Omłot i Oddzielanie

Układ omłotowy i oddzielania w kombajnach Fendt serii L

 

Wydajny i dokładny omłot

Wysoka jakość zebranego plonu jest kluczowa dla rentowności. Dzięki zoptymalizowanemu układowi omłotowemu, oddzielającemu i czyszczącemu w kombajnach serii L, mogą Państwo uzyskać doskonałe wyniki w każdych warunkach pracy i przy każdej uprawie.

Równomierny omłot, Czysta separacja

 

Wysoka wydajność bębna młócącego

Wysoka wydajność bębna młócącego w kombajnach Fendt serii L jest uzyskiwana dzięki jego dużej średnicy, wynoszącej 600 mm. To gwarancja dokładnego omłotu i uzyskania czystego, nieuszkodzonego ziarna. Dzięki wysokiemu stopniowi bezwładności bęben obraca się równo i regularnie, nawet w trudnych warunkach żniwnych. Ziarno i słoma są traktowane delikatnie.

Wydajne klepisko

Metalowe pręty zamonotowane w klepisku mają różny rozstaw z przodu i z tyłu. W przedniej części rozstaw prętów wynosi 14,1 mm dla zapewnienia intensywnego omłotu. Natomiast w tylnej części rozstaw jest większy (28,2 mm) dla zapewnienia lepszej separacji.

Wersja MCS Plus z Power Feeder

Kombajny w tej wersji wyposażone są w walec zasilający Power Feeder (PFR) i w separator obrotowy z przestawianym klepiskiem (MCS Plus). Walec zasilający zapewnia optymalny strumień materiału prowadzonego do hedera do podajnika pochyłego. Pracując z prędkością obrotową 267 obr./min. rozkłada materiał na całej szerokości podajnika pochyłego. Separator obrotowy z klepiskiem MCS Plus ma bardzo dużą powierchnię oddzielania ziarna a klepisko można łatwo przestawić z pozycji roboczej w pozycje wyłączoną z strefy pracy.

Konstrukcja

Konstrukcja układu omłotowego kombajnu Fendt serii L MCS Plus

 

Dane techniczne

 

Fendt Seria L Seria L MCS Plus
Bęben młócący o średnicy 600 mm
Moduł ABC
Walec zasilający Power Feeder (PFR)  
Klepisko MCS Plus  

MCS plus w pozycji roboczej

 

Klepisko jest umieszczone pod separatorem obrotowym. Taka pozycja umożliwia zoptymalizowanie wydajności w oddzielaniu ziarna od długiej słomy i w warunkach wilgotnych, wydajność jest wysoka nawet w trudnych warunkach.

Czerwony ciągnik Massey Ferguson w warsztacie

Mcs plus w pozycji uniesionej

 

Ciągnik Fendt w hali warsztatowej  korbanek.pl

Separator obrotowy jest całkowicie odsłonięty od strefy pracy. Klepisko zostało całkowicie uniesione ponad separator obrotowy. Taka pozycja jest zalecana, gdy omłot jest łatwy oraz dla omłotu materiału zbieranego w warunkach suchych.

Wymienne Dzielone klepisko

 

Ekonomiczna praca w różnych uprawach.

Wymienne, dzielone klepisko Dla gospodarstw i firm usługowych zajmujących się zbiorem różnych gatunków roślin kombajn Fendt serii L można szybko przezbroić. Przedni segment klepiska jest łatwo demontowany i może być wymieniony poprzez otwarty chwytacz kamieni. Dostępne są dwa segmenty przedniej części klepiska: Segment z 14 mm rozstawem prę- tów klepiska, dla intensywnego omłotu zbóż, lub segment z 24 mm rozstawem prętów klepiska do zbioru kukurydzy, soi lub słonecznika. Dla zwiększenia separacji ziarna rozstaw prętów w tylnym, uniwersalnym segmencie klepiska wynosi 24 mm.

Wymienne dzielone klepisko w układzie omłotowym i rozdzielania w kombajnie Fendt Seria L

Uniwersalna Seria L

Zboża

 

W przedniej części dzielonego klepiska rozstaw prętów wynosi 14 mm zapewniając idealny wynik omłotu.

Kukurydza

 

Oprócz dzielonego klepiska dostępne jest obszerne wyposażenie dla zbioru kukurydzy.

Optymalne Oddzielanie ziarna

 

Okazyjne ceny na ciągniki Fendt z oferty korbanek.pl

Wydajne wytrząsacze

Wydajne wytrząsacze o długości 4.256 mm, z 4 stopniami, umożliwiają maksymalne wytrząsanie słomy, by wydobyć z niej maksymalną ilość ziarna. Dzięki połączeniu ruchów wystrząsających i otwartych tylnych ścianek uzyskuje się większe oddzielanie.

Mogą być Państwo pewni, że oddzielanie ziarna od słomy jest efektywne. Łgodne obchodzenie się z materiałem zachowuje optymalną strukturę słomy. W przypadku zbioru kukurydzy na ziarno, wzmocniliśmy pierwszy stopień wytrząsaczy

Fendt Seria L

243 - 306 KM

Kombajn zbożowy Fendt 6275L
 

Dane techniczne

 

Model Moc KM Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna  Hedery FreeFlow Hedery PowerFlow
5255 L 243 2 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
5255 L MCS 243 3 5 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L 306* 2 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m
6275 L MCS 306* 3 6 8600 l 4,8 / 5,4 / 6,0 / 7, 0 / 7,6 m 5,5 / 6,2 / 6,8 m

*Moc maksymalna z Power Boost

 

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

Nasze kombajny - Tradycja innowacji

Fendt seria L - po prostu wydajne żniwa .

 

Idealny kombajn do gospodarstwa

Wraz z serią L oferujemy idealny kombajn zbożowy do Państwa gospodarstwa. Kombajny charakteryzują się maksymalnym komfortem, wydajnością, niezawodnością i uniwersalnością w pracy. Nowością w tej klasie kombajnów jest komfortowa kabina Proline, z unikalnym interfejsem obsługowym Fendt Variotronic.

Kombajny marki Fendt i Claas na utwardzonym placu firmy korbanek.pl

Multimedia

 

0

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna