Kabina Fendt Proline

Przestronna i komfortowa kabina Fendt Proline w kombajnach Fendt Serii L

Wygodne Warunki pracy

Przestronna i komfortowa kabina.

 

Komfortowe miejsce pracy

Nowa kabina Proline, w którą są wyposażone kombajny serii L, oferuje komfortowe miejsce pracy. Dzięki temu operator jest bardziej skoncentrowany, jego samopoczucie jest lepsze, zarówno w dzień jak i w nocy.

W wyposażeniu seryjnym kabiny znajduje się klimatyzacja, komfortowy fotel operatora i układ oświetleniowy. Dodajmy to tego interfejs obsługowy Fendt Variotronic, który wyznacza nowe standardy w obsłudze, kontroli i monitorowaniu pracy kombajnu.

Ciągnik Fendt podczas przeglądu w serwisie

Okazja Ciągniki Fendt z oferty korbanek.pl

Dużo wolnego miejsca

Kabina Proline jest bardzo przestronna. Dużo wolnej przestrzeni wpływa na dobre samopoczucie. Wszystko jest w zasięgu wzroku – począwszy od przyrządu żniwnego aż po rurę wyładowczą. Dzięki dużym, regulowanym elektrycznie lusterkom zachowane jest również niczym nie przesłonięte pole widzenia do tyłu.


Fotel najnowszej generacji

Fotel operatora najnowszej generacji jest amortyzowany pneumatycznie, został również wyposażony w liczne ustawienia dla optymalnego dopasowania go do potrzeb. Dzięki regulowanej kolumnie kierowniczej, operator odnajdzie relaksującą pozycję pracy. Przewidziano również wygodne siedzenie dla pasażera.

Plac maszynowy we firmie korbanek

Ciągnik Arbos z siewnikiem na polu

Zaawansowana instalacja oświetleniowa

Kombajny serii L są wyposażone w zaawansowaną instalację oświetleniową, dzięki której nawet nocą wszystko jest widoczne.

Obszerny zestaw regulowanych świateł roboczych zapewniają oświetlenie również w nocy. Opcjonalnie dostępne lampy robocze ścierniska / bocznego rzędu, oświetlają dodatkowo na boki maszyny.


Widoczność na przyrząd żniwny i ściernisko

Dobre pole widzenia na przyrząd żniwny i ściernisko pozwala na uzyskanie najlepszej wydajności w polu.

Doskonale widoczna rura rozładunkowa

Znakomite pole widzenia na rurę rozładunkową, dzięki której zbiornik na ziarno jest opróżniany z prędkością 105 l/sek.

Widoczność na otoczenie z boku kombajnu

Szerokie, zewnętrzne regulowane elektrycznie lusterka są łatwe w ustawieniu i oferują pole widzenia do tyłu i na boki kombajnu.

Układ oświetlenia

Kompleksowa budowa układu ośiwetlenia zapewnia dobre warunki pracy nawet w nocy.

Fendt Variotronic
insterfejs obsługowy kombajnu

 

Ciągnik Massey Ferguson w serwisie

Całkowitą nowością jest wyposażenie komajnów zbożowy serii L w sprawdzony interfejs operacyjny Fendt Variotronic. Jest on przystosowany do pracy kombajnu, zintegrowany z prawym podłokietnikiem staje się najważniejszym elementem w obsłudze maszyny, podobnie jak ma to miejsce w naszych ciągnikach. Za jego pomocą można przeprowadzić wszystkie niezbędne ustawienia maszyny

Centralny element sterujący kombajnem Fendt leży pewnie w dłoni. Wielofunkcyjny joystkick jest umieszczony w przedniej części podłokietnika Variotronic i zawiera wszystkie niezbędne elementy do sterowania pracą kombajnu i jego najważniejszych podzespołów podczas zbioru.

Menu nawigacyjne w terminalu Vario 7" z kolorowym wyświetlaczem jest intuicyjne w obsłudze. Menu jest jasno skonstruowane, zapewnia dostęp do wszystkich istotnych informacji dotyczących wydajności i ustawień kombajnu. Obsługa wszystkich ustawień może być wygodnie przeprowadzona za pomocą ekranu dotykowego lub za pomocą przycisków nawigacyjnych umieszczonych na uchwycie


Wielofunkcyjny joystick

Poprzez wielofunkcyjny joystick obsługujemy takie funkcje jak: ustawienie przyrządu żniwnego, ustawienia nagarniacza, zatrzymanie przyrządu żniwnego, otwieranie i zamykanie rury rozładunkowej, zał/wył rozładunku ziarna, prędkość nagarniacza, aktywacja automatyki przyrządu żniwnego, sterowanie kierunkiem jazdy.

Funkcje przełączników

Dwa przłaczniki umieszczoen na środku terminala Vario odpowiedzialne są za: załączanie układu omłotowego i załączanie przyrządu żniwnego.

Funkcje przycisków membranowych

Przy użyciu przycisków membranowych możemy regulować: prędkość obrotową bębna młócącego, szczelina klepiska przód/tył, prędkość obortową dmuchawy, ustawienia sit, łopatki rozdrabniacza słomy (opcja), otwieranie i zamykanie zbiornika  na ziarno, włączanie i wyłaczanie kos bocznych, tryb transportowy.

Główne menu

W głównym menu wyświetlane są: obecna i wstępnie ustawiona wysokość cięcia, straty ziarna na sitach i wytrząsaczach oraz powrót niedomłóconego materiału. Poniżej znajdują się skróty do ustawień kombajnu. 

Fendt Seria L

243 - 306 KM

Kombajn zbożowy Fendt 6275L
 

Dane techniczne

 

Model Moc KM Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna  Hedery FreeFlow Hedery PowerFlow
5255 L 243 2 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
5255 L MCS 243 3 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L 306* 2 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L MCS 306* 3 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m

*Moc maksymalna z Power Boost

 

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

Nasze kombajny - Tradycja innowacji

Fendt seria L - po prostu wydajne żniwa .

 

Idealny kombajn do gospodarstwa

Wraz z serią L oferujemy idealny kombajn zbożowy do Państwa gospodarstwa. Kombajny charakteryzują się maksymalnym komfortem, wydajnością, niezawodnością i uniwersalnością w pracy. Nowością w tej klasie kombajnów jest komfortowa kabina Proline, z unikalnym interfejsem obsługowym Fendt Variotronic.

Kombajny marki Fendt i Claas na utwardzonym placu firmy korbanek.pl

Multimedia

 

0

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna