Profesjonalny serwis Fendt biały napis na tle traktora Fendt

Połączenie prasy i owijarki dla większej wydajności. Nowe prasy Fendt 7000V FlexiWrap doskonale łączą formowanie balotu o wysokim stopniu zgniotu z jego owijaniem przez co zwiększa się wydajność maszyny. To idelane rozwiązanie dla przeprowadzenia dwóch czynności w czasie jednego przejazdu przez jednego operatora i z wykorzystaniem tylko jednego ciągnika. Prasa Fendt 7000 V i owijarka są idealnie rozmieszczone na silnym podwoziu na osi tandemowej. Taka budowa umozliwia wykorzystanie nawet bardzo w trudnych warunkach roboczych. Podzespół przesuwający balot zapewnia prawidłową pracę nawet na stromych zboczach. 

Szybkie i niezawdone przesuwanie balotu. Gdy tylko rozpocznie się wiązanie siatką, stół owijarki wysuwa się pod komorę prasującą i oczekuje na balot. Po otwarciu klapy, balot dostaje się bezpośrednio na stół. Nie ma tutaj żadnego innego pośredniego etapu, aby ochronić materiał przed niepotrzebną manipulacją. Układ zapewnia niezawodne przesunięcie balotu nawet na stromych zboczach, bez ryzyka obrotu czy zsunięcia się balotu. Po powrocie stołu owijarki do pozycji natychmiast rozpocznie się owijanie balotu. 

 
 

Poznaj zalety prasoowijarki Fendt 7000 FlexiWrap

 

Zalety prasoowijarki Fendt 7000 FlexiWrap:

  • Połączenie prasowania i owijania w jednym przejeździe
  • Stół owijarki przestawia się pod tylną klapę prasy, aby zapewnić szybkie i bezpieczne przesunięcie balotu
  • Duża prędkość owijania folią dzięki 2 ramionom owijającym - cykl owijania jest szybszy niż cykl prasowania
  • Niska wysokość stołu owijarki dla łatwego i łagodnego rozładunku
  • Zapas rolek z folią jest obsługiwany hydraulicznie dla większej wygody

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna