Zbiornik ziarna i silnik

Zbiornik ziarna i silnik w kombajnach Fendt Seria L

NOWOCZESNY SILNIK

 

Nowe i używane kombajny Fendt na placu maszyn korbanek.pl

6-cylindrowe AGCO Power

Kombajny zbożowe serii L są wyposażone w nowoczesne 6-cylindrowe silniki AGCO Power. Dzięki pojemności skokowej 7,4 litra, układowi wtryskowemu Common Rail i technologi 4 zaworów na cylinder, mogą one dostarczyć mocy maksymalnej 243 KM (model 5255 L) lub 306 KM (model 6275 L) .


Dane techniczne

 

Model Pojemność skokowa (l) Moc kW/KM*
5255 L 7,4 179/243
5255 L MCS 7,4 179/244
6275 L 7,4 225/306**
6275 L MCS 7,4 225/306**
     

* max. Moc w ISO TR 14396

** Moc max. z Power Boost

 

Technologia SCR

Oszczędności na zużyciu paliwa, rozwiązane przyjazne dla środowiska.

 

W serii L, Fendt wykorzystuje technologię SCR, w której proces oczyczszania spalin przeprowadzany jest za pomocą roztworu mocznika (AdBlue), dzięki czemu spełniane są wymagania normy dotyczącej emisji spalin. Nie tylko znacząco zredukowano emisję cząsteczek stałych i dwutlenku węgla (CO2 ) ale również zmniejszono zużycie paliwa.

Kombajny Fendt serii L posiadają wystarczającą odpowiednio duży zapas paliwa i roztworu mocznika AdBlue, by móc pracować przez wiele godzin. Zbiornik na paliwo ma pojemność 620 litrów, a zbiornik na AdBlue 80 litrów. W zależności od poziomu wydajność proporcja zużycia roztworu AdBlue w stosunku do zużycia paliwa wynosi średnio 7%.

Ciągnik Massey Ferguson w hali warsztatowej

Do ostatniego Ziarna

Zbiornik ziarna o dużej pojemności

 

Ciągnik Fendt  w hali warsztatowej

Zbiornik o pojemności 8600 l

W celu zapewnienia wysokiej wydajności, kombajny zbożowe zostały wyposażone w zbiornik na ziarno o pojemności 8600 litrów. Centralny przenośnik ślimakowy równomiernie napełnia zbiornik ziarnem. Dwa czujniki informują operatora o poziomie napełnienia zbiornika. Operator dysponuje znakomitym polem widzenia na zbiornik ziarna z kabiny kombajnu.

Szybki wyładunek ziarna

Z górnym rozładunkiem kombajny serii L posiadają wysokość rozładunkową 4,50 m. Prędkość rozładunkowa 105 l/s (w modelu z MCS) umożliwia szybki wyładunek ziarna. Otwarcie pokryw zbiornika jest uruchamiane elektrycznie z kabiny operatora, wystarczy nacisnąć na przycisk.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna