O opłacalności mówimy wtedy, gdy Wasza sieczkarnia Fendt Katana sama tnie koszty na hektar

 

Serwis Fendt biały napis na tle ciągnika Fendt

wydajność non-stop

Porównaj kluczowe dane nowej sieczkarni Fendt Katana, by zobaczyć na własne oczy: stosunek inwestycji i kosztów eskploatacji, mocy i zużycia paliwa które są optymalne. Sieczkarnie Fendt Katana 65 i 85 napedzane są przez wydajne, płynnie pracujące silniki o dużej mocy, z trybami pracy w ECO/POWER, spełniające wymogi norm enmisji Tier4final. W trybie Eco silnik pracuje z prędkością 1520 obr/min co przekłada się na niższe zapotrzebowanie na moc i obniżone zużycie paliwa. W trybie POWER silnik pracuje z prędkością obrotową 1900 obr./min. dla maksymalnej mocy i wydajności. W obru trybach prędkość obrotowa bębna tnącego pozostaje taka sama. Dba o to przekładnia: różna prędkość obrotowa (w trybach ECO i POWER), ale taka sama moc dostarczana do pasa głównego a tym samym do podzespołów sieczkarni. Oprócz niskiego zapotrzebowania na paliwo rozwiązanie to obniża tempo zużycia podzespołów. Podzespoły zostały zaprojekrtowane pod kątem maksymalnej trwałości i wytrzymałości, by zapewnić nieprzerwaną sprawność sieczkarni Fendt Katana. Właśnie tego potrzebujecie w trakcie sozonu zbioru. 

ekonomiczny

Oprócz priorytetowego nastawienia na najwyższą jakość rozdrobnienia, sieczkarnia Fendt Katana stawia sobie inny wazny cel: ogólną opłacalność. Pod tym względem zajmujemy wiodącą pozycję dzięki konsltacji z najlepszymi ekspertami i zastosowaniu przełomowych technologii. Połączenie dużych zespołów tnących i innowacyjnego zgniatacza V-Crackera pozwala uzyskać wysoką wydajność. Wysokowydajna technologia napędu hydraulicznego i pozwalająca zaoszczędzić paliwo technologia SCR w połączeniu z trybami ECO/POWERi automatycznemu sterowaniu obciążeniem granicznym obniża koszty przypadające na każdy hektar i tonę. I tnie niepotrzebne koszty.

 

Przyszłościowe i ekonomiczne silniki

Niezależnie od tego, czy chodzi o rzędowy 6 -cylindrowy silnik MTU w modelu Katana 65, czy o 12 - cylindrowy silnik MTU z układem cylibdrów V w modelu Katana 85, silniki montowane w sieczkarniach Fendt oferują użytkownikowi szereg korzyści ekonomicznych i praktycznych. Mimo kompaktowych gabarytów rozwijają zawsze wystrczająca moc i zapewniają maksymalna oszczędność paliwa. Ponadto mają wyjatkowo niewielkie wymagania, jeżeli chodzi o konserwację, odznaczają się dobrym dostępem i płynną pracą i juz teraz spełniają wymogi norm emisji Tier 4 final. Sieczkarnia Fendt Katana 85 może pracowac przez 1000 godzin bez wymiany oleju i nie wymaga stosowania roztworu AdBlue czy filtra cząstek stałych.

 

 

 

Silnik MTU 6 cylindrowy, rzędowy

 

 

Silnik MTU 12 cylindrowy, w układzie V

 

Poradzi sobie w każdej sytuacji

 

Nowe i używane ciągniki Fendt z oferty korbanek.pl


 

Zawsze optymalna temperatura. Niezawodny układ chłodzenia zawsze utrzymuje optymalny zakres temperatury roboczej zamontowanego wzdłużnie silnika. Strefy wlotu duzego układu chłodzenia sa nieustannie czyszczone poprzez aktywne odciaganie pyłu, dzięki czemu nie gromadzą się osady blokujące pobór powietrza. A to oznacza dla użytkownika korzyść w postaci dłuższych odstępów między przeglądami 
 

 

Serwis Massey Ferguson biały napis na tle traktora MF


 

Ekonomiczny tryb ECO. Podczas prac na użytkach zielonych, wymagających w normalnych warunkach niższej mocy, w grę wchodzą mocne punkty napedu trybu ECO. Obsługujaca dwie prędkości przekładnia kątowa umozliwia operatorowi wybór miedzy trybami Eco i Power, w zależności od potrzeby, a także pozwala zaoszczędzić cenne paliwo. Cel ten osiąga się poprzez obniżenie prędkości obrotowej silnika z 1900 na 1520 obr./min. Prędkość podzespołów pozostaje przy tym niezmienna 

 

Czarny traktor Fendt na tle sklepu www.korbanek.pl


 

Nowa koncepcja zbiorników. Nowe zbiorniki montowane w sieczkarniach samojezdnych Fendt Katana odznaczają się nie tylko dużą pojemnością: dzięki modułowej i wytrzymałej konstrukcji z tworzywa sztucznego są również znacznie lżejsze. W modelu Katana 65 są do wyboru: zbiornik oleju napędowego o pojemności 1225 litrów z 215 litrowym zbiornikiem na roztwór AdBlue i zbiornik o pojemności 215 litrów na wodę lub dodatki zakiszające. W przypadku modelu Katana 85 dostępny jest zbiornik oleju napędowego o pojemności 1430 l lub 1215 l oraz zbiornik o poj. 215 l na wodę lub dodatki.  

 

Ponadstandardowa moc w każnym terenie

 

 

seryjny napęd na 4 koła (4wd)

Inteligentnym, standardowy napęd na cztery koła w sieczkarnach samojezdnych Fendt Katana z kontrolą antyposlizgową dla indywidualnych silników kół osi przedniej. Przekładnia z mechanizmem różnicowym dla amortyzowanej osi tylnej napędznana jest przez silnik hydrauliczny, gdzie automatyczna blokada mechanizmu różnicowego zapewnia optymalną przyczepność do podłoża nawet przy zbyt dużej różnicy prędkości. Napęd jezdny w wersji HD z mocnymi silnikami na osi przedniej i tylnej, dostepny jest jako opcja w modelach Katana 65, pozwala uzyskać wyższą moc, moment obrotowy i przyczepność do podłoża. Napęd jezdny w wersji HD jest zintegrowany w modelach Katana 85 jako wyposażenie standardowe. Rezultat to doskonały komfort jazdy na kazdym terenie.

amortyzacja tylnej osi

Tylna oś wyposażona jest w amortyzację absorbującą wstrząsy podczas jazdy po polu i na drodze. Chroni ona zarówno operatora jak i maszynę. Ponadto zawieszenie umożliwia lepszy kontakt sieczkarni Fendt Katana z gruntem i poprawia siłę uciagu. Wraz z stałym, wchodzącym w skład wyposażenia standardowego napędem na cztery koła, oznacza to optymalny napęd.

 

 

Serwis Massey Ferguson na tle ciągnika MF w hali warsztatowej

4 : 1 dla vario active
 

Podobnie jak wszystko inne w nowych sieczkarniach Fendt Katana nałożony układ hydrauliczny został opracowany pod katem maksymalnych osiągów. Podczas jazdy po drodze osiągnięcie pełnego skrętu układu kierowniczego wymaga czterech obrotów kierownicy a na uwrociach dzięki Vario Active wymaga zaledwie jendego obrotu. Rezultat: precyzyjne kierwoanie, stabilna jazda i ekstremalna zwrotność

Doskonała zwrotność

Tylna oś sieczkarni Fendt Katana posiada doskonały kąt skretu. Wraz z komaktowymi gabarytami maszyny zapewnia to wyjatkową zwrotność. Manewrowanie maszyny jest szybkie i łatwe w każdej sytuacji. Rozwiązania konstrukcujne oparte na zamontowanym wzdłużenie silniku oznacza korzyść w postaci doskonałego kąta skrętu.

Szeroki wybór opon, pierwszorzędna amortyzacja

By uchronić operatora i maszynę przed wstrząsami podczas jazdy po nierównym terenie, sieczkarnie Fendt Katana wyposażono w amortyzację osi tylnej z regulacją wysokości. Oprócz maksymalnego komfortu gwarantuje ono jeszcze większe bezpieczeństwo i stabilność nawet podczas 40 km/h. Wraz z nowym, jeszcze szerszym wyborem opon, Katana staje się uniwersalnym talentem na każdej drodze. Wyjątkowo szerokie opony o średnicy do 206 cm i szerokości do 900 mm zmniejszają nacisk na glebe i zwiększają prześwit.

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna