Niezawodne wiązanie - Nawet przy najwyższym stopniu zgniotu

 

Prasa Fendt na utwardzonym placu w tle serwis korbanek

Prasy  kostkujące Fendt wyposażone są seryjnie w aparaty wiążące z podwójnym wiązaniem, które gwarantują wytrzymałe wiązanie również w przypadku kostek o wysokim stopniu zgniotu. Uchwyty sznurka i igły obciążone są tylko podczas wiązania supłów. Podczas procesu prasowania w aparatach wiążących nie ma sznurka. W ten sposób zużycie i błędne wiązania redukowane są do minimum.

 

Optymalna czystość i Stała długość

 

Wszystko jest czyste

 

Nowa, zintegrowana dmuchawa z poprzecznym przepływem powietrza znajduje się na wyposażeniu seryjnym każdej prasy kostkującej Fendt. Dmuchawa optymalizuje jakość pracy aparatów wiążących. Stały strumień powietrza oczyszcza przestrzeń wiążącą z zanieczyszczeń. Napędzaną hydraulicznie dmuchawę można złożyć w celu wprowadzenia sznurka. 

 

Zawsze taka sama długość

 

Przekładnia umieszczona w środku komory prasującej, przez cały czas tworzy długość kostki - dokładnia i niezależnie od warunków zbioru. Ruch jest zsynchronizowany z kostką i umożliwia dokładne odmierzenie, dzięki czemu długość kostki jest zawsze taka sama.

Podwójne węzły i Pewne wiązanie

 

Pewne wiązanie

Podwójny system aaparatów wiążących w prasach kostkujących Fendt zosstała opracowany w Hesston i jest stale optymalizowany. od ponad 35 lat jest jednym z najlepszych aparatów wiążących. Sześć aparatów wiążących na szerokości kanału 120 cm i cztery aparaty wiążące na szerokości 80 cm zapewniają pewne wiązanie kostki. W każdym procesie następuje wiązanie na dwa supły. Dzięki takiemu systemowi uchwyt sznurka i igła obciążona jest tylko podczas wiązania supłów. Zapewnia to mniejsze zużycie oraz wysokie bezpieczeństwo użycia.

Trwałe i zabezpieczone

Łożyska w aparatach są uszczelnione i chronione. Charakteryzują się długą trwałością i minimalnymi wymaganiami konserwacyjnymi. Aparat wiążący jest smarowany za pomocą centralnego systemu smarującego. Czas smarowania i okresy mogą być ustawione w zależności od warunków roboczych za pomocą terminalu Vario w kabinie ciągnika. 

 

 

Optymalny dostęp

Szerokie pokrywy i adaptery wiążące mogą być umieszczone pojedynczo. Dzięki temu dostęp do przeprowadzania czynności konserwacyjnych i serwisowych jest łatwy.  

 

 

Zintegrowana dmuchawa

Będąca w standardowej specyfikacji dmuchawa z poprzecznym przepływem powietrza utrzymuje stały przepływ powietrza w całym obszarze supłacza i dokładnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni supłacza.

 

Dobrze przygotwany na każdą sytuację

 

 

Nic nie jest przypadkowe. Nawet wtedy, gdy wystęuje błąd w wiązaniu, mechanizm bezpieczeństwa gwarantuje, że igły aparatów wiążących nie zostaną uszkodzone.

 

Serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt

Maksymalny  Zapas sznurka

 

"Easy fill" - gwarnacja łatwego napełniania

 

Zastosowanie specjalnego systemu przechowywani "Easy fill" ułatwia załadunek skrzynki na sznurek. Dno wkładki w kształcie litery V oraz kąt nachylenia 30 stopni zapobiegają przesuwaniu się rolek sznurka podaczas jazdy. optymalne położenie rolek pozwala na szybkie wiązanie supłów. Zastosowanie siatki zabezpieczającej zapobiega samoczynnemu odwinięciu się sznurka.


Skrzynka na sznurek o maksymalnej pojemności

 

W sezonie prace konserwacyjne powinny zajmować jak najmniej czasu. 30 rolek zapasu sznurka pozwala na pracę bez postoju podczas długich dni roboczych. Dzięki dopracowanej koncepcji oświetlenia również w ciemności wkładanie i wiązanie sznurka nie jest problemem. 

 

 


Funkcjonalny i ładny wygląd prasy Fendt

 

Wygląd prasy kostkującej Fendt nie tylko może się podobać, ale posiada również walory funkcjonalne. Duże otwierane klapy boczne pozwalają na optymalną kontrolę stanu napełnienia skrzynki na sznurek. Płaskie osadzenie sznurka zapewnia szybki i łatwy załadunek.

 

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna