Widok pracującej na uzytku zielonym przyczepy samozbierajacej firmy Bergmann

BERGMANN  

dla profesjonalistów

 

 

 

 

 

dowiedz się wiecej

Bergmann Przyczepa do buraków RRW

-

Przyczepy czyszcząco - przeładowcze Bergmann RRW są to uniwersalne maszyny przeładowcze które jednocześnie pozwalają oczyścić buraki z ziemi i innych zanieczyszczeń, prowadzących do spadku jakości oddawanych buraków. Jest to bardzo ważne przy skupie do biogazowni która ponosi duże koszty związane z oczyszczeniem skupowanego plonu.

Przyczepy czyszcząco - przeładowcze wytępują w objętości od 39 do 50,7 m3. Maszyny na podwoziu tandem lub tridem z osiami skrętnymi oraz psim chodem.Kopoeracja z firmą ROPA, oraz zapatrywanie sie na potrzeby rynku, wymusiły konstrukcje która będzie dbała o mniejsze straty przy zbiorze buraka cukrowego, poprzez usuniecie 3-5 % zanieczyszczeń oraz poprzez mniejsze straty buraków w koleinach.

Szerokie koła oraz tzw psi chód ułatwiaja załadunek z kombajnu buraczanego oraz zmniejszają nacisk na glebę i tworzenie sie kolein w których mamy straty przy podbieraniu. Wychodząc na przeciw zapotrzebowniu rynku rolnego, firma Bergmann korzysta z ogumienia najbardziej znanych producentów takich jak: NOKIAN, VREDESTEIN, BKT. Przyczepy przeładowcze Bergmann to wybór dla profesjonalisty który wie jak oszczędzać koszty.

small 6.26

charakterystyka przyczep bergmann rrw

Zalety przy zbiorze buraków cukrowych

 

Podczas zbioru buraka cukrowego czesto spotykamy się z problemem złych warunków pogodowych. Duży nacisk jednostkowy kół na glebę powoduje tworzenie sie kolein które są idealnym miejscem do zmarnowania pewnej ilości zbioru buraka. Maszyna podbierająca często nie jest w stanie podebrać wgniecionych w bruzdę przejazdową buraków. Rozwiązaniem jest bezpośredni odbiór przyczepą RRW firmy Bergman.

Druga zaletą przyczep czyszcząco - przeładowczych Bermann RRW jest doczyszczanie przy przeładnunku buraków, tak aby ilość zanieczyszczeń mieściła sie w zakresie przewidzianym przez odbiorcę. Kooperacja z firmą ROPA i zastosowanie ich przenośników i innych rozwiązań stawia te pryczepy w pierwszej lidze producentów maszyn pracujących przy zbiorze buraka. Przyczepa RRW posiada możliwość tzw. psiego chodu, czyli wysunięcie osi przejazdowych w bok z zatrzymaniem położenia równoległego względem siebie. Daje nam to zmniejszony nacisk na podłoze oraz łatwiejszy załadunek z kombajnu do buraków. W koleinach bez psiego chodu bardzo czesto gromadzi sie do paru ton buraków których w trudnych warunkach nie da sie podebrać i powoduje to straty.

 

Przyczepa przeładunkowo-czyszcząca RRW dane techniczne

Wymiary i masy

 

RRW 400

RRW 500

Osie

 

Tandem

Tridem

Długość*

mm

9.550

11.950

Szerokość *

mm

3.000

Wysokość *

mm

3.900

Objętość

39

50,7

Długość nadbudowy

mm

7.800

10.200

Szerokość nadbudowy

mm

2.800

Wysokość nadbudowy lewa str.

mm

2.100

Wysokość nadbudowy prawa str.

mm

1.200 + 255 (Gumowa nakładka)

Wysokość załadunku lewa str.*

mm

3.900

Wysokość załadunku prawa str.*

mm

3.000 + 255 (Gumowa nakładka)

Wysokość przeładunkowa

mm

1.700 - 4.200

1.700 - 4.200

    Szerokość taśmy         przeładunkowej

mm

2.000

2.000

          Wydajność

t/h

2.100

2.100

Czas przełedunku

s

45

60

Masa własna*

kg

10.900

13.600

Dop. Masa całkowita**

kg

24.000 / 36.000

34.000 / 52.000

 

*zależne od wyposażenia

**ulica / pole

 

ZOBACZ FILM O PRZYCZEPACH CZYSZCZĄCO - PRZEŁADOWCZYCH BERGMANN RRW


 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna