Siezkarnia samojezdna RSM F2650 slajd na korbanek.pl

ROSTSELMASH RSM SERII F

Nowoczesna sieczkarnia o wysokiej wydajności

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

Ciagnik Arbos skutecznie pracujacy w polu

NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWÓŃ    513 600 630

 

Slajeder 2 lata gwarancji Faresin na stronie korbanek.pl

2 LATA GWARANCJI FARESIN 

- GWARANCJA FABRYCZNA

- 2 lata lub 2000 mth 

 SPRAWDŹ MODELE FARESIN 

Dwa Ciagniki Arbos Serii 5000 z informacja o wydluzonej gwarancji
darmowe ogłoszenia maszyn rolniczych używanych strona Korbanek

150 000 zł DOTACJI od 3 czerwca- za tyle można kupić Arbosa 110 KM [ciągnik za darmo]

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Specjaliści Korbanek pomagają w zakupie ciągnika Arbos w tym programie - dzwoń: 513 600 630 Wnioski od 3 czerwca nie przegap. Nie bądź na końcu kolejki we wniosku o dotację zwiększ swoje szanse na uzyskanie pieniędzy na ciągnik Arbos - bądź pierwszy by nie stracić premii dla młodego rolnika.

Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jeżeli ich nie ma, powinna uzupełnić je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Musi też posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpocząć prowadzenie w nim działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Jednym z warunków przyznania 150 tys. zł. premii jest utworzenie gospodarstwa rolnego o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 150 tys. euro.

Kolejny wymóg dotyczy powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie. Musi być ona co najmniej równa średniej krajowej, a w województwach, w których średnia powierzchni gospodarstw jest niższa niż krajowa – gospodarstwo musi mieć wielkość średniej wojewódzkiej. Natomiast maksymalna powierzchnia nie może być większa niż 300 ha. Złożone przez młodych rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów (co najmniej 8) będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy dla województwa mazowieckiego oraz łącznie dla pozostałych województw.

Premia w wysokości 150 tys. zł będzie wypłacana w dwóch ratach:

I – w wysokości 120 tys. zł – na wniosek o płatność pierwszej raty złożony po spełnieniu przez młodego rolnika warunków, z zastrzeżeniem których została wydana decyzja o przyznaniu pomocy, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia tej decyzji;

II – w wysokości 30 tys. zł – na wniosek o płatność drugiej raty złożony po realizacji biznesplanu. Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest, że co najmniej 70 proc. tej kwoty musi zostać wydane na inwestycje w środki trwałe. Dotacji nie może przeznaczyć na chów drobiu (z wyjątkiem produkcji ekologicznej), prowadzenie plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz prowadzenie niektórych działów specjalnych produkcji rolnej. Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. W czasie trwania na terenie kraju stanu epidemii ARiMR zachęca, by przekazywać w następujący sposób: w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Pocztą Polskiej. Dokumenty można również dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub osobiście.

PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI

Kontakt do naszego przedstawiciela regionalnego odpowiedzialnego za Państwa rejon

Proszę kliknąć poniższy link, wpisać swój powiat i wyszukać naszego przedstawiciela – proszę kontaktować się z pierwszą osobą z listy

https://www.korbanek.pl/kontakt/przedstawiciele-handlowi

 

Premia dla MŁODEGO ROLNIKA  -  150 000 zł

Od 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania.

 

O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która:

       1.   W dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat

       2.   Posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jeżeli ich nie ma, powinna uzupełnić je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

       3.   Posiada gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha.

       4.   Rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

 

Warunki przyznania pomocy:

 1. Utworzenie gospodarstwa rolnego o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 150 tys. euro.     

Kalkulator wielkości ekonomicznej:  https://kalkulator-so.pl/           

 1. Powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi być co najmniej równa średniej krajowej, a w województwach, w których średnia powierzchni gospodarstw jest niższa niż krajowa - gospodarstwo musi mieć wielkość średniej wojewódzkiej.

Link do sprawdzenia średnich w poszczególnych województwach:  https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/srednia-powierzchnia-gospodarstwa.html

 1. Maksymalna powierzchnia gospodarstwa nie może być większa niż 300 ha. 
 2. Złożone przez młodych rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów (co najmniej 8) będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.   
 3. W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa, co najmniej o 10% w odniesieniu do wartości wyjściowej.
 4. Młody rolnik zobowiązuje się również do prowadzenia działalności w gospodarstwie rolnym jako kierujący co najmniej do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty I raty pomocy

 

Premia w wysokości 150 tys. zł będzie wypłacana w dwóch ratach:

I - w wysokości 120 tys. zł - na wniosek o płatność pierwszej raty złożony po spełnieniu przez młodego rolnika warunków, z zastrzeżeniem których została wydana decyzja o przyznaniu pomocy, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia tej decyzji;

II - w wysokości 30 tys. zł - na wniosek o płatność drugiej raty złożony po realizacji biznesplanu.

 

Istotne informacje:

 1. Wnioskodawca przedstawia biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa w zakresie działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie. Biznesplan należy zrealizować w terminie 3 lat od dnia wypłaty I raty pomocy.
 2. Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie.
 3. Ważne jest, że co najmniej 70 proc. tej kwoty musi zostać wydane na inwestycje w środki trwałe.
 4. Młody rolnik zobowiązuje się również do ubezpieczenia w KRUSie w pełnym zakresie przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia wypłaty I raty pomocy,
 5. Młody rolnik zobowiązuje się również do prowadzenia uproszczonej rachunkowości w gospodarstwie.

 

Warunki przyznania pomocy, jej wysokość przeznaczenie, punktacja i zasady przyznawania oraz szereg informacji

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-61-premie-dla-mlodych-rolnikow.html

Wnioski, Biznes Plan,  oświadczenia, dokumenty i instrukcje do programu do pobrania

https://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-61-premie-dla-mlodych-rolnikow.html

Najczęściej zadawane pytania:

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-61-premie-dla-mlodych-rolnikow/premie-dla-mlodych-rolnikow-najczesciej-zadawane-pytania.html

Kontakt do przykładowych Ośrodków Doradztwa Rolniczego (zajmujących się przygotowaniem wniosków o dotacje i biznes planów)

MODR Przysucha k/Radomia – 48 675 25 95

MODR Siedlce – 23 66 30 726

LODR w Końskowoli k/Puław – 81 889 06 00   81 881 62 85

LODR w Sitnie k/Zamościa -  84 611 23 39,     661 108 032

PODR w Boguchwale k/Rzeszowa – 17 870 15 00

MODR Karniowicach k/Krakowa – 12 285 21 13 / 14

Mapa ODRów w Polsce pod linkiem:

https://www.cdr.gov.pl/informacje-branzowe/osrodki-doradztwa-rolniczego

Mapa oddziałów ARiMR w Polsce pod linkiem:

https://www.arimr.gov.pl/o-arimr/oddzialy-regionalne.html


Oceń:
Ocen: 5 (1 głos.)