Zbiornik i silnik w Fendt Seria E

Zbiornik na ziarno w kombajnie Fendt 5225 E ma pojemność 6500 litrów i jest jednym z największych na rynku. Kombajny Fendt serii E są wyposażone w nowoczesne silniki AGCO Power.

Zbiornik na ziarno o dużej pojemności

 

 

Duża pojemność to mniej przerw

Zbiornik na ziarno w kombajnie Fendt 5225 E ma pojemność 6500 litrów i jest jednym z największych na rynku.  Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Im niej przerw podczas zbiorów tym wieksza pewność, że cenne ziarno dostarczone na miejsce rozładunku będzie suche.

85 litrów na sekundę

A kiedy po długiej pracy zajdzie konieczność rozładowania ziarna z zbiornika, kombajn będzie gotowy do pracy w około 80 sekund, ponieważ duży podajnik rozładowuje ziarno z wydajnością 85 litrów na sekundę.

Niezależny serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt

 

Widok na zbiornik z ziarnem z fotela operatora.

Górny system rozładunku w kombajnach serii E umożliwia ładowanie ziarna na przyczepy o wysokości nawet 4, 20 m. Dużych rozmiarów okno z tyłu kabiny umożliwia ciagłą obserwację rozładunku i na kontrolowanie jakości ziarna w zbiorniku.

 

Pobranie próby ziarna

Przez specjalny otwór znajdujący na zbiorniku ziarna przed drzwiami wejściowymi do kabiny można szybko pobrać próbki ziarna. (opcja w 5185 E)

Silniki - AGCO POWER

Kombajny Fendt Serii E wyposażone są w silniki o mocy 176KM oraz 218KM

 

AGCO Power

Kombajny Fendt serii E są wyposażone w nowoczesne silniki AGCO Power. Model 5185 E posiada czterocylindrowy silnik o pojemności 4.9 l generujący moc 176 KM , natomiast w model 5225 E wyposażono w sześciocylindrowy silnik o pojemności 7,4 litra oferujący moc 218 KM. Oba silnika gwarantują niezawodny napęd i niskie zuzycie paliwa nawet pod pełnym obciążeniem

Technologia SCR - oszczędna i ekologiczna

W kombajnach Fendt serii E polegamy na wpływajacej na obnizenie zużycia paliwa technologii SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), która zapewnia zgodność z najnowszymi normami dotyczącymi emisji spalin  (Tier4final/poziom4).

Technologia ta polega na przepuszczaniu  spalin przez roztwór mocznika. Pozwala to znacznie ograniczyć emisję cząstek stałych, w tym dwutlenku węgla a przy tym zmniejsza  zużycie paliwa i podnosi żywotność całego silnika.

 


 

 

AGCO Power 4.9 l

 

  • Fendt 5185 E
  • Silnik AGCO Power
  • 4-ro cylindrowy
  • Pojemność: 4,9 l
  • Moc: 129 kW/175KM

 

 

AGCO Power 7,4 l

 

  • Fendt 5225 E
  • Silnik AGCO Power
  • 6-cio cylindrowy
  • Pojmeność: 7,4 l
  • Moc: 16kW/218KM

 

 

Konserwacja

 

Dostęp do silnika i chłodnic jest bardzo łatwy, dlatego codzienna konserwacja nie sprawia żadnego kłopotu, jest prosta i krótka.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna