Omłot i oddzielanie

Układ omłotowy i układ oddzielania w kombajnach Fendt serii C

 

Serce serii C - szeroki, ciężki bęben młócący

Sercem kombajnów zbożowych Fendt serii C jest szeroki, ciężki bęben młócący. Dzięki dużemu klepisku, żniwa odbywają się z łatwością. Dzięki kombajnowi uzyskuje się ziarno o wysokiej jakości, a tym samym zabezpiecza się zyski. Kombajn może być przezbrojony do zbioru kukurydzy w dowolnym czasie.

Efektywny omłot

 

Ciężki bęben młócący o dużej sile bezwładności

Masa bębna młócącego została zwiększona dzięki 8 listwom dociążającym zamontowane miedzy cepami. Masywna bezwładność zapewnia płynne i równomierne działanie. Dzięki temu znacznie zmniejsza się obciążenia napędów jak również pobór mocy i zużycie paliwa.

Praktyczne klepisko

Klepsiko jest wyposażóne w pręty o różnym rozstawie. Rozstaw w tylnej części jest dwa razy większy niż w części przedniej. Takie rozmieszczenie zapewnia optymalny stosunek między wydajnością młócenia a wysokiej jakości oddzielaniem. W celu zoptymalizowania jakości omłotu możliwe jest niezależne ustawianie klepiska z kabiny kombajnu.

Dwa systemy w jednym

Układ młócący MCS Plus czyli separator obrotwy z przestawianym klepiskiem o dużej powierzchni oddzielania, to wyróżniejące się rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie klepiska wtedy gdy, jest ono potrzebne. Kiedy nie ma konieczności używania klepiska to przestawia się je do pozycji górnej. Przestawienie klepiska w pożądaną pozycję jest przeprowadzane elektrycznie, nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi.

Mcs plus - separator obrotowy
z przestawianym klepiskiem

 

 

MCS Plus w pozycji roboczej

Klepisko jest umieszczone pod separatorem obrotowym. Taka pozycja umożliwia zoptymalizowanie wydajności w oddzielaniu ziarna od długiej słomy i w warunkach wilgotnych, wydajność jest wysoka nawet w trudnych warunkach.

 

MCS Plus w pozycji uniesionej

Klepisko zostało całkowicie uniesione ponad separator obrotowy. Taka pozycja jest zalecana, gdy omłot jest łatwy oraz dla omłotu materiału zbieranego w warunkach suchych.

Wymienne Dzielone klepisko

 

 

Szybkie przezbrojenie

Dla gosopodarstw i firm usługowych zajmujących się zbiorem różnych gatunków roślin kombajn Fendt serii C można szybko przezbroić. Przedni segment klepiska jest łatwo demontowany i może być wymieniony poprzez otwarty chwytacz kamieni.

Dostępne są dwa segmenty przedniej części klepiska. Segment z rozstawem prętów 14 mm dla intensywnego omłotu zbóż, lub segment z rozstawem prętów 24 mm zbioru kukurydzy, soi lub słonecznika. Dla zwiększenia separacji ziarna rozstaw prętów w tylnym uniwersalnym segmencie klepiska wynosi 24 mm.

Profesjonalny serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt

EKONOMICZNA PRACA W RÓŻNYCH UPRAWACH

 

 

Zboża

 

W przedniej części dzielonego klepiska rozstaw prętów wynosi 14 mm zapewniając idealny wynik omłotu

 

Kukurydza

 

Oprócz dzielonego klepiska dostępne jest obszerne wyposażenie do zbioru kukurydzy.

OPTYMALNE ODDZIELANIE, 
SOLIDNA KONSTRUKCJA

 

 

Wydajne wytrząsacze. Doskonała dystrybucja ziarna.

Wydajne wytrząsacze o długości 4,256 mm, z 4 stopniami, umożliwiają maksymalne wytrząsanie słomy, by wydobyć z niej maksymalną ilość ziarna. Dzięki połączeniu ruchów wytrząsających i otwartych tylnych ścianek uzyskuje się większe oddzielanie. Mogą być Państwo pewni, że oddzielanie ziarna od słony jest efektywne. Łagodne obchodzenie się z materiałem zachowuje optymalną strukturę słomy.

Zamknięta konstrukcja wytrząsaczy zapewnia doskonałą dystrybucję ziarna na całej powierzchni podsiewacza i równomierne zasilanie  a skręcane pręty zwiększają powierzchnię oddzielania i wydajność. Pierwszy stopień wytrząsaczy jest wzmocniony do zbioru kukurydzy.

Nowe i używane kombajny zbożowe na utwardzonym placu z oferty www.korbanek.pl

MOC W ruchu

 

Ciągniki Fendt na utwardzonym placu z oferty www.korbanek.pl

Na każdy teren

W regionach górzystych poziomowanie kombajnu czyni ogrmną różnicę. Opatentowana konstrukcja układu wyrównywania do poziomu ParaLevel zapewnia maksymalną wydajność na pochyłościach do 20%.

W modelu 5275C PLI tylna oś umożliwia wypoziomowanie do nachylenia do 30% w górę i do 10% w dół.

Inteligentny układ wyrównania do poziomu

 

Wysoka wydajność nawet na zboczach

Modele kombajnów Fendt 5275 C i Fendt 6335 C są dostępne w wersji ParaLevel. Układ jest oparty na równoległoboku i wyrównuje wzniesienia do 20%.

Młocarnia, układ oddzielania i czyszczenia pozostają w poziomie, pełna moc kombajnu w czasie żniw jest dostępna.

Kombajny z ParaLevel mogą być wyposażone w tylną oś z napędem zwiększając w ten sposób właściwości trakcyjne  i oferując więcej bezpieczeństwa

Optymalne zachowanie na polu i na drodze

Poza klasycznymi zaletami układu korekcji przechylenia ramy kombajnu w stosunku do kąta przechylenia sit, układ ParaLevel oferuje kolejne zalety.

Mianowicie w trybie pracy stabilność i bezpieczeństwo na zboczu są dużo większe gdyż szerokość zewnętrzna jest zwiększona.

W trybie transportowym przednia oś jest obniżona, co redukuje zewnętrzną szerokość. Oznacza to, że w zależności od zastosowanego ogumienia kombajny Fendt 5275 C PL i 6335 C PL mogę osiągnąć szerokość całkowitą poniżej 3,5 m. 

Integrale - dodatkowa niwelacja podłużna

Podczas gdy układ osi ParaLevel wyrównuje przechylenie boczne, układ Integrale pochylenia do przodu i do tyłu.

Ta dodatkowa funkcja w kombajnie Fendt 5275 C PLI z pięcioma wytrząsaczami działa na tylną oś. Wyrównywane są nachylenia do 30% w górę i do 10% w dół. Dziękie połączeniu ParaLevel i Integrale, kombajn może być utrzymywany w pozycji poziomej, nawet na bardzo stromych stokach.

Gwarantuje to równomierny przepływ materiału w obszarze zasilania, młocarni, wytrząsaczy i układu czyszczącego. 

Paralevel  w akcji

 

Budowa przedniej osi ParaLevel

 

Osie i przekładnie redukcyjne połączone są na zasadzie równoległoboku. Siłowniki hydrauliczne umieszczone z boku osi przedniej z łatwością przemieszczają mechanizm równoległoboku.

Dzięki temu przednia oś może być unoszona lub opuszczana i utrzymuje kombajn zbożowy w poziomie na zboczu

 

ParaLevel w akcji

 

Na zboczach równolegobok jest przemieszczany do góry lub w dół. W ten sposób można wyrównać nachylenia sięgające nawet do +/- 20%.

Fendt Seria C

276 - 360 KM

Kombajn zbożowy Fendt 6335C
 

Dane techniczne

 

Model Moc KM Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna  Hedery FreeFlow Hedery PowerFlow
5275 C 276 5 9000 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
5255 C PL 276 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6335 C 360* 6 9000 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 / 7,7 m
6335 C PL 360* 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
  *Moc maksymalna z Power Boost    
 

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

wysoka wydajność w inteligentny sposób

Najlepsze wykorzystanie dzięki dobrze przemyślanej
budowie podzespołów – każdego dnia.

 

Kombajny zbożowe serii C oznaczają najlepszą ekonomię, nowoczesną technologię i uniwersalność. Dzięki licznym nowym funkcjom na nowo został zdefiniowany segment kombajnów średniej mocy. Automatyczny układ prowadzenia VarioGuide, nowy wygląd, 6 wytrząsaczy słomy – to niektóre z najważniejszych silnych punktów.

Nasze kombajny są doskonale przemyślane, począwszy od przyrządu żniwnego aż po rozdrabniacz słomy. Zawsze bierzemy pod uwagę jakość działania i pracy kombajnu.Naturalnie, również wyposażyliśmy kombajny serii C w wielokrotnie
nagradzany Fendt Variotronic – to jeden z wielu przykładów wprowadzania innowacji marki Fendt również w maszynach żniwnych.

Naszym celem jest Państwa sukces, dlatego oferujemy wysoko wydajne i ekonomiczne maszyny. Decydującym czynnikiem jest utrzymanie niskiego zużycia paliwa, a nasze kombajny w tym zakresie są bardzo przekonujące.

Biały napis SERWIS FENDT na tle ciągnika Fendt i Massey Ferguson

Multimedia

 

 

0

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna