Przyrządy żniwne w Fendt Seria L

Właściciele Fendta mają wybór.

 

Właściwy wybór przyrządu żniwnego

 

Równomierne cięcie ma ogromne znaczenie dla uzyskania wysokiej wydajności i dobrych wyników omłocie. I to właśnie oferują przyrządy żniwne FreeFlow i PowerFlow 

Przyrząd żniwny FreeFlow

 

Nowe i używane kombajny zbożowe na placu maszyn korbanek.pl

FreeFlow

Przyrząd żniwny FreeFlow jest dostępny w szerokościach pracy od 4,80 do  7,60 m. Jego budowa jest solidna a konstrukcja ułatwia konserwację, gdyż podzespoły hederu są przykręcane.  Szybkość cięcie wynosi 1.254 cięć/min, listwa tnąca o wysokiej prędkości pracy zapewnia czyste cięcie materiału przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu mocy. Podajnik ślimakowy, o średnicy 610 mm, prowadzi materiał równomiernie w kierunku przenośnika pochyłego.

Przyrząd żniwny PowerFlow

 

PowerFlow

Już od ponad 35 lat przyrząd żniwny PowerFlow jest znany dzięki swojej wysokiej wydajności. Duża odległość między listwą tnącą a podajnikiem ślimakowym umożliwia cięcie dłuższego materiału i przetransportowania go bezpośrednio pod podajnikiem ślimakowym dzięki przenośnikowi taśmowemu. Uzyskuje się w ten sposób równomierne zasilanie w materiał w każdym rodzaju zbóż, co przekłada się na lepszy omłot i uzyskanie wysokiej wydajności.

Niezależny serwis maszyn Massey Ferguson

Wyposażenie

 


Listwa tnąca

 

Listwa tnąca jest najbardziej wydajna z dostępnych na rynku. Dzięki wysokiej prekości cięcia 1254 cięć na minutę ten samoczyszczący system zapewnia ostre cięcie.


Walec zasilający

 

Walec zasilający PowerFeeder umieszczony przed podajnikiem pochyłym równomiernie prowadzi materiał z przyrządu żniwnego do podajnika pochyłego (dotyczy tylko modeli w wersji MCS).

 


Auto Level

 

Automatyczna korekcja przechylenia AutoLevel w wyposażeniu seryjnym zapewna utrzymanie równej wysokości cięcia na całej szerokości przyrządu żniwnego.

 


Podajnik ślimakowy

 

Podajnik ślimakowy do rzepaku  (wyposażenie opcjonalne) jest montowany nad głównym podajnikiem ślimakowym. Montaż jest łatwy. Podzespół znacznie zwiększa wydajność w zbiorach rzepaku.

 

Sprawdź również

 

Sprawdź również przystawki Capello i Kemper

PRZYSTAWKI CAPELLO I KEMPER

Logo Capello czerwony napis na białym tleLogo Kemper biały napis na czerwonym tle

Fendt Seria L

243 - 306 KM

Kombajn zbożowy Fendt 6275L
 

Dane techniczne

 

Model Moc KM Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna  Hedery FreeFlow Hedery PowerFlow
5255 L 243 2 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
5255 L MCS 243 3 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L 306* 2 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L MCS 306* 3 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m

*Moc maksymalna z Power Boost

 

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

Nasze kombajny - Tradycja innowacji

Fendt seria L - po prostu wydajne żniwa .

 

Idealny kombajn do gospodarstwa

Wraz z serią L oferujemy idealny kombajn zbożowy do Państwa gospodarstwa. Kombajny charakteryzują się maksymalnym komfortem, wydajnością, niezawodnością i uniwersalnością w pracy. Nowością w tej klasie kombajnów jest komfortowa kabina Proline, z unikalnym interfejsem obsługowym Fendt Variotronic.

Kombajny marki Fendt i Claas na utwardzonym placu firmy korbanek.pl

Multimedia

 

0

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna