Fendt 200 Vario V/F/P

bezstopniowo na sam szczyt.

Ciągniki Fendt 200 Vario V/F/P są jedynymi na świecie ciągnikami

sadowniczymi wyposażonymi w przekładnię bezstopniową. 

Zwarta i kompaktowa konstrukcja w połączeniu z filozofią Fendta

oferuje ciągnik od 70 do 110KM na którym zawsze możesz polegać. 

dowiedz się więcej

Fendt 200 Vario

Nasz ,mały gigant

Fendt 200 Vario,
poznaj idealnego pomocnika na długie dni pracy.

od 70 do 110KM, które z pewnością cię zaskoczą.

zobacz szczegóły

Fendt 300 Vario

Potrafi wszystko.

Od 98 do 138KM gotowych poradzić sobie z każdym zadaniem. 

Poznaj następcę kultowej serii 300 Vario. 

Dowiedz się więcej

Fendt 500 Vario

zbudowany z marzeń.

Fendt 500 Vario to ciągnik o mocy od 120 do 165KM.

Bądź zawsze jeden krok do przodu. Wybierz 500 Vario.

dowiedz się więcej

Fendt 700 Vario

Absolutny numer jeden.

700 Vario to ciągnik, który zrewolucjonizował całą europę.

Szeroki zakres mocy od 145-240KM czyni ciągnik absolutnym

numerem jeden na rynku ciągników rolniczych.

dowiedz się więcej

Fendt 800 Vario

Bądź premium.

W niemczech co trzeci ciągnik o mocy powyżej 200KM to Fendt. Trwały, mocny i niezawodny. Fendt 800 Vario.

Postaw na profesjonalistę o mocy od 220 do 280KM. 

 

dowiedz się wiecej

Fendt 900 Vario

precyzja w swojej najlepszej formie.

Poznaj najpopularniejszy ciągnik segmentu 270-390KM

dowiedz się więcej

 

Ładowacze czołowe Fendt Cargo

Poczuj precyzję.

Ładowacze czołowe FENDT Cargo dostępne również w wersji Profi.

Zobacz szczegóły

Dla najwyższych prędkości i Makszymalnej przepustowości

 

 

-

Podbieranie materiału odgrywa decydującą rolę w zwiększaniu wydajności prasy. Podbieracz pras kostkujących Fendt o szerokości 2,26 m od samego początku zapewnia dokładne zbieranie materiału. Podajniki ślimakowe prowadzą sprawnie materiał do komory prasującej. Dzięki temu uzyskuje się wysoką przepustowość.

Potężny podbieracz jest umieszczony nisko nad ziemią, by dokładnie zbierać pokos. Charakterystycznym rozwiązaniem w prasach kostkującyhc Fendt jest wysoki prześwit między dyszlem zaczepowym a podbieraczem - to ułatwienie specjalnie przydatne w przypadku szerokich pokosów.

 

 

Podbieracz o szerkości 2,26 m szybko zbiera nawet najszersze pokosy ze znikomą ilością strat. Nowy dociskacz i blacha odbojowa zapewniają płynny przepływ masy. Cztery listwy z palcami na podwójnych krzywkach zapewniają czyste podbieranie. Duża spiralna sprężyna, której głębokość pracy można wszybko i łatwo dostosować, zmniejsza obciążenie podbieracza. Boczne koła kopiujące chronią podbieracz przed zbyt dużym obniżeniem. Koła mogą być zdjęte do transportu.

Dzięki podajnikom ślimakowym materiał jest w efektywny sposób sprasowany, a następnie dostaje się bezpośrednio do wstępnej komory prasującej, na całej szerokości kanału. Równomierne rozłożenie materiału na całej szerokści oznacza, że kostki będą optymalnie sprasowane podczas całego procesu prasowania, również w zewnętrznych strefach kostki.

Skuteczność i wytrzymałość. To jest motto, które dotyczy całej prasy. W przypadku podbieracza widać to na prowadzonych po obu stronach łożyskowanych bieżniach krzywkowych gwarantujących bezpieczną i płynną pracę. Palce podbieracza, które poddawane są bez przerwy wysokim obciążeniom, zostały dodatkowo wzmocnione i zahartowane. Wzmocnione zostały również rama i komora prasująca, co psrawia, że prasy kostkujące Fendt wytrzymują nawet największe obciążenia podczas prasowania. 

-

Całkowicie zebrany Pokos

 

-


Podajniki ślimakowe

 

Dodatkowe podajniki ślimakowe dla zpaewnienia równomiernego pobierania materiału a przez to dobrze ukształtowanych kostek .

 

 

-


Nowy dociskacz

 

Nowy dociskacz oraz szeroka. płaska blacha odbojowa zapewniają równomierny przpeływ materiału do prasy .

 

 

-


 Wysokość ustawienia

 

Wysokość ustawienia jest regulowana bez narzędzi, wystarczy unieść podbieraczi przestawić szynę w odpwiedni otwór.

 

 

-


Koła kopiujące

 

Boczne koła kopiujące chronią podbieraczprzed zbyt dużym obniżeniem. Koła mogą być zdjęte do transportu.

 

 

"xtra density" - wysoki stopień zgniotu balotu

 

 

-

Bardzo mocne zagęszczenie

Najniższy możliwy koszt transportu na kilogram uprawy jest jednym z najważniejszych mierników dla rentownego rolnictwa. Fendt oferuje idelane rozwiązanie tego problemu - nowe prasy kostkujące XD - "Xtra Density" umożłiwiające bardzo wysoki stopień zgniotu. W pełni wzmocnione układy napędowe i wzmocniona stabilność komory prasującej umożliwia uzyskanie kostek o masie nawet 20% większej niż standardowe kostki.

35% cięższa główna przekładnia 

W celu uzyskania większego ciężaru kostki i jednocześnie wysokiej przepustowości w prasach kostkujących XD zostało w pierwszym rzędzie zoptymalizowanych wiele podzespołów, takich jak główna przekładnia, łańcuchy i koła zębate. Szczególnie jest to widoczne w kole zamachowym, które w prasie XD waży aż 545 kg i jest prawie dwa razy cięższe niż w prasie w wersji standardowej. Nowe ramiona tłoków zapewniają bezpieczne przeniesienie większych sił. Dzięki temu można wywierać większą siłę na tłok prasujący. Również komora prasująca posiada więcej ulepszeń, które zwiększają zgniot. Komora jest o 40 cm dłuższa, hydrauliczne siłowniki są silniejsze a klapy komory prasującej są zoptymalizowane. Innym przykładem może być to, że boczne ściany zostały umieszczone bardziej do tyłu, aby umożliwić większy docisk na bokach.

Większa waga - mniejsze koszty

Korzyści w większej masy przekładają się na mniejsze koszty sprasowanych kostek. Większa waga kostek oznacza mniej potrzebnego czasu do ich zebrania na polu a także bardziej efektywne wykorzystanie transportu i oszczędność w miejscu składowania. Prasa Fendt 1290 XD jest bardziej ekonomiczna.

 

 

-

 

Koło zamachowe

 

Koło zamachowe waży 545 kilogramów dzięki czemu umożliwia równomierne i sprawne funkcjonowanie, zapewniając jednocześnie wysoki transfer mocy .

 

 

-

 

Nowa przekładnia

 

W prasie XD wykorzystywana jest nowa przekładnia o dużej wydajności. Ogólnie rzecz biorąc, przekładnia w prasie XD jest o 35% cięższa od standardowego modelu, może więc generować jeszcze większą siłe zgniotu. 

O marce Fendt

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna