Zbiornik ziarna i silnik

Zbiornik ziarna i silnik w kombajnie Fendt Seria C

Silnik

 

Ekonomia przede wszystkim

Oszczędny i przyjazny dla środowiska nowoczesny silnik AGCO POWER spełnia najnowsze normy dotyczące emisji zanieczyszczeń Tier IV final dzięki technologii Selektywnej Redukcji Katalitycznej (SCR) .

Zbiornik ziarna i silnik w kombajnie Fendt Seria C

Dane techniczne silnika

Optymalne chłodzenie, inteligentne rozmieszczenie, szybka konserwacja.

Model Pojemność skokowa l Moc kW/KM*
5275 C 7,4 225/306
5275 C PL 7,4 225/306
5275 C PLI 7,4 225/306
6335 C 8,4 265/360
6335 C PL 8,4 265/360

* Moc max. z Power Boost

Przemyślana budowa silnika Ułatwia pracę

Optymalne chłodzenie, inteligentne rozmieszczenie, szybka konserwacja.

 

Optymalne chłodzenie. Szybka konserwacja.

Chłodnica zapewnia niezawodne chłodzenie silnika, instalacji hydraulicznej i klimatyzacji. Obrotowy kosz unosi się, dzięki czemu jego czyszczenie jest ułatwione, to bardzo ważne w warunkach pracy o wysokim zapyleniu. Pomost zapewnia bezpieczny dostęp do obrotowego kosza i chłodnicy.  

Inteligentne rozmieszczenie.

Zcentralizowane punkty są łatwa dostępne przez co konserwacja jest prosta. Silnik, filtr powietrza i otwory wlewowe są optymalnie rozmieszczone. Duże boczne osłony zapewniają łatwy dostęp do podzespołów kombajnu aby usprawnić przeprowadzenie codziennych czynności obsługowych oraz szybkiej kontroli.

 

Optymalne chłodzenie i szybka konserwacja w kombajnie Fendt Seria C

Do ostatniego Ziarna

Zbiornik ziarna o dużej pojemności

 

Zbiornik na ziarno w kombajnie Fendt Seria C

Zbiornik na ziarno o dużej pojemności.

W celu zapewnienia wysokiej wydajności, kombajny zbożowe zostały wyposażone w zbiornik na ziarno o pojemności 9000 litrów, natomiast w wersji ParaLevel 8600 litrów. 

 

Zbiornik o szybkim wyładunku.

Prędkość wyładunku jest bardzo wysoka i wynosi 105 l/sek. Dostęp do próbek ziarna jest bardzo łatwy. Dodatkową kontrolą jakości jest szerokie okno w kabinie Skyline ułatwiające bezpośredni kontakt wzrokowy ze zbiornikiem na ziarno.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna