ciągniki rolnicza Arbos Seria 5000 - uniwersalne ciągniki na zdjęciu podczas prac polowych sześć ciągników każdy z inną maszyną
Ciagnik Arbos w zestawie z opryskiwczem podczas rozkladania ramion na polu

Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

ciągnik rolniczy ARBOS seria 5100 nowy lewy przód

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

 • ZAPYTANIE OFERTOWE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek masz możliwość skontaktowania się i zadania pytań dotyczących Siewniki MSD 2.0 ELECTRO . Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa. 

  Budynek firmy Korbanek Sp. z o.o.

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.

Arbos Siewniki MSD 2.0 ELECTRO

5 - 6 m

SIEWNIK ZBOŻOWY PNEUMATYCZNY

ZAWIESZANY, ARBOS MSD 2.0 ELECTRO

 

Czego szukają rolnicy wybierając pneumatyczny siewnik zbożowy typu zawieszanego, o dużej szerokości roboczej?
• Ciągłego dostarczania materiału siewnego na pełnej szerokości roboczej siewnika. • Solidnej konstrukcja i łatwości w obsłudze. • Łatwej zmiany ustawień dla różnych rodzajów ziarna i krótkiego czasu przygotowania maszyny. • Dostępu do wszystkich obszarów maszyny w celu regulacji i kontroli w terenie. • Łatwego w obsłudze i regulacji kontrolera wysiewu. • Bezpiecznego i łatwego dostępu do napełniania zbiornika ziarnem. • Zwartej konstrukcji, aby zoptymalizować udźwig podnośnika ciągnika i zapewnić bezpieczny transport.

Siewnik Arbos MSD 2.0 Electro posiada dozownik napędzany elektrycznie i jest przeznaczony do pracy klasycznie przygotowanych glebach. Dostępna szerokość robocza to 5 lub 6 metrów.

 

6-metrowy siewnik zbożowy pneumatyczny

talerzowy, wydajny SIEWNIK ZBOŻOWY

PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA SIEWNIKA ZBOŻOWEGO

 

Redlice talerzowe siewnika zbożowego

 

Redlice talerzowe dla pewniejszej pracy

Rama siewnika 6-metrowego jest składana hydraulicznie. Rama jest solidna i wytrzymała, są do niej przymocowane sekcje wysiewające z redlicami talerzowymi. Uzupełnieniem redlic talerzowych są kółka ugniatające, które dociskają glebę w linii bruzdy oraz pilnują utrzymania równomiernej głębokości roboczej i wysiewu. Tylny zagarniacz z palcami dba o odpowiednie przykrycie linii wysiewu. 

Potrzebę stałego nacisku, aby zapewnić optymalną penetrację redlicy w glebie, można to uzyskać za pomocą wstępnie obciążonej sprężyny, która znajduje się na ramieniu sekcji wysiewającej. Możliwe jest do 50 kg nacisku. Każda sekcja wysiewająca posiada indywidualną regulację naprężenia sprężyny z regulowanym dociskiem w dół, zależnie od warunków glebowych. Gdy maszyna podąża za kołami ciągnika, zwykle wymagany jest większy docisk. Docisk ustawiany za pomocą sprężyny pomaga również utrzymać stałą głębokość roboczą niezależnie od warunków terenowych.

 

Szybka praca, równomierny wysiew ziarna

Dozownik z napędem elektrycznym, wydajna turbina zapewniająca odpowiedni strumień powietrza transportującego materiał siewny oraz praktyczna konstrukcja sekcji wysiewających z redlicami talerzowymi oraz kółkiem ugniatającym sprawiają, że siewnik może siać bardzo szybko i dokładnie.

Po przygotowaniu pola za pomocą brony wirnikowej lub kultywatora, redlice jedno- lub dwutalerzowe o średnicy 350 mm wycinają wąską bruzdę. Płaski talerz o małym kącie cięcia sprawia, że redlica jest bardzo łatwa do pociągnięcia, co zmniejsza zapotrzebowanie mocy. Ziarno dostaje się do bruzdy.

Redlica talerzowa sprawdza się na polu


Budowa sekcji wysiewających siewnika Arbos MSD
Wybór rodzaju redlicy talerzowej (pojedynczej lub podwójnej) zależy od rodzaju gleby. Zazwyczaj redlice dwutalerzowe są zalecane do pracy na cięższych glebach a pojedyncze na gleby lżejsze.

POJEMNY ZBIORNIK I SKŁADANA RAMA

6 METRÓW W PRACY, 3 METRY W TRANSPORCIE

 

Siewniki zbożowe Arbos zawieszane z dozownikiem elektrycznym

 

Zbiornik na ziarno o dużej pojemności

Duża pojemność zbiornika 1300 litrów zapewnia dużą autonomię między ponownymi napełnieniami. Aby zapobiec blokowaniu lub zablokowaniu materiału siewnego w dozowniku, na dnie zbiornika zostało umieszczone mieszadło, które działa w ruchu wahadłowym (do tyłu / do przodu).


Załadunek zbiornika na ziarno

W przeciwieństwie do kilku innych producentów operator może również napełnić zbiornik o pojemności 1300 litrów, nawet gdy sekcje wysiewające są złożone do pozycji transportowej dzięki specjalnej konstrukcji pokrywy zbiornika. Zbiornik posiada kompaktowe rozmiary, dzięki czemu składanie ramy siewnika jest konstrukcyjnie prostsze.

Szczelna pokrywa zbiornika chroni załadowany materiał siewny przed zawilgoceniem i ewentualnym deszczem. 

Siewnik 6-metrowy złożony do transportu do 3m

 

Rama składana do 3 metrów

Możliwość szybkiego złożenia ramy siewnika do transportu ułatwia przejazdy drogami publicznymi oraz wjazdy przez bramy do gospodarstwa, które niejednokrotnie są bardzo wąskie.

 

Zbiornik na ziarno

ELEKTRYCZNY DOZOWNIK ZIARNA

RÓWNA DAWKA WYSIEWU, ŁATWA REGULACJA

Dozownik ziarna elektryczny

Dozownik ziarna napędzany elektrycznie

Opis zdjęcia powyżej z budową dozownika:

1. Wałki dozujące do większych dawek wysiewu.
2. Pojedyncze kółko dozujące dla drobnonasiennych (np. rzepak).
3. Ośka przenosząca napęd dozownika.
4. Denka z regulowaną szczeliną dla optymalnej przepustowości materiału siewnego.

Poszczególne dozowniki mogą zostać odłączone przez operatora za pomocą kontrolera wysiewu.  Dzięki temu operator dysponuje 4 "sekcjami" szerokości roboczej siewnika. Taka procedura jest zwykle wykonywana podczas kończenia niezręcznych zakrętów lub na końcu pola.

Każdy dozownik jest wyposażony w twardy plastikowy kołnierz łączący podzespół z wałkiem napędowym. Odsuwając kołnierz od urządzenia, napęd zostaje odłączony. Operacja jest wykonywana przez silnik elektryczny a połączenie jest mechaniczne.

Głowica rozdzielająca ziarno

Głowica rozdzielająca ziarno ARBOS MSD

Głowica rozdzielająca ziarno – część górna: Aerodynamiczny kształt głowicy rozdzielającej ostatecznie tworzy "wirujący" ruch, gdy powietrze i ziarno wchodzą do głowy. Ten ruch zapewnia równomierne rozdzielanie ziarna na sekcje wysiewające. Zacisk może być łatwo usunięty, jeżeli istnieje potrzeba sprawdzenia wnętrza głowicy.
Pomiar przepustowości: miernik przepływu ziarna może powiadomić operatora o ewentualnym zablokowaniu lub zakłóceniu przepływu materiału siewnego. Elektryczny czujnik dokonuje pomiaru ziarna przechodzącego przez rurę i przekazuje sygnał z powrotem do kontrolera wysiewu w kabinie. Do każdej głowicy rozdzielającej przymocowany jest miernik przepływu ziarna.

Układ do wyznaczania ścieżek technologicznych: Zestaw umożliwiający automatyczne przełączanie ścieżek technologicznych umożliwia operatorowi wyłączenie wybranych rzędów w celu utworzenia ścieżek przejazdowych dla przyszłych zabiegów pielęgnacyjnych opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozów. Wyłącznik elektryczny zamyka odpowiednie przewody wysiewające zgodnie z zaprogramowanymi ścieżkami technologicznymi kontrolerze wysiewu, zgodnie z szerokością belki opryskiwacza. Ustawiony fabrycznie rozstaw dla kół ciągnika wynosi 1,8 metra (licząc od koła do koła). W razie potrzeby można to zmienić.

KOMPUTER  KONTROLER WYSIEWU

URZĄDZENIE ELEKTRONICZNE X4

 

Kontroler wysiewu X4

 

Elektronika dla łatwiejszej kontroli

Przyciski funkcyjne:
1. ESC. Wyjście z menu podrzędnego, aż pojawi się ekran menu głównego.
2. Funkcje Pre-start / Pre-stop. Uruchomienie / zatrzymanie wentylatora.
3. Zmiana wyświetlania sekcji na ekranie głównego menu.
4. Zwiększa lub zmniejsza ustawienie funkcji.
5. Dostęp do menu podrzędnego.

Funkcje kontrolera elektronicznego

 

Wiele przydatnych funkcji kontrolera wysiewu X4

Opis pól na wyświetlaczu kontrolera X4:
1. Ekran ciągnika  z odczytem prędkości jazdy.
2. Prędkość obrotowa turbiny.
3. Informacja o ścieżkach technologicznych.
4. Informacja o głowicy rozdzielającej ziarno i dozowniku (dawka wysiewu w kg/ha).
5. Wyłączenie ścieżkowania.
6. Funkcja Pre-stop. Naciśnięcie powoduje zatrzymanie dozowania.

SILNE ARGUMENTY SIEWNIKA ARBOS

WARTO ZAPAMIĘTAĆ

 

 • Duża szerokość robocza (5 lub 6 metrów)
 • Zbiornik na ziarno o dużej pojemnosci 1300 litrów
 • Łatwy dostęp do podzespołów siewnika
 • Dozownik ziarna napędzany elektrycznie
 • Możliwość szybkiego siewu
 • Redlice talerzowe z kółkami dociskowymi
 • 4 głowice rozdzielajace ziarno = 4 sekcje
 • Praktyczny kontroler wysiewu X4
 • Rama składana hydraulicznie do 3 m

SIEWNIK MSD 2.0 ELEKTRO 6,0 M PRACY

FILM-PREZENTACJA: SIEW JĘCZMIENIA NA POLU W DAWCE 135 KG/HA

28.09.2018 siany był jęczmień w dawce 135 kg/ha, dawka wysiewu została zachowana.
Prędkość siewu ok. 10 km/h.
Wschody zostały sfotografowane 16.10.2018, na zdjęciach widać ich równomierność.

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna