fendt 300 vario S4

4-cylindrowy silnik agco power 

Rewolucyjny silnik dla wymagających.

 

Ciągnik Fendt w hali serwisowej na tle biały napis serwis Fendt

4 cylindry generujące moc od 110 do 138 KM

Zakres mocy ciągnika Fendt 300 Vario wynosi od 110 KM do 138 KM  (moc maksymalna) przy maksymalnej prędkości 40 km/h. Silnik AGCO Power 44 AWF HD ciągników serii 300 zapewnia jeszcze większą moc i moment obrotowy. Ten wszechstronny ciągnik jest niezwykle oszczędny. Niska znamionowa prędkość obrotowa na poziomie 2 100 obr./min i nowa chłodnica z filtrem powietrza o wysokiej wydajności gwarantują wysoką sprawność i niskie zużycie paliwa.

Spełnienie normy emisji spalin TIER 4 final

Emisje zanieczyszczeń również są niskie. Technologia selektywnej redukcji katalitycznej SCR gazów wydechowych z zastosowaniem AdBlue okazała się szczególnie oszczędna. Dodatkowy wtrysk roztworu mocznika AdBlue redukuje poziom tlenków azotu do minimum. W połączeniu z katalizatorem utleniania do silników wysokoprężnych (DOC) i układem recyrkulacji spalin (AGRex), poziom emisji zanieczyszczeń jest skutecznie obniżany do poziomu wymaganego przez najnowsze normy emisji Stage 4 / Tier 4 Final.

 

 

Fendt 300 Vario S4

przekładnia bezstopniowa vario

Bezstopniowa zmiana prędkości jazdy od zera do prędkości maksymalnej.

 

przyjemność z bezstopniowej jazdy

Przekładnia bezstopniowa Vario gwarantuje komfort jazdy i oszczędność. Przeniesienie napędu z zastosowaniem przekładni bezstopniowej, niewymagającej zmiany biegów pozwala na jazdę z prędkością w zakresie od 20 metrów na godzinę do 40 km/h. Można pracować dokładnie z tą prędkością, która odpowiada wykonywanej pracy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wyższych osiągów daleko wykraczających poza możliwości przekładni typu powershift. Prowadzenie odbywa się za pomocą joysticka albo pedału przyspieszenia. Przekładnia bezstopniowa Vario i silnik zaprojektowano do pracy z niskim zużyciem paliwa. Rolnicze ciągniki Fendt na placu maszynowym firmy korbanek

Regulacja obciążenia granicznego 2.0

Wersja Fendt 300 Vario Profi zapewnia całkowicie automatyczną regulację obciążenia granicznego. W systemie tym redukcja prędkości obrotowej silnika jest definiowana poprzez zapotrzebowanie na moc. Dzięki temu silnik pracuje zawsze w idealnym zakresie prędkości obrotowych silnika. W razie potrzeby użytkownik może również ręcznie dostosować system kontroli obciążenia granicznego 2.0. 

 

 

 

System tms - rewolucja, która oszczędza paliwo

Potencjalne oszczędności dzięki bezstopniowej przekładni są widoczne gołym okiem. Dzięki systemowi TMS silnik pracuje zawsze w swoim ekonomicznym optimum, co dodatkowo optymalizuje zużycie paliwa. Podczas aktywacji systemu TMS operator musi tylko i wyłącznie ustawić wymaganą prędkość jazdy, a TMS przejmuje sterowanie ciągnikiem. Dzięki temu rozwiązaniu ciągnik pracuje na możliwie jak najniższych obrotach silnika. Podczas gdy obciążenie dla silnika wzrasta, TMS automatycznie zwiększa obroty silnika, natomiast w przypadku spadku obciążenia, TMS automatycznie zmniejsza obroty silnika, a co za tym idzie, zmniejszeniu ulega dawka paliwa spalanego przez silnik. Dzięki systemowi TMS ciągnik zawsze pracuje na najniższych możliwych obrotach - sterowanie ciągnikiem za pomocą systemu TMS to oszczędność.

 

przekładnia bezstopniowa vario to:

 

Bezstopniowa jazda w zakresie prędkości od 20m/h do 40km/h

Sterowanie za pomocą joysticka Vario oraz pedału przyspieszenia

Bezstopniowa zmiana kierunku jazdy bez zużywania podzespołów

 

Innowacyjny System TMS oraz funkcja Stop and Go dla oszczędności paliwa

 

 

 

Fendt 300 Vario

Następna kultowej serii 300, która już od wielu lat pracuje na gospodarstwach całej europy. Zawiera cały bagaż doświadczeń z poprzednich serii z naciskiem na najwyższą jakość oraz wydajność. Nie ważne czy pracujesz na użytkach zielonych, w polu czy podczas transportu - wyposażony w jeszcze więcej komfortu, zalet oraz wydajnej technologii ciągnik rolniczy Fendt 300 Vario S4 będzie idealnym kompanem dla codziennych wyzwań Twojej pracy. 

Pobierz prospekt

 
 
Model Moc nominalna (ECE R24) Moc maksymalna (ECE R24)
310 Vario 93KM 110KM
311 Vario 107KM 119KM
312 Vario 116KM 129KM
313 Vario 126KM 138KM

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

2 wersje ciągnika Fendt 300 Vario

 

 

 

Fendt 300 Vario Power - elastyczność i wydajność w jednym.

 

W wersji wyposażenia Power, nowe ciągniki Fendt 300 Vario oferują nowe liczne funkcje, dzięki kórym ciągniki te stają się jeszcze bardziej uniwersalne. Obsługa i wprowadzanie ustawień pracy ciągnika w komputerze pokładowym nawiązują do poprzedniej serii 300 Vario oferując tym samym prostotę obsługi i oczekwiane rezultaty. Ciągnik ten sterowany jest za pomocą joysticka. Oprócz regulacji prędkości jazdy joystick obejmuje wiele przydatnych funkcji jak np.: zmiana kierunku jazdy, automatyka tylnego podnośnika czy dwie prędkości jazdy ustawiane za pomocą tempomatu. 

 

 

 

Fendt 300 Vario Profi - zupełnie jak więksi bracia

 

Ciągnik 300 Vario w wersji Profi oferuje natomiast niezwykłe połączenie cech takich jak kompaktowość, wszechstronność z wiodącą technologią Fendt stosowaną w większych ciągnikach. Doświadcz komfortu obsługi Termianala Vario, dużego wielofunkcyjnego joysticka - identycznego jak w serii 900 Vario - który obsługuje między innymi system zarządzania na uwrociach TeachIn! oraz współpracy ciągnika z ISOBUS. Tego wszystkiego i jeszcze więcej dostarczy Ci właśnie ciągnik Fendt 300 Vario w wersji Profi. 

 

 

Nowy Fendt 300 Vario to:

 


Więcej mocy

 

 • Mocny silnik o pojemności skokowej 4,4l
 • Wysoki maksymalny moment obrotowy
 • Spełnia wymogi norm dotyczących emisji zanieczyszczeń EU Stage 4 / Tier 4 final
 • Pojemność zbiornika na plaiwo 209l
 • Pojemność zbiornika na AdBlue 25l
 • 110 l wydatku pompy hydraulicznej przy niskiej prędkości obrotowej silnika

 

 


Więcej możliwości

 

 • Przedni WOM z mokrym sprzęgłem dla większej trwałości
 • Przedni TUZ o większym udźwigu - teraz 3200kg
 • Nowe, podłużne zawieszenie przedniej osi oznacza lepszą amortyzację i umożliwia uzyskanie większego kąta skrętu
 • Możliwość zamontowania ładowacza czołowego FendtCargoProfi z funkcjami takimi jak ograniczenie wysokości podnoszenia, funkcja wagi, funkcja wytrząsania. 

 


Więcej komforu

 

 • Przestronna kabina VisioPlus zapewnia najlepsze pole widzenia, 6,2 metra kwadratowego powierzchni przeszklonej
 • Jednoczęściowa przednia szyba panoramiczna z kątem widzenia aż 77 stopni
 • W wersji Profi - wielofunkcyjny terminal Vario oraz obsługa sekwencji TeachIn
 • Oświetlenie robocze w technologii LED
 • Zewnętrzna obsługa tylnego WOM 

 

 


Więcej funkcji

 

 • VariotronicTI - obsługa sekwencji przeprowadzanych na uwrociach pola
 • elektrohydraulicznie sterowanie sterowanie i regulacja zaworów hydraulicznych
 • Terminal sterujący Vario 7"
 • Sterowanie obciążeniem granicznym
 • Wielofunkcyjny joystick Vario
 • Współpraca z ISOBUS

 

 

 

0

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna