Omłot i Oddzielanie

Układ omłotowy i oddzielania w kombajnach Fendt serii L

 

Wydajny i dokładny omłot

Wysoka jakość zebranego plonu jest kluczowa dla rentowności. Dzięki zoptymalizowanemu układowi omłotowemu, oddzielającemu i czyszczącemu w kombajnach serii L, mogą Państwo uzyskać doskonałe wyniki w każdych warunkach pracy i przy każdej uprawie.

Równomierny omłot, Czysta separacja

 

Wysoka wydajność bębna młócącego

Wysoka wydajność bębna młócącego w kombajnach Fendt serii L jest uzyskiwana dzięki jego dużej średnicy, wynoszącej 600 mm. To gwarancja dokładnego omłotu i uzyskania czystego, nieuszkodzonego ziarna. Dzięki wysokiemu stopniowi bezwładności bęben obraca się równo i regularnie, nawet w trudnych warunkach żniwnych. Ziarno i słoma są traktowane delikatnie.

Wydajne klepisko

Metalowe pręty zamonotowane w klepisku mają różny rozstaw z przodu i z tyłu. W przedniej części rozstaw prętów wynosi 14,1 mm dla zapewnienia intensywnego omłotu. Natomiast w tylnej części rozstaw jest większy (28,2 mm) dla zapewnienia lepszej separacji.

Wersja MCS Plus z Power Feeder

Kombajny w tej wersji wyposażone są w walec zasilający Power Feeder (PFR) i w separator obrotowy z przestawianym klepiskiem (MCS Plus). Walec zasilający zapewnia optymalny strumień materiału prowadzonego do hedera do podajnika pochyłego. Pracując z prędkością obrotową 267 obr./min. rozkłada materiał na całej szerokości podajnika pochyłego. Separator obrotowy z klepiskiem MCS Plus ma bardzo dużą powierchnię oddzielania ziarna a klepisko można łatwo przestawić z pozycji roboczej w pozycje wyłączoną z strefy pracy.

Konstrukcja

Konstrukcja układu omłotowego kombajnu Fendt serii L MCS Plus

 

Dane techniczne

 

Fendt Seria L Seria L MCS Plus
Bęben młócący o średnicy 600 mm
Moduł ABC
Walec zasilający Power Feeder (PFR)  
Klepisko MCS Plus  

MCS plus w pozycji roboczej

 

Klepisko jest umieszczone pod separatorem obrotowym. Taka pozycja umożliwia zoptymalizowanie wydajności w oddzielaniu ziarna od długiej słomy i w warunkach wilgotnych, wydajność jest wysoka nawet w trudnych warunkach.

MCS Plus w pozycji roboczej w układzie omłotowym i rozdzielania w kombajnie Fendt Seria L

Mcs plus w pozycji uniesionej

 

MCS Plus w pozycji uniesionej w układzie omłotowym i rozdzielania w kombajnie Fendt Seria L

Separator obrotowy jest całkowicie odsłonięty od strefy pracy. Klepisko zostało całkowicie uniesione ponad separator obrotowy. Taka pozycja jest zalecana, gdy omłot jest łatwy oraz dla omłotu materiału zbieranego w warunkach suchych.

Wymienne Dzielone klepisko

 

Ekonomiczna praca w różnych uprawach.

Wymienne, dzielone klepisko Dla gospodarstw i firm usługowych zajmujących się zbiorem różnych gatunków roślin kombajn Fendt serii L można szybko przezbroić. Przedni segment klepiska jest łatwo demontowany i może być wymieniony poprzez otwarty chwytacz kamieni. Dostępne są dwa segmenty przedniej części klepiska: Segment z 14 mm rozstawem prę- tów klepiska, dla intensywnego omłotu zbóż, lub segment z 24 mm rozstawem prętów klepiska do zbioru kukurydzy, soi lub słonecznika. Dla zwiększenia separacji ziarna rozstaw prętów w tylnym, uniwersalnym segmencie klepiska wynosi 24 mm.

Wymienne dzielone klepisko w układzie omłotowym i rozdzielania w kombajnie Fendt Seria L

Uniwersalna Seria L

Zboża

 

W przedniej części dzielonego klepiska rozstaw prętów wynosi 14 mm zapewniając idealny wynik omłotu.

Kukurydza

 

Oprócz dzielonego klepiska dostępne jest obszerne wyposażenie dla zbioru kukurydzy.

Optymalne Oddzielanie ziarna

 

-

Wydajne wytrząsacze

Wydajne wytrząsacze o długości 4.256 mm, z 4 stopniami, umożliwiają maksymalne wytrząsanie słomy, by wydobyć z niej maksymalną ilość ziarna. Dzięki połączeniu ruchów wystrząsających i otwartych tylnych ścianek uzyskuje się większe oddzielanie.

Mogą być Państwo pewni, że oddzielanie ziarna od słomy jest efektywne. Łgodne obchodzenie się z materiałem zachowuje optymalną strukturę słomy. W przypadku zbioru kukurydzy na ziarno, wzmocniliśmy pierwszy stopień wytrząsaczy

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna