Czyszczenie i przygotowanie słomy

Czyszczenie i przygotowanie słomy w kombajnach Fendt serii E

 

Znakomicie rozdrobniona słoma
i najczystsze ziarno

 

Wydajny rozdrabniacz słomy

Czterorzędowy rozdrabniacz słomy zawierający 52 noże jest na wyposażeniu standardowym w kombajnach Fendt serii E. Podwójnie ząbkowane noże oraz bezstopniowo regulowana przeciwnoże (także ząbkowane) zapewniają wysoką i równomierna wydajność rozdrobnienia. Długość uzyskiwanej sieczki można regulować odpowiednio do potrzeb.

Czyszczenie ziarna i rozdrobnianie słomy

 

Najlepszy system czyszczenia

Kombajny Fendt serii E mają jedno z największych sit w tej klasie maszyn, a dzięki temu zapewniają najwyższą wydajność czyszczenia. Dzielony na sekcje system czyszczenia z wysokimi przegrodami na górnym i dolnym sicie równomiernie rozprowadzana jest mieszanina ziarna plew po całym obszarze czyszczenia, nawet podczas pracy na zboczach. 

Sita HC

Specjalna konstrukcja sit HC (zwiększonej wydajności) umożliwia optymalny obieg strumienia powietrza i sprawne czyszczenie. Sita HC cechują się wysoką tolerancją i rzadko wymagają regulacji. Skutecznie oddzielają nawet krótką i kruchą słomę. Opcjonalny system umożliwia elektrycznie regulowanie sit z kabiny operatora.

Wyposażenie

 

Ząbkowane noże

Precyzja w standardzie: ząbkowane noże oraz regulowana płyta cierna są na wyposażeniu standardowym siekacza słomy w kombajnach serii E i zapewniają równą długość pociętej słomy.

Dźwignia przełączania

Wystarczy przesunąć dźwignię, aby przełączyć między trybem rozdrabniania a trybem pokosu.

 

Regulowane kierownice rozdrabniacza

Elektryczna regulacja kierownic rozdrabnicza jest dostępna opcjonalnie

Informacja o stratach

Straty na wytrząsaczach i sitach są wyświetlane w postaci dwóch wykresów słupkowych.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna