Czyszczenie i przygotowanie słomy

Czyszczenie i przygotowanie słomy w kombajnach Fendt Seria L

 

Czyste ziarno - Gwarantem zysku

Żniwa najlepszej jakości.

Najlepsze czyszczenie – najczystsze ziarno

Jakość ziarna jest decydująca. Przy projektowaniu skrzyni sitowej skoncentrowano się na pracy sit HC o dużej wydajności, aby uzyskać najwyższą czystość ziarna podczas zbioru. Specjalnie zaprojektowana górna część sit HighCapacity (HC sita) zapewniają optymalne kierowanie strumienia powietrza i wysoką wydajność czyszczenia.

Aby materiał zbierany na zboczach pozostał równomiernie rozłożony na sitach, seria kombajnów L posiada system czyszczenia wyposażony w wysokie przegrody na podsiewaczu, sicie górnym i dolnym.

System kłosowy

System kłosowy transportuje materiał który został nieoptymalnie wymłócony z powrotem do bębna młócącego gwarantując efektywne domłócenie.

Dzięki równej szerokości podsiewacza i bębna młócącego, zawsze zapewniona jest maksymalna wydajność czyszczenia w pracy.


 

Sita regulowane elektrycznie

Sita są wygodnie przestawiane elektrycznie z kabiny kombajnu (opcja).

 

Czujnik niedomłóconego materiału

Dane z czujnika niedomłóconego materiału są wyświetlane na ekranie terminalu Vario 7" przez co umożliwiają szybkie przeprowadzenie ustawień dla uzyskania ziarna lepszej jakości (opcja dostępna tylko z elektryczną regulacją sit).

 

Rozrzutnik plew

Regulowany rozrzutnik plew jest dostępny w wyposażeniu opcjonalnym.

rozdrabniacz słomy

Noże ząbkowane obustronnie
i perforowana podłoga

Kombajny serii L są seryjnie wyposażone w rozdrabniacz słomy, pozwalający uzyskać wysokiej jakości rozdrobnioną słomę. Podwójnie ząbkowane noże zapewniają czyste cięcie oraz zmniejszają zużycie energii.

Bestopniowa regulacja przeciwnoży, dodatkowa perforowana podłoga siekacza i regulowane elektrycznie kierownice rozdrabniacza gwarantują pełną kontrolę nad jakością i rozrzucaniem słomy. Perforowana podłoga w wyposażeniu standardowym zapewnia jednolitą długość rozdrobnionej słomy.

Łatwe przestawienie
z pokosu na rozdrabnianie

Wystarczy jedno przestawienie dźwigni, aby operator mógł wybrać tryb rozdrabniania słomy albo układania jej w pokos. 

Słoma jest traktowana łagodnie podczas procesu wytrząsania, więc można dzięki niej uzyskać baloty wysokiej jakości, dobry materiał paszowy, dobrą ściółkę lub materiał energetyczny.

Fendt Seria L

243 - 306 KM

Kombajn zbożowy Fendt 6275L
 

Dane techniczne

 

Model Moc KM Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna  Hedery FreeFlow Hedery PowerFlow
5255 L 243 2 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
5255 L MCS 243 3 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L 306* 2 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L MCS 306* 3 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m

*Moc maksymalna z Power Boost

 

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

Nasze kombajny - Tradycja innowacji

Fendt seria L - po prostu wydajne żniwa .

 

Idealny kombajn do gospodarstwa

Wraz z serią L oferujemy idealny kombajn zbożowy do Państwa gospodarstwa. Kombajny charakteryzują się maksymalnym komfortem, wydajnością, niezawodnością i uniwersalnością w pracy. Nowością w tej klasie kombajnów jest komfortowa kabina Proline, z unikalnym interfejsem obsługowym Fendt Variotronic.

Kombajny marki Fendt i Claas na utwardzonym placu firmy korbanek.pl

Multimedia

 

0

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna