fendt 200 vario

3-cylindrowy silnik agco power 

Trzy cylindrowy silnik AGCO Power został skonstruowany specjalnie dla nowych 200 Vario we współpracy z inżynierami Fendt.

 

Ciągnik rolniczy Fendt  z podniesioną maska w hali warsztatowej

mocny silnik zużywającyu niewielką ilość paliwa

Chłodzony cieczą 3 - cylindrowy silnik AGCO-Sisu Power charakteryzuje się kompaktową budową, dzięki czemu udało się zachować bardzo niewielkie rozmiary ciągnika znacznie poprawiające jego zwrotność. Układ wtryskowy wysokiego ciśnienia CommonRail i układ sterowania pracą silnika gwarantują wysokie parametry pracy i niski poziom hałasu. To pozwala na pracę ciągnikiem 200 Vario w jego ekonomicznym optimum, przez co jest on niezwykle oszczędny. Oczywiście silniki AGCO Power ciągników 200 Vario spełniają normy emisji spalin Tier 3b.

Trzy cylindrowy silnik AGCO-Sisu Power został skonstruowany specjalnie dla nowych 200 Vario we współpracy z inżynierami Fendt. Charakteryzuje się trwałością i niezawodnością,
wysokim momentem obrotowym oraz niezwykle łagodną i delikatną pracą. Silnik ten jest również bardzo oszczędny w zużyciu paliwa. Umożliwia on pracę w wąskich rzędach z oszczędnymi obrotami - 1500 obr./min. jak również pracę z prędkością maksymalną 40 km/h przy 1750 obr./min.

AGRex – oszczędny i przyjazny dla środowiska

Wydajny układ wtryskowy oraz układ zewnętrznej recyrkulacji spalin AGRex uzupełniająsię nawzajem. Spalaniejestzoptymalizowane poprzez chłodzenie i wtłaczanie odpowiedniej ilości gazów spalinowych do ponownego dopalenia w komorze spalania. To wszystko znacznie obniża zużycie paliwa i minimalizuje koszty w przeliczeniu na godzinę.

Układ chłodzenia skonstruowany specjalnie dla 200 Vario posiada dużą powierzchnię wlotową. Oznacza to mniejsze zabrudzenie chłodnicy i zoptymalizowaną wydajność chłodzenia nawet w trudnych warunkach pracy. Filtr powietrza Picoflex charakteryzuje się długą trwałością i prostą obsługą. Pozwala on na duży przepływ powietrza pomimo niewielkich rozmiarów.

 

 

Fendt 200 Vario 

przekładnia bezstopniowa vario

Bezstopniowa zmiana prędkości jazdt od zera do prędkości maksymalnej.

 

Najmniejszy ciągnik z przekładnią bezstopniowĄ

Podczas projektowania ciągników 200 Vario, inżynierowie Fendt’a stanęli przed trudnym zadaniem: jak dopasować technologię Vario z większych ciągników dla tak małych wymiarów. Dlatego też przekładnia Vario została specjalnie przygotowana do mniejszych rozmiarów i specjalnych wymagań stawianych ciągnikom specjalistycznym. W pierwszych ciągnikach specjalistycznych z przekładnią bezstopniową, przekładnia Vario pokazuje swoje możliwości i oferuje niespotykane zalety.Dwa traktory Fendt w dużej hali warsztatowej

Bez szarpnięć od zera do prędkości maksymalnej

Przekładnia bezstopniowa Vario pozwala na niezwykłą precyzję podczas wykonywania prac w międzyrzędziach i na uwrociach. Pierwszy ciągnik specjalistyczny z przekładnią bezstopniową, 200 Vario, umożliwia jazdę z optymalną prędkością podczas wszystkich prac. Możliwa jest jazda z prędkościami w zakresie od 20 metrów na godzinę do 40 kilometrów na godzinę. Prędkość może być dostosowana do aktualnych warunków pracy bez najmniejszych szarpnięć, nawet na wzniesieniach. W ten sposób 200 Vario oferuje wysoki stopień bezpieczeństwa i niezrównaną precyzję. 

Dzięki bezstopniowej przekładni napędowej można wykorzystać ukryte rezerwy mocy niedostępne dla nowych, przełączanych pod obciążeniem skrzyń powershift. Przekładnia bezstpniowa Vario pozwala wykorzystać moc ukrytą pomiędzy biegami. 

Przestrzeń dostępna dla operatora – prawie jak u większych braci

Dzięki zastosowaniu technologii Vario i przesunięciu niektórych podzespołów do obudowy  tylnej osi, kłopotliwy tunel przekładni w kabinie stał się przeszłością. Komfort obsługi wzrósł niesamowicie, jak i ilość miejsca dla nóg. Kompaktowa konstrukcja umożliwiła również uzyskanie małych szerokości zewnętrznych oraz krótkiego rozstawu osi poprawiającego zwrotność ciągnika Fendt 200 Vario. 

 

System tms - rewolucja, która oszczędza paliwo

Potencjalne oszczędności dzięki bezstopniowej przekładni są widoczne gołym okiem. Dzięki systemowi TMS silnik pracuje zawsze w swoim ekonomicznym optimum, co dodatkowo optymalizuje zużycie paliwa. Podczas aktywacji systemu TMS operator musi tylko i wyłącznie ustawić wymaganą prędkość jazdy, a TMS przejmuje sterowanie ciągnikiem. Dzięki temu rozwiązaniu ciągnik pracuje na możliwie jak najniższych obrotach silnika. Podczas gdy obciążenie dla silnika wzrasta, TMS automatycznie zwiększa obroty silnika, natomiast w przypadku spadku obciążenia, TMS automatycznie zmniejsza obroty silnika, a co za tym idzie, zmniejszeniu ulega dawka paliwa spalanego przez silnik. Dzięki systemowi TMS ciągnik zawsze pracuje na najniższych możliwych obrotach - sterowanie ciągnikiem za pomocą systemu TMS to oszczędność.

 

przekładnia bezstopniowa vario to:

 


Bezstopniowa jazda w zakresie prędkości od 20m/h do 40km/h

 

 

 

 


Sterowanie za pomocą joysticka Vario oraz pedału przyspieszenia

 

 

 

 


Bezstopniowa zmiana kierunku jazdy bez zużywania podzespołów

 

 

 

 


System TMS oraz funkcja obciążenia granicznego dla oszczędności paliwa

 

 

 

 

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna