Czyszczenie i przygotowanie słomy

Czyszczenie i przygotowanie słomy w kombajnach Fendt Seria C

Żniwa najwyższej jakości

 

Serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt

Najlepsze czysczenie - najczystsze ziarno

Jakość ziarna jest decydująca. Przy projektowaniu skrzyni sitowej skoncentrowano się na pracy sit HC o dużej wydajności, aby uzyskać największą czystość ziarna podczas zbioru. Wydajne sita HC mogą być łatwo ustawione w pełnym zakresie regulacji by spełnić swoje zadanie. Dzięki temu nie trzeba ich często przestawiać. Jakość czyszczenia jest zachowana a żniwa są jeszcze bardziej opłacalne.  Sita górne wyposażone są w przegrody oddzielające. aby prowadzony materiał mógł być rozłożony równomiernie na całej szerokości, również na pochyłym terenie.

Układ powrotu niedomłóconego materiału

Układ odprowadza niedomłócony materiał z powrotem do bębna młócącego. Materiał jest równomiernie rozłożony wzdłuż całej szerokości bębna młócącego i podsiewacza, przez co zawsze jest wykorzystywana maksymalna możliwość oczyszczania ziarna.


Wyposażenie

 

Sita regulowane elektrycznie

Sita są wygodnie przestawiane elektrycznie z kabiny kombajnu.

Czujnik niedomłóconego materiału

Dane z czujnika niedomłóconego materiału są wyświetlane na ekranie terminalu Vario 10,4" przez co możliwa jest szybka zmiana ustawień dla uzyskania ziarna lepszej jakości  .

Rozrzutnik plew

Regulowany rozrzutnik plew jest dostępny w wyposażeniu opcjonalnym.

Optymalne rozdrabnianie
i Rozrzucanie słomy

 

6-rzędowy rozdrabniacz słomy seryjnie

W celu przygotowania gleby do uproszczonej metody uprawy gleby lub siewu bezpośredniego, słoma musi być bardzo krótko posiekana by potem łatwo rozkładała się. Nowy 6 rzędowy rozdrabniacz słomy został specjalnie zaprojektowny, by uzyskać optymalne cięcie i rozdrobnienie słomy. Ząbkowane noże zapewniają czyste, ostre cięcie oraz zmniejszają zużycie energii. Bezstopniowa regulacja przeciwnoży, dodatkowa perforowana podłoga siekacza i regulane elektrycznie kierownice rozdrabniacza gwarantują pełną kontrolę nad jakością i rozrzucaniem słomy.

Łatwe przestawienie

Wystarczy jedno przestawienie dźwigni, aby operator mógł wybrać tryb rozdrabniania słomy albo układania jej w pokos. Słoma jest traktowana łagodnie podczas procesu wytrząsania, więc można dzięki niej uzyskać baloty wysokiej jakości, dobry materiał paszowy, dobrą ściółkę lub materiał energetyczny.

 

Nowe i używane kombajny Fendt na utwardzonym placu

Rozdrabniacz słomy

 

Operator może szybko i łatwo przejść z trybu rozdrabniania słomy w tryb układnia jej w pokos poprzez jedno przestawienie dźwigni.

Kierownice regulowane elektrycznie

 

Kierownice rozdrabniacza słomy regulowane elektrycznie są dostępne w wyposażeniu opcjonalnym. Przestawienie umożliwia równomierne rozłożenie rozdrobnionej słomy na całej szerokości pracy kombajnu zbożowego.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna