Wygodne miejsce pracy

 

 

Optymalne pole widzenia

Widoczność w zakresie 360 stopni jest uzyskana dzięki bardzo dużej, przeszklonej powierzchni okien w kabinie sieczkarni. Pole widzenia na przystawkę jest wolne, podobnie jak na podzespoły zasilające i rurę wyładowczą. Ułatwia to pracę i regulacje maszyny. W sieczkarniach Katana silnik został zamontowany podłuznie, aby mógł być osadzony mozliwie jak najniżej, dzięki temu pole widzenia na tył maszyny jest odsłoniete. Operator ma zapewnioną widoczność we wszystkich kierunkach.

Duża, przeszklona powierzchnia

 

Wypukła przednia szyba kabiny i przesunięte do tyłu boczne słupki podporowe sprawiają, że uzyskane zostało pełne pole widzenia na przystawkę.

Pełne pole widzenia, również do tyłu

 

W celu uzyskania optymalnego pola widzenia do tyłu a przez to uzyskania pola widzenia w zakresie 360 stopni, silnik został zamontowany podłużnie a korpus maszyny został umieszczony maksymalnie nisko

Przestronna i ergonomiczna

Kabina Visio5 oferuje Państwu wiecej ergonomii i komfortu, wieksze pole widzenia, więcej oświetlenia i przede wszystkim więcej przestrzeni. Ergonomia w kabinie została szczegółowo zaplanowana począwszy od miejsca na nogi operatora aż po wielofunkcyjny joystick. Duże, przeszklone powierzchnie okien zapewniają operatorowi znakomite pole widzenia na podzespoły zasilające oraz na rurę załadowczą.

 

 

wiele przeszklonej przestrzeni

Kabina Visio5 została tak skonstruowana, aby zapewnić optymalne pole widzenia. Urządzenia sterujace są łatwe w obsłudze, dzięki specjalnej lini kształtu dachu operator może obserwować i sterować pracą rury załadawczej. Automatyczna klimatyzacja i ogrzewanie zapewniają przyjemne środowisko pracy.

 

Ergonomiczny pulpit

Ergonomia prawego podłokietnika dotychczas bardzo doceniana przez uzytkowników ciągników Fendt została teraz dostosowana do obsługi sieczkarni. To nie jest zwykły podłokietnik: to przede wszystkim ergonomiczna jednostka sterująca

 

Szybka obsługa

Przełączniki umożliiają łatwe uruchomienie takich funkcji jak: składanie kół podporowych przystaki do zielonek, składanie lub rozkładanie przystawki do kukurydzy, czy podnoszenie i opuszczanie rury załadowczej do poz. transportowej
 

 

Komfortowe sterowanie

Klawiatura z przyciskami znajduje się bezpośrednio na podłokietniku. Za pomocą poszczególnych przycisków można uruchomić między innymi hamulec postojowy, wybrać tryb jazdy polowy lub drogowy, albo ECO, czy np. uruchomić amortyzację tylnej os

 

 

 

Precyzyjne sterowanie

Dzieki terminalowi Vario jest wyjatkowo łatwo ustawić granice danej strefy i odstęp w stosunku do lini przejazdu.

Ciągniki Fendt nowe i używane na utwardzonym placu

automatycznie racjonalny

Variotronic wykorzystuje zaawansowane funkcje elektronicznie, które umozliwiają zintensyfikowanie wykorzystania sieczkarni Katana. Na przykład automatyczne sterowanie wysokością cięcia przystawki do kukurydzy gwarantuje stałe cięcie. Sterowanie prędkościa jazdy w zalezności od obciążenia silnika umożliwia w pełni wykorzystać możliwości sieczkarni. I jeszcze system VarioDoc umożliwiający szczegółowy zapis wszystkich przeprowadzonych czynności.

Terminal Vario

Ceniony przez użytkowników terminal Vario został przystosowany do sieczkarni, aby ułatwić pracę. Terminal może być obsługiwany za pomocć ekranu dotykowego lub za pomocą przycisków i pokrętła. Jego obsługa jest przyjazna użytkownikowi, hierararchia jest krótka i intuicyjna. Przyciski z 4 funkacjami sa w przemyślany sposób rozmieszczone na wielofunkcyjnym joysticku, dzięki czemu umożliwiają praktyczne przeprowadzenie większości najważniejszych funkcji przystawki.

 

Zawsze z dobrą prędkością pracy

Sterowaniem prędkością jazdy w zeleżności od obciążenia silnika automatycznie dopasowuje prędkość poruszania się sieczkarni do warunków zbioru. Moc silnika jest w pełni wykorzystywana w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Parametry maszyny są w jasny sposób wyświetlone na terminalu Vario.

 

Precyzja w akcji

 

Serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt

Precyzyjna praca

W celu pokrycia największej powierzchni, precyzyjna praca jest kluczowym czynnikiem. Układ automatycznego prowadzenia VarioGuide ułatwia pracę operatorom. Odbiór sygnałów satelitarnych wykorzystujący najnowocześniejszą technologię jest niezawodny i stabilny. 

 

Dokumentowanie pracy

System dokumentacji VarioDoc Fendt zapisuje wszystkie ważne dane takie jak powierzchnia pracy lub zużycie paliwa podczas pracy. Dane są następnie przenoszone do komputera. Zawsze mają Państwo całkowity dostęp do przeprowadzonej pracy
 

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna