Im bardziej optymalny przepływ plonu, tym wyższa wydajność

 

Sieczkarnia Fendt Katna Idealny przepływ masy od kanału zasilającego do wyrzutnika

 

Idealny przepływ masy od kanału zasilającego do wyrzutnika.

Idealne  współpgrające ze sobą podzespoły zapewniają unikalny przepływ plonu w sieczkarniach samojezdnych Fendt Katana. Od przystawki do walców zasilających przez bęben tnący do zgniatacza V-Cracker, wszystkie podzespoły oferują nieskończone możliwości regulacji w celu dostsowania ustawień do indywidualnych potrzeb. Zwiększa to wydajność, zmniejsza zużycie i zapewnia pierwszorzędny, równomierny pocięty materiał.

Wysoka przepustowość w zbiorach z każdych upraw.

Niezależnie od tego, czy zbierasz trawę, czy kukurydzę, plon wilgotny, czy suchy, sześć napędzanych hydraulicznie walców zasilających prowadzi równimiernie plon do bębna tnącego - jednego z kluczowych miejsc przyczyniającego się do idealnej jakości pociętego materiału przez sieczkarnię Fendt Katana. W tym miejscu gromadzi się duża ilość materiału, który następnie podlega silnemu zgnieceniu. Zwieksza to wydajność a rownocześnie zapewnia doskonałe cięcie włókien, łodyg każdego rodzaju. Już od teraz w sieczkarniach Fendt Katana dostępna jest automatyczna regulacja stalnicy z funkcją wykrywania zużycia noży.

 

Całkowicie zintegrowany system dozowania dodatków do kiszonki.

System dozowania dodatków do kiszonki, którym można sterować przez Varioterminal, umożliwia wprowadzenie dodatków do plonu. Varioterminal dostarcza informacji o poziomie napełnienia zbiornika i aktualnej ilości przepływu. Środek zakiszający jest przechowywany w opcjonalnym zbiorniku o poj. 215 l po prawej stronie maszyny. Ponadto system dozujący umożliwia również czyszczenie kanału przepływu masy.

 

 

V cracker sieczkarnia Katana marki Fendt

Mocny & trwały: nowy v - Cracker
 

Z nowo wyposażonym V crackerem sieczkarnia Katana 65 oferuje dużą precyzję i moc w rozdrabnianiu jak to dotychczasowo jest tylko w dużych serii sieczkarń polowych.

- optymalny wynik uszkodzonego ziarna nawet przy dużej przepustowości i długiej długości pociętego materiału.

- mechaniczne nastawienia dla obu sprężyn

- idealne usytuowane uchwyty dla łatwego montażu i demontażu
 

                                   

 

 

Perfekcyjna jakość cięcie od pierwszej do ostatniej kukurydzy

 

Sieczkarnia Fendt model Katana podczas koszenia kukurydzy

 

Ramka wahliwa

 

Rama wahliwa w maksymalnym przechyleniu w sieczkarni Fendt Katana


Rama wahliwa w maksymalnym przechyleniu

Rama wahliwa w położeniu środkowym w sieczkarni Fendt Katana


Rama wahliwa w położeniu środkowym

Sieczkarnia Fendt Katana Rama wahliwa w maksymalnym przechyleniu


Rama wahliwa w maksymalnym przechyleniu

Adapter do kukurydzy jest przymocowany do innowacyjnej ramki wahliwej. Ramka aktywnie obraca się w trzech osiach a siłownik w górnej części ramy ustawia ramkę w zależności od pozycji przystawki. Oś obrotu w tym przemyslanym układzie znajduje się w środku kanału wciągającego, dzięki temu sekcja zasilająca posiada praktycznie taki sam rozmiar a zbierany materiał jest prowadzony równomiernie w kierunku walców zasilających, podczas gdy rama się przechyla.

 

Efektywne zasilanie przez 6 walców zgniatających

 

Zasilanie materiałów sześciu walców gwarantuje wstępny, optymalny zgniot a to przekłada się na lepszą jakość cięcia. Dzięki szerokości 770 mm, walce zasilające mają bardzo dużą przepustowość. Długość cięcia może być bardzo dokładnie ustawiona z kabiny sieczkarni w zakresie od 4 do 42 mm. Dzięki niezależnemu napędowi hydrostatycznemu przystawek i walców zasilających prędkość robocza przystawki może być optymalnie dopasowana do warunków zbioru. Długość cięcia pozostaje stała

 

 6 walców zgniatających w sieczkarni Fendt Katana


 

 • 6 walców zgniatających o szerokości 770 mm dla zasilania dużej ilości materiału
 • bezstopniowy, hydrostatyczny napęd dla walców wstępnego zgniotu

 • Duży odstęp od detektora metalu a bębnem tnącym (970 mm)

 • Czułość detektora metalu ustawiana w 6 stopniach przez terminal
 • Wskaźnik miejsca ciała obcego na terminalu
 • Aktywacja detekora wyzwala sygnał ostrzegawczy dla informacji pojazdów towarzyszących (aktywowany przez terminal) 

 

 

 

Przejście plony przez zęby zgniatające w sieczkarni Katana marki Fendt

 

 

ochrona przed ciałami obcymi

Duża odległość pomiędzy wykrywaczem metali a bębnem tnącym daje wystarczająco dużo czasu na wykrycie metalowych przedmiotów, nawet w przypadku znacznych długosci cięcia. W przypadku przedostania się ciał obcych do strefy podawania napęd główny natychmiast zatrzymuje się w całkowicie automatyczny sposób. Dostępny jako opcja wykrywacz kamieni umożliwia wczesne wykrywanie niemetalowych ciał obcych, co zapobiega kosztownym uszkodzeniom i zwieksza niezawodność.

 

Duży, genialny, do każdych warunków

Sieczkarnia Fendt Katana dysponuje najwiekszym bębnem rozdrabniającym na rynku. Jego średnica wynosi 720 mm. Rozmieszczone noże w kształcie litery V i aż do 23 000 cięć na minutę (bęben 40 - nożami) zapewnia wyjatkową dużą częstotliwość cięcia.

 

Sieczkarnia Katana marki Fendt bęben 20 noży


Bęben - 20 noży

 

 • Bęben do pracy na pastwiskach, przystosowany do znacznych długości trawy i miskantu od 5,2 - 29 mm
 • Płynnie pracujący, również przy plonach bardzo długich roslin; optymalnie się sprawdza przy samym załadunku, gdy priorytetem nie jest pocięcie.

 

 

Sieczkarnia Katana marki Fendt bęben 28 noży


Bęben - 28 noży

 

 • Duży zakres długości cięcia.
 • Możliwość zamontowania połowy ilości noży przy długosci cięcia 7,4 do 41,4 mm
 • Długość cięcia z pełnym zestawem noży od 3,7 do 20,7 mm
 • Uniwersalny beben do szerokiej gamy zastosowań

 

Sieczkarnia Katana marki Fendt bęben 40 noży


Beben - 40 noży

 

 • Możliwość ustawienia mniejszej długości cięcia w celu optymalizacji plonów do produkcji biogazów i wydajności systemów produkcji biogazów od 2,6 do 14,5 mm
 • Wyższa wydajność przy mniejszych długościach cięcia w porównaniu ze standardwoym bębnem tnącym. 

 

 

Zawsze ostre cięcie

 

Układ automatycznego ostrzenia noży, sprawia, że są one wciąż ostre. Układ ostrzenia noży jest regulowany z dwóch stron, w taki sposób, aby noże były ostrzone równomiernie. Czas ostrzenia może być w łatwy sposób ustawiony za pomocą terminala Vario.

 

 

Automatycznie ostre dzięki ustawieniom stalnicy

 

Idealny pocięty materiał nie wynika z niczego, ale między innymi dzięki automatycznej regulacji w Fendt Katana 65.

 • automatyczna regulacja i wygodna obsługa z terminala
 • regulowana odległość szczeliny
 • stała, wysoka jakość cięcia przy jednocześnie obniżonym zużyciu.

 

Najwyższa jakość cięcia

 

Największy bęben w sieczkarni Katana

największy na rynku

Sieczkarnia Fendt Katana dysponuje największym obecnie bębnem na rynku o średnicy 720 mm. Układ rozmieszczenia noży w kształcie litery V i aż 23 000 cięć na minutę (przy wersji z 40 nożami) posiada wyjątkową wysoką częstotliwość cięcia. Rozmieszczone noże w kształcie V na bębnie (20,28 lub 40 noży) gwarantują wysoką jakość pociętego materiału oraz równomierne zasilanie w kierunku corncrackera oraz dalej do wyrzutnika. 

 

 

WYDAJNY V CRACKER w sieczkarni Fendt Katana

Wydajny v cracker
 

Ziarna są zgniatane w efektywny sposób przez innowacyjny corncracker z tarczami o kształcie litery "V". Ząbkowane tarcze posiadają specjalną budowę, których powierzchnia zgniatania jest praktycznie podwojona. Walce obracają się się z taką samą prędkością, zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa są więc niskie. W razie konieczności tarcze można wymieniać pojedyńczo. Nowa generacja V - crackera zastsowana w modelu Fendt Katana 85 teraz jest również dostępna jako wyposażenie standardowe w modelu Fendt Katana 65. 

 

 

Zgniatacz V cracker w sieczkarni Katana firmy Fendt

Proste przestawienie pozcyji

Zgniatacz V cracker można szybko odchylić elektrohydraulicznie z kanału przepływu masy do pozycji za wyrzutnika, a kanał dla wyrzutu trawy zostaje automatycznie ustawiony w prawidłowej pozycji. Tę procedurę przestawiania mozna aktywować wstępnie  w systemie przez Varioterminal, po czym dogodnie uruchomić za pomoca przycisku umieszczonego za drzwiami serwisowymi gdy zachodzi taka potrzeba. Zajmuje to zaledwie kilka sekund.

Wszystko musi zostać załadowane

 

 

Wyrzutnik sieczki sieczkarnia Katana marki Fendt

Zyskujecie na mocy

Wyrzutnik sieczki składa się z otwartego wirnika z łopatkami rozmieszczonymi w kształcie litery V. Materiał jest wyładowywany na przyczepę bez dużego wysiłku. Ustawienie wyrzutnika w stosunku do tylnej ściany i otwarcia wyrzutnika posiada mozliwość regulacji. Może być wyposażona w zależności od potrzeb w łopatki gładkie lub ząbkowane.

 

 

Sieczkarnia Fendt Katana z uniwersalnym tunelem załadowczym

uniwersalny tunel załadowczy

Tuneersalny tunel załadowczyl załadowczy może wykonac obrót w zakresie 210 stopni i szybko znaleźć się z drugiej strony maszyny, by zapewnić bezproblemowy załadunek. Prędkość obrotu może być ustawiona za pomocą terminala Vario i być dopasowana do warunków zbioru.

 

Sieczkarnia marki Fendt model Katana widok z przodu na szarym tle

duże zakres widzenia

Nawet przy wysokości załadunkowej wynoszącej sześć metrów, koniec tunelu wyrzutowego znajduje się w polu widzenia operatora. Dlatego możliwe jest przez operatora precyzyjne napełnienia przyczep. W celu zoptymalizowania załadunku tunel może być wydłużony, co jest przydatne przy zastosowaniu przystawek o dużej szerokości pracy. 

 

 

Monitor w kabinie sieczkarni Katana firmy

nadzorowanie pracy i bezpieczeństwo

Wykorzystując opcjonalnie kamerę na tunelu wyrzutowym, operator może kontrolować poziom napełnienie przyczep, gdyż obraz z kamery przekazywany jest na obraz w kabinie sieczkarni. Jeśli do transportu wykorzystywany jest ciagnik Fendt Vario, to obraz z kamery może być bezprzewodowo (opcja) przesłany również do terminala 10.4" znajdującego się w ciagniku. Operator ciągnika ma wtedy również znakomite pole widzenia na poziom napęłnienia przyczep.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna