a średnica 762 mm. Jest on opasany klepiskiem obrotowym, które według producenta zwiększa intensywność omłotu, nie ma żadnych stref martwych i zapewnia samooczyszczanie układu w czasie zbioru wilgotnego materiału. Pojemność zbiornika ziarna może wynosić 10 500 lub 12 000 l, a powierzchnia sit zajmuje 5,2 m2 . Wszystkie silniki marki Cummins montowane w kombajnach Rostselmash spełniają normę emisji spalin Stage IV m.in. dzięki systemowi SCR. Rosjanie podkreślają, że o wyborze zadecydowała wyż- sza odporność systemu wtrysku paliwa na jego gorszą jakość w porównaniu do innych znanych producentów silników Diesla z normą Stage IV. Zamawiając hedery marki Rostselmash, można wybrać wersję z elektrohydraulicznie wysuwanym stołem – Active Stream. Ponadto producent z Rostowa proponuje zespoły żniwne o nazwach: Draper Stream i Float Stream. Pierwszy to heder z poprzecznym przenośnikiem taśmowym zamiast tradycyjnego podajnika ślimakowo-palcowego. Natomiast zespół żniwny Float Stream charakteryzuje się z kolei tzw. giętką kosą przydatną podczas zbioru soi. Dostępny jest również podbieracz pokosów Swa Pick.

 

 

 Link do pełnej wersji artykułu >>


 

Osoby odpowiedzialne za markę Rostselmash 

Damina Łączny

(mail: lacznyd@korbanek.pl)

Przemysław Szewczyk

(mail: szewczykp@korbanek.pl)

Żuraszek Jan

(mail: zuraszekj@korbnaek.pl)

 

 

 

Numery telefonów:

513 600 630  (informacje produktowe i finansowe)

Zapraszamy do koszystania z naszych usług!

 

Zapraszamy również do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęz z pokazów i testów kombajnów Rostselmash.


Oceń:
Brak ocen, bądź pierwszy.