Układ omłotowy i oddzielania

Układ omłotowy i układ oddzielania w kombajnach Fendt serii E

 

ŻNIWA W TERMINIE - ZIARNO WYSOKIEJ JAKOŚCI

 

Bęben młocarni o wysokiej wydajności

 

Bęben młocarni w serii E ma średnicę 600 mm, zapewniając dużą bezwładność i wysoką wydajność. Osiem przeciwbieżnych cepów skutecznie oddziela ziarno podczas młócenia. Delikatna obróbka ziarna i słomy zpobiega powstaniu uszkodzeń.

Solidne klepisko

 

Powierzchnia klepiska w kombajnach serii E jest jedną z najwiekszych w tej klasie maszyn, co pozwala uzyskać wysoką wydajność zbiorów w jak najkrótszym czasie. Odpowiada za to różny rozstaw prętów klepiska: wąski rozstaw z przodu klepiska zapewnia inensywny omłot, a szerszy rozstaw w tylnej części pozwala zwiększyć wydajność oddzielania.

 

Przyspiesza zbiory i nie uszkadza ziarna

 

Kombajny Fendt seri E to maszyny nowej generacji, które jak żadne inne troszczą się o Państwa ziarno. Niezależnie od tego czy zbierane jest z pola zboże, rzepak czy kukurydzę, dużej wydajności bęben młocarni o średnicy 600 mm w połączeniu z dużym klepiskiem gwarantuje intensywne, ale delikatne młócenie i oddzielanie.

Wyposażenie

 

lepisko dzielone na segmenty

Oprócz standardowego klepiska w ofercie dostępne jest również klepisko dzielone na dwa segmenty, które można szybko dostować kombajn Fendt serii E do różnych rodzajów zbioru.

 Ustawienia  pozycji  klepiska

Idealna praca na całej długości klepiska: przednia i tylna szczelina klepiska są regulowane elektrycznie i niezależnie od siebie. Młocarnię można przystosować do każdych warunków zbiorów bez opuszczania wygodnej kabiny.

Wskazania ustawień klepiska

Dokładny widok na ustawienia pozycji klepiska jest dostępny po lewej stronie fotela operatora.

Stopnie wytrząsacza z aktywnymi ściankami

Tak zwane aktywne, otwarte tylne ściany stopni wytrząsaczy dodatkowo poprawiają oddzielanie końcowe.

 

Fendt Seria E

176 - 218 KM

Kombajn zbożowy Fendt 5225 E

Kombajn Fendt  nowe i używane z oferty korbanek.pl
Model Moc KM* Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna
5185 E 176 2 5 5200 l
5225 E 218 2 5 6500 l

*moc wg ISO TR 14396

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

moja rodzina - Moje pole - MÓJ FENDT

 

Kombajny Fendt serii E to maszyny na nowo zaprojektowane, wyposażone w podzespoły montowane w większych modelach, a przez to przystosowane do wytężonej pracy.

W kampanii żniwnej, gdy są najbardziej potrzebne dowiodą swojej wytrzymałości, niezawodności i wydajności. Każdy z tych kombajnów to nieoceniony asystent, nieodzowny szczególnie w rodzinnych gospodarstwach rolnych. Kombajny Fendt seria E to dwa modele 5185 i 5225

Profesjonalny serwis maszyn marki Fendt w ofercie korbanek.pl

Multimedia

 

0

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna