Dla najwyższych prędkości i Makszymalnej przepustowości

 

Serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt w hali warsztatowej

Podbieranie materiału odgrywa decydującą rolę w zwiększaniu wydajności prasy. Podbieracz pras kostkujących Fendt o szerokości 2,26 m od samego początku zapewnia dokładne zbieranie materiału. Podajniki ślimakowe prowadzą sprawnie materiał do komory prasującej. Dzięki temu uzyskuje się wysoką przepustowość.

Potężny podbieracz jest umieszczony nisko nad ziemią, by dokładnie zbierać pokos. Charakterystycznym rozwiązaniem w prasach kostkującyhc Fendt jest wysoki prześwit między dyszlem zaczepowym a podbieraczem - to ułatwienie specjalnie przydatne w przypadku szerokich pokosów.

 

 

Podbieracz o szerkości 2,26 m szybko zbiera nawet najszersze pokosy ze znikomą ilością strat. Nowy dociskacz i blacha odbojowa zapewniają płynny przepływ masy. Cztery listwy z palcami na podwójnych krzywkach zapewniają czyste podbieranie. Duża spiralna sprężyna, której głębokość pracy można wszybko i łatwo dostosować, zmniejsza obciążenie podbieracza. Boczne koła kopiujące chronią podbieracz przed zbyt dużym obniżeniem. Koła mogą być zdjęte do transportu.

Dzięki podajnikom ślimakowym materiał jest w efektywny sposób sprasowany, a następnie dostaje się bezpośrednio do wstępnej komory prasującej, na całej szerokości kanału. Równomierne rozłożenie materiału na całej szerokści oznacza, że kostki będą optymalnie sprasowane podczas całego procesu prasowania, również w zewnętrznych strefach kostki.

Skuteczność i wytrzymałość. To jest motto, które dotyczy całej prasy. W przypadku podbieracza widać to na prowadzonych po obu stronach łożyskowanych bieżniach krzywkowych gwarantujących bezpieczną i płynną pracę. Palce podbieracza, które poddawane są bez przerwy wysokim obciążeniom, zostały dodatkowo wzmocnione i zahartowane. Wzmocnione zostały również rama i komora prasująca, co psrawia, że prasy kostkujące Fendt wytrzymują nawet największe obciążenia podczas prasowania. 

Prasa Fendt na utwardzonym placu w okazyjnej cenie

Całkowicie zebrany Pokos

 


Podajniki ślimakowe

 

Dodatkowe podajniki ślimakowe dla zpaewnienia równomiernego pobierania materiału a przez to dobrze ukształtowanych kostek .

 

 


Nowy dociskacz

 

Nowy dociskacz oraz szeroka. płaska blacha odbojowa zapewniają równomierny przpeływ materiału do prasy .

 


 Wysokość ustawienia

 

Wysokość ustawienia jest regulowana bez narzędzi, wystarczy unieść podbieraczi przestawić szynę w odpwiedni otwór.

 

 


Koła kopiujące

 

Boczne koła kopiujące chronią podbieraczprzed zbyt dużym obniżeniem. Koła mogą być zdjęte do transportu.

 

"xtra density" - wysoki stopień zgniotu balotu

 

Bardzo mocne zagęszczenie

Najniższy możliwy koszt transportu na kilogram uprawy jest jednym z najważniejszych mierników dla rentownego rolnictwa. Fendt oferuje idelane rozwiązanie tego problemu - nowe prasy kostkujące XD - "Xtra Density" umożłiwiające bardzo wysoki stopień zgniotu. W pełni wzmocnione układy napędowe i wzmocniona stabilność komory prasującej umożliwia uzyskanie kostek o masie nawet 20% większej niż standardowe kostki.

35% cięższa główna przekładnia 

W celu uzyskania większego ciężaru kostki i jednocześnie wysokiej przepustowości w prasach kostkujących XD zostało w pierwszym rzędzie zoptymalizowanych wiele podzespołów, takich jak główna przekładnia, łańcuchy i koła zębate. Szczególnie jest to widoczne w kole zamachowym, które w prasie XD waży aż 545 kg i jest prawie dwa razy cięższe niż w prasie w wersji standardowej. Nowe ramiona tłoków zapewniają bezpieczne przeniesienie większych sił. Dzięki temu można wywierać większą siłę na tłok prasujący. Również komora prasująca posiada więcej ulepszeń, które zwiększają zgniot. Komora jest o 40 cm dłuższa, hydrauliczne siłowniki są silniejsze a klapy komory prasującej są zoptymalizowane. Innym przykładem może być to, że boczne ściany zostały umieszczone bardziej do tyłu, aby umożliwić większy docisk na bokach.

Większa waga - mniejsze koszty

Korzyści w większej masy przekładają się na mniejsze koszty sprasowanych kostek. Większa waga kostek oznacza mniej potrzebnego czasu do ich zebrania na polu a także bardziej efektywne wykorzystanie transportu i oszczędność w miejscu składowania. Prasa Fendt 1290 XD jest bardziej ekonomiczna.

 

Koło zamachowe

 

Koło zamachowe waży 545 kilogramów dzięki czemu umożliwia równomierne i sprawne funkcjonowanie, zapewniając jednocześnie wysoki transfer mocy .

 

 

Nowa przekładnia

 

W prasie XD wykorzystywana jest nowa przekładnia o dużej wydajności. Ogólnie rzecz biorąc, przekładnia w prasie XD jest o 35% cięższa od standardowego modelu, może więc generować jeszcze większą siłe zgniotu. 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna