Uzyskane kostki są Takie same

 

Serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt

Docinacz i układ prasujący

W celu najlepszego wykorzystania Fendt wyposażył swoje prasy kostkujące w mocne i niezawodne przekładnie o wysokiej sprawności. Ponadto nowy rotor tnący z 6 rzędami zębów rozmieszczonych w kształcie litery V, gwarantuje wysoką przepustowość i i dealnąjakość cięcia. Unikalny układ nagarniania wraz z komorą wstęnego zagęszczenia zapewnia równomierny kształt i sprawsowanie każdej kostki. Główna komora prasująca jest odpowiedzialna za wysoki stopień zdniotu. 

Równomierny kształt i stopień zgniotu

Decydującym czynnikiem dla równomiernego zgniotu kostek jest wstępna komora prasująca. Komora jest przez cały czas napełniana przez nagarniacz. Gdy wstępna komora prasująca jest pełna, to klapa czujnika w dolnej części komory zostaje wciśnięta, wtedy palce zatrzymujące zostają odciągnięte do tyłu, by zwolnić dostęp do głównej komory prasującej. Sprasowana warstwa jest prowadzona do głównej komory prasującej. W tej komorze palce i klapy zapewniają odpowiedni opór. Prędkość tłoka prasującego wynosi 47 skoków na minutę (33 skoki na minutę w modelu 12130), dzięki temu zapewniona jest wysoka przepustowość i płynna praca.  

Równomierna, optymalna gęstość zgniotu

Aby zagwarantować równomierną gęstość zgniotu w różnych warunkach zbioru, obciążenie tłoka prasującego jest mierzone dla każdego jego skoku. Jeśli przykładowo, zmierzone obciążenie jest mniejsze niż zadana wartość prasowania, to automatycznie nastąpi zwrot ciśnienia oleju w cylindrach hydraulicznych klap komory prasującej. Stopień zgniotu jest więc kontrolowany w pełni automatycznie, dzięki kontroli obciążenia. Operator musi jedynie ustawić pożądaną wartość obciążenia na ramionach. W tym samym czasie automatycznie wskazywane jest, czy operator musi kierować się bardziej na prawo lub w lewo w celu uzyskania równomiernie uformowanych kostek. 


Klapy komory prasującej

Klapy komory prasującej są sterowane automatycznie za pomocą siłowników dwustronnego działania, przy kanale prasującym.

 

 


Pompa hydrauliczna

Prasa jest wyposażona we własną, wewnętrzną instalację hydrauliczną. Pompa hydrauliczna zasila klapy komory prasującej i dmuchawę aparatów wiążących. 

 

 


Wstępna komora prasująca

Wstępna komora prasująca jest przez cały czas napełniana przez nagarniacz. Gdy komora jest pełna klapa czujnika otwietra się i uruchamiane są palce nagarniające. Palce zatrzymujące zostają odciągnięte do tyłu, by zwolnić dostęp do głównej komory prasującej.

 

 

 

 

Nagarniacz transportuje materiał do wstęnej komory prasowania. Wstęna komora prasującą jest stopniowo napełniana przez nagarniacz, a materiał jest zagęszczanyjuż w pierwszym etapie. Palce zatrzymujące zapobiegają przed dostawaniem się materiału od razu do głównego kanału prasującego.  Po zakończeniu zagęszczania w komorze wstęnej, klapa czujnika otwiera się i uruchamia palce nagarniające. Kostki są bardzo ciężkie i są bardzo mocno sprasowane. Ponadto mają zawsze równomierny prostokątny kształt, dzięki czemu można je łatwo układać. 

 

Prasa zwijająca Massey Ferguson w okazyjnej cenie widok z lewej strony

 

 

Decydujesz o długości cięcia

 


Procut - zawsze pocięta słoma  

 

Nowy zespół tnący Procut tnie z wysoką wydajnością. Połączenie rotora tnącego o nowej konstrukcji z łatwo dostępną szufladą z nożami tnącymi sprawia że prasa kostkująca jest precyzyjna, szybsza i wysoce efektywna. Wynik to idealna jakość paszy lub krótko pocięta słoma.

 

 


Zmienna długość cięcia

 

Idealną długość cięcia słomy i sianokiszonki zapewnia 26 noży ( 17 w modelu 990S) które tną na długość od 43,5 mm. Za pomocą przycisku wybieracie Państwo pracę z połową ilości noży: w terminalu Vario obsługiwane jest grupowe grupowe ustawienie noży, gdzie każdy co drugi nóż hydraulicznie odhcylany jest do tyłu. W ten sposób otrzymywany jest pocięty materiał o długości od 88 mm. Wszystkie noże są hartowane węglikiem wolframu i mogą być indywidualnie wymienne. 

 

 


Płynna zmiana

 

Chceice Państwo zmienić liczbę pracujących noży lub wymienić noże - wystarczy w łatwy sposób otworzyć szufladę z nożami. W tym celu belka z nożami zostaje opuszczona i wyciągnięta za pomocą uchwytu. Hydraulicznie zabezpieczenie noży zbaezpiecza noże z obu stron za pommocą dwóch siłowników hydraulicznych dbając o bezpieczeństwo pracy noży. 

 

 

Serce zespołu tnącego - Docinacz

 

 

Jego zęby rozmieszczone w kształcie litery V dostarczają materiał do idelanego cięcia - przy równomiernie efektywnym procesie cięcia bez obciążenia granicznego. Nowy rotor tnący podwyższa przepustowość przy niskim zapotrzebowaniu mocy dzięki swojej prędkości obrotowej 120 obr/min. a 1 obrót rotora z 6 rzędami zębów zapewnia wysoką częstotliwość cięcia. Palce rotora są węglowo hartowane i szczególnie niezawodne o długiej żywotności.

Kombajn zbożowy Rostselmash podczas koszenia zboża

 

Rotor tnący

 

Rotor tnący z zębami ułożonymi w kształcie litery V i z przkręconymi pojedynczo gwiazdami. Wysokie obroty rotora 120 obr/min dostarczają wysoką częstotliwość cięcia dla osiągnięcia wysokiej przepustowości przy najlepszej jakości cięcia.

 

 

Szuflada z nożami

 

Obniżana szuflada z nożami może być wyciągnięta z lewej strony maszyny w celu wymiany noży..

 

 

Wszystko pod kontrolą dzięki  terminalowi vario

 

Prasa marki Fendt w okazyjnej cenie widok z prawej strony

Doskonały interfejs obsługowy. Terminal obsługowy jest przede wszytskim przyjazny dla użytkownika. Terminal Fendt Vario jest optymalnie zintegrowany z ogólną koncepcją obsługi prasy. Menu obsługowe ma logiczną strukturę, dzięki czemu jest łatwe w użyciu. Menu dla prasowania kostek jest automatycznie ładowane dzięki technologii ISOBUS, przez co umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Prasy kostkujące Fendt są kompatybilne ze standardem ISOBUS. Dzięki temu prasa może być obsługiwana bezpośrednio przez terminal VARIO lub za pomocą terminalu ciągnika kombatybilnego z ISOBUS.

Inteligentne funkcje, doskonała obsługa. Podobnie jak w terminalu Vario, menu prasy może być wyświetlane na pełnym ekranie lub w jego części. Tutaj mogą być ustawione wartości docelowe siłownika. Następnie, prasa kontroluje automatycznie klapy komory prasującej. Elektrycznie regulowana długość kostki jest dostępna opcjonalnie. Dzięki niej operator może ustawić pożądaną długośc kostki, po osiągnięciu jej automatycznie rozpocznie się owijanie kostki sznurkiem. Elektryczna regulacja umożliwia szybką zmianę długości kostki, co jest przydatne podczas wykonywania usług. Za pomocą terminalu operator może ustawić okresy smarowanie aparatów wiążących, odczytać liczbę kostek a także przeprowadzić inne ustawienia komory prasującej. Opcjonalnie dostępny jest elektryczny układ kontrolujący masę kostki. Istnieje możłiwość połączenia z systemem telemetrycznym AgCommand. Dzięki niemu można zobaczyć ilość balotów na polu do zebrania oraz ich pozycję. Parasa wyposażona jest standardowo w terminal C 1000, używany gdy ciągnik nie jest kombatybilny z ISOBUS lub gdy oprator preferuje wykorzystanie dodatkowego terminala obsługowego. 

 

Terminal C 1000

C 1000 to terminal, w który prasa wyposażona jest standardowo. Wprzypadku gdy ciągnik nie jest kompatybilny z ISOBUS albo operator preferuje wykorzystanie dodatkowego terminala obsługowego, to może w każdej chwili powrócić do terminalu C 1000, w którym wszystkie funkcje są dostępne.

Terminal Vario

Dzięki kompatybilności z ISOBUS prasę można wygodnie sterować za pomocą terminalu Fendt Vario.

 

 

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna