fendt 300 vario S4

4-cylindrowy silnik agco power 

Rewolucyjny silnik dla wymagających.

 

Ciągnik Fendt  w hali serwisowej na tle biały napis serwis Fendt

4 cylindry generujące moc od 110 do 138 KM

Zakres mocy ciągnika Fendt 300 Vario wynosi od 110 KM do 138 KM  (moc maksymalna) przy maksymalnej prędkości 40 km/h. Silnik AGCO Power 44 AWF HD ciągników serii 300 zapewnia jeszcze większą moc i moment obrotowy. Ten wszechstronny ciągnik jest niezwykle oszczędny. Niska znamionowa prędkość obrotowa na poziomie 2 100 obr./min i nowa chłodnica z filtrem powietrza o wysokiej wydajności gwarantują wysoką sprawność i niskie zużycie paliwa.

Spełnienie normy emisji spalin TIER 4 final

Emisje zanieczyszczeń również są niskie. Technologia selektywnej redukcji katalitycznej SCR gazów wydechowych z zastosowaniem AdBlue okazała się szczególnie oszczędna. Dodatkowy wtrysk roztworu mocznika AdBlue redukuje poziom tlenków azotu do minimum. W połączeniu z katalizatorem utleniania do silników wysokoprężnych (DOC) i układem recyrkulacji spalin (AGRex), poziom emisji zanieczyszczeń jest skutecznie obniżany do poziomu wymaganego przez najnowsze normy emisji Stage 4 / Tier 4 Final.

 

 

Fendt 300 Vario S4

przekładnia bezstopniowa vario

Bezstopniowa zmiana prędkości jazdy od zera do prędkości maksymalnej.

 

przyjemność z bezstopniowej jazdy

Przekładnia bezstopniowa Vario gwarantuje komfort jazdy i oszczędność. Przeniesienie napędu z zastosowaniem przekładni bezstopniowej, niewymagającej zmiany biegów pozwala na jazdę z prędkością w zakresie od 20 metrów na godzinę do 40 km/h. Można pracować dokładnie z tą prędkością, która odpowiada wykonywanej pracy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wyższych osiągów daleko wykraczających poza możliwości przekładni typu powershift. Prowadzenie odbywa się za pomocą joysticka albo pedału przyspieszenia. Przekładnia bezstopniowa Vario i silnik zaprojektowano do pracy z niskim zużyciem paliwa. Rolnicze ciągniki Fendt na placu maszynowym firmy korbanek

Regulacja obciążenia granicznego 2.0

Wersja Fendt 300 Vario Profi zapewnia całkowicie automatyczną regulację obciążenia granicznego. W systemie tym redukcja prędkości obrotowej silnika jest definiowana poprzez zapotrzebowanie na moc. Dzięki temu silnik pracuje zawsze w idealnym zakresie prędkości obrotowych silnika. W razie potrzeby użytkownik może również ręcznie dostosować system kontroli obciążenia granicznego 2.0. 

 

 

 

System tms - rewolucja, która oszczędza paliwo

Potencjalne oszczędności dzięki bezstopniowej przekładni są widoczne gołym okiem. Dzięki systemowi TMS silnik pracuje zawsze w swoim ekonomicznym optimum, co dodatkowo optymalizuje zużycie paliwa. Podczas aktywacji systemu TMS operator musi tylko i wyłącznie ustawić wymaganą prędkość jazdy, a TMS przejmuje sterowanie ciągnikiem. Dzięki temu rozwiązaniu ciągnik pracuje na możliwie jak najniższych obrotach silnika. Podczas gdy obciążenie dla silnika wzrasta, TMS automatycznie zwiększa obroty silnika, natomiast w przypadku spadku obciążenia, TMS automatycznie zmniejsza obroty silnika, a co za tym idzie, zmniejszeniu ulega dawka paliwa spalanego przez silnik. Dzięki systemowi TMS ciągnik zawsze pracuje na najniższych możliwych obrotach - sterowanie ciągnikiem za pomocą systemu TMS to oszczędność.

 

przekładnia bezstopniowa vario to:

 

Bezstopniowa jazda w zakresie prędkości od 20m/h do 40km/h

Sterowanie za pomocą joysticka Vario oraz pedału przyspieszenia

Bezstopniowa zmiana kierunku jazdy bez zużywania podzespołów

 

Innowacyjny System TMS oraz funkcja Stop and Go dla oszczędności paliwa

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna