Przyrządy żniwne do Fendt 5225 E

Przyrządy żniwne w kombajnach Fendt 5225 E

 

Wysoka wydajność dwóch typów przyrządu żniwnego

 

Wybierz idelny przyrząd do zbioru zboża

Oba oferowane przyrządy żniwne - FreeFlow i PowerFlow - odznaczają się doskonałym koszeniem zboża, równomiernym zasilaniem i wysoką wydajnością. Sprawdzą się doskonale nawet w trudnych warunkach, na przykład przy zbiorze wyległego zboża.

Przyrząd żniwny FreeFlow

 

Kombajn Fendt Seria E na utwardzonym placu pokrytym śniegiem

FreeFlow

Przyrządy zniwne FreeFlow dostępne są w szerokościąch od 4,8 m do 6,0 m. Jego konstrukcja jest solidna i ułatwia konserwację. Szybkośc cięcia wynoszącA 1254 cięć/min, zapewnia czyste cięcie materiału przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu mocy.

Podajnik ślimakowy o średnicy 610 mm prowadzi materiał równomiernie w kierunku przenośnika pochyłego. Równomierność zasilania wpływa na uzyskanie wysokiej jakości ziarna.

Przyrząd żniwny PowerFlow

 

PowerFlow

Wszechstronny, sprawdzony przyrząd żniwny PowerFlow od ponad 35 lat zapewnia najwyższą wydajność zbioru zbóż, rzepaku i soi. Szerokość robocza przyrządu wynosząca 5,50 m, oraz duży odstęp między listwą tnącą a ślimakiem podającym ułatwiają zbiory. Płynny transport zapewnia równomierne obciążenie młocarni zbożem podawanymi kłosami do przodu niezależnie od typu uprawy.

Kombajn Fendt Seria E na placu pokrytym śniegiem  w tle magazyn części korbanek.pl

Wyposażenie

 

Wielozłącze

Wielozłącze umożliwia jednoczesne podłączenie wszystkich przewodów do przyrządu żniwnego

Listwa tnąca

Rozmieszczone na przemiennie nożyki o wysokiej trwałości wykonują 1254 skoki na minutę i zapewniają doskonale, czyste cięcie. Taśmy podające w hederze PowerFlow równomiernie podają materiał do podajnika ślimakowego i dalej kłosami do przodu.

Podajnik ślimakowy

W przyrządzie żniwnym FreeFlow palce rozmieszczone są na całej szerokości podajnika ślimakowego zapewniają bezpieczne i delikatne pobieranie.

 

Pionowe kosy boczne do zbioru rzepaku

Do przyrządu zniwnego PowerFlow można łatwo i szybko zamontować pionowe kosy boczne o napędzie elektrycznym do zbioru rzepaku. Montaż i demontaż kos zajmuje tylko krótka chwilę.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna