Przyrządy żniwne do kombajnów Fendt Seria C

Właściciele Fendta mają wybór.

Równomierne cięcie ma ogromne znaczenie dla uzyskania wysokiej wydajności i dobrych wyników omłocie. I to właśnie oferują przyrządy żniwne FreeFlow i PowerFlow 

 

Dobry początek i wszystko jest dobrze

FreeFlow

PowerFlow

Przyrząd żniwny FreeFlow

 

Przyrząd żniwny FreeFlow

FreeFlow

Przyrząd żniwny FreeFlow jest dostępny w szerokościach pracy od 4,80 do  7,60 m. Jego budowa jest solidna a konstrukcja ułatwia konserwację, gdyż podzespoły hederu są przykręcane. Szybkość cięcie wynosi 1.254 cięć/min, listwa tnąca o wysokiej prędkości pracy zapewnia czyste cięcie materiału przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu mocy. Podajnik ślimakowy, o średnicy 610 mm, prowadzi materiał równomiernie w kierunku przenośnika pochyłego.

Przyrząd żniwny PowerFlow

 

PowerFlow

Już od ponad 35 lat przyrząd żniwny PowerFlow jest znany dzięki swojej wysokiej wydajności. Duża odległość między listwą tnącą a podajnikiem ślimakowym umożliwia cięcie dłuższego materiału i przetransportowania go bezpośrednio pod podajnikiem ślimakowym dzięki przenośnikowi taśmowemu. Uzyskuje się w ten sposób równomierne zasilanie w materiał w każdym rodzaju zbóż, co przekłada się na lepszy omłot i uzyskanie wysokiej wydajności..

Kombajny Rostselmash podczas koszenia zboża

Wyposażenie


Listwa tnąca

 

Listwa tnąca jest najbardziej wydajna z dostępnych na rynku. Dzięki wysokiej prędkości cięcia 1254 cięć na minutę ten samoczyszczący system zapewnia ostre cięcie.


Walec zasilający

 

Walec zasilający PowerFeeder umieszczony przed podajnikiem pochyłym równomiernie prowadzi materiał z przyrządu żniwnego do podajnika pochyłego.


Auto Level

 

Automatyczna korekcja przechylenia AutoLevel w wyposażeniu seryjnym zapewna utrzymanie równej wysokości cięcia na całej szerokości przyrządu żniwnego.


Wielozłącze

 

Wielozłącze w wyposażeniu seryjnym umożliwia przyśpieszenie czynności związanych z przyczepianiem i odczepianiem przyrządu żniwnego podczas zmiany pól.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna