Im bardziej optymalny przepływ plonu, tym wyższa wydajność

 

 

Idealny przepływ masy od kanału zasilającego do wyrzutnika.

Idealne  współpgrające ze sobą podzespoły zapewniają unikalny przepływ plonu w sieczkarniach samojezdnych Fendt Katana. Od przystawki do walców zasilających przez bęben tnący do zgniatacza V-Cracker, wszystkie podzespoły oferują nieskończone możliwości regulacji w celu dostsowania ustawień do indywidualnych potrzeb. Zwiększa to wydajność, zmniejsza zużycie i zapewnia pierwszorzędny, równomierny pocięty materiał.

Wysoka przepustowość w zbiorach z każdych upraw.

Niezależnie od tego, czy zbierasz trawę, czy kukurydzę, plon wilgotny, czy suchy, sześć napędzanych hydraulicznie walców zasilających prowadzi równimiernie plon do bębna tnącego - jednego z kluczowych miejsc przyczyniającego się do idealnej jakości pociętego materiału przez sieczkarnię Fendt Katana. W tym miejscu gromadzi się duża ilość materiału, który następnie podlega silnemu zgnieceniu. Zwieksza to wydajność a rownocześnie zapewnia doskonałe cięcie włókien, łodyg każdego rodzaju. Już od teraz w sieczkarniach Fendt Katana dostępna jest automatyczna regulacja stalnicy z funkcją wykrywania zużycia noży.

 

Całkowicie zintegrowany system dozowania dodatków do kiszonki.

System dozowania dodatków do kiszonki, którym można sterować przez Varioterminal, umożliwia wprowadzenie dodatków do plonu. Varioterminal dostarcza informacji o poziomie napełnienia zbiornika i aktualnej ilości przepływu. Środek zakiszający jest przechowywany w opcjonalnym zbiorniku o poj. 215 l po prawej stronie maszyny. Ponadto system dozujący umożliwia również czyszczenie kanału przepływu masy.

 

 

-

Mocny & trwały: nowy v - Cracker
 

Z nowo wyposażonym V crackerem sieczkarnia Katana 65 oferuje dużą precyzję i moc w rozdrabnianiu jak to dotychczasowo jest tylko w dużych serii sieczkarń polowych.

- optymalny wynik uszkodzonego ziarna nawet przy dużej przepustowości i długiej długości pociętego materiału.

- mechaniczne nastawienia dla obu sprężyn

- idealne usytuowane uchwyty dla łatwego montażu i demontażu
 

                                   

 

 

Perfekcyjna jakość cięcie od pierwszej do ostatniej kukurydzy

 

 

Ramka wahliwa

 

-


Rama wahliwa w maksymalnym przechyleniu

-


Rama wahliwa w położeniu środkowym

-


Rama wahliwa w maksymalnym przechyleniu

Adapter do kukurydzy jest przymocowany do innowacyjnej ramki wahliwej. Ramka aktywnie obraca się w trzech osiach a siłownik w górnej części ramy ustawia ramkę w zależności od pozycji przystawki. Oś obrotu w tym przemyslanym układzie znajduje się w środku kanału wciągającego, dzięki temu sekcja zasilająca posiada praktycznie taki sam rozmiar a zbierany materiał jest prowadzony równomiernie w kierunku walców zasilających, podczas gdy rama się przechyla.

 

Efektywne zasilanie przez 6 walców zgniatających

 

Zasilanie materiałów sześciu walców gwarantuje wstępny, optymalny zgniot a to przekłada się na lepszą jakość cięcia. Dzięki szerokości 770 mm, walce zasilające mają bardzo dużą przepustowość. Długość cięcia może być bardzo dokładnie ustawiona z kabiny sieczkarni w zakresie od 4 do 42 mm. Dzięki niezależnemu napędowi hydrostatycznemu przystawek i walców zasilających prędkość robocza przystawki może być optymalnie dopasowana do warunków zbioru. Długość cięcia pozostaje stała

 

-


 

 • 6 walców zgniatających o szerokości 770 mm dla zasilania dużej ilości materiału
 • bezstopniowy, hydrostatyczny napęd dla walców wstępnego zgniotu

 • Duży odstęp od detektora metalu a bębnem tnącym (970 mm)

 • Czułość detektora metalu ustawiana w 6 stopniach przez terminal
 • Wskaźnik miejsca ciała obcego na terminalu
 • Aktywacja detekora wyzwala sygnał ostrzegawczy dla informacji pojazdów towarzyszących (aktywowany przez terminal) 

 

 

 

-

 

 

ochrona przed ciałami obcymi

Duża odległość pomiędzy wykrywaczem metali a bębnem tnącym daje wystarczająco dużo czasu na wykrycie metalowych przedmiotów, nawet w przypadku znacznych długosci cięcia. W przypadku przedostania się ciał obcych do strefy podawania napęd główny natychmiast zatrzymuje się w całkowicie automatyczny sposób. Dostępny jako opcja wykrywacz kamieni umożliwia wczesne wykrywanie niemetalowych ciał obcych, co zapobiega kosztownym uszkodzeniom i zwieksza niezawodność.

 

Duży, genialny, do każdych warunków

Sieczkarnia Fendt Katana dysponuje najwiekszym bębnem rozdrabniającym na rynku. Jego średnica wynosi 720 mm. Rozmieszczone noże w kształcie litery V i aż do 23 000 cięć na minutę (bęben 40 - nożami) zapewnia wyjatkową dużą częstotliwość cięcia.

 

-


Bęben - 20 noży

 

 • Bęben do pracy na pastwiskach, przystosowany do znacznych długości trawy i miskantu od 5,2 - 29 mm
 • Płynnie pracujący, również przy plonach bardzo długich roslin; optymalnie się sprawdza przy samym załadunku, gdy priorytetem nie jest pocięcie.

 

 

-


Bęben - 28 noży

 

 • Duży zakres długości cięcia.
 • Możliwość zamontowania połowy ilości noży przy długosci cięcia 7,4 do 41,4 mm
 • Długość cięcia z pełnym zestawem noży od 3,7 do 20,7 mm
 • Uniwersalny beben do szerokiej gamy zastosowań

 

-


Beben - 40 noży

 

 • Możliwość ustawienia mniejszej długości cięcia w celu optymalizacji plonów do produkcji biogazów i wydajności systemów produkcji biogazów od 2,6 do 14,5 mm
 • Wyższa wydajność przy mniejszych długościach cięcia w porównaniu ze standardwoym bębnem tnącym. 

 

 

Zawsze ostre cięcie

 

Układ automatycznego ostrzenia noży, sprawia, że są one wciąż ostre. Układ ostrzenia noży jest regulowany z dwóch stron, w taki sposób, aby noże były ostrzone równomiernie. Czas ostrzenia może być w łatwy sposób ustawiony za pomocą terminala Vario.

 

 

Automatycznie ostre dzięki ustawieniom stalnicy

 

Idealny pocięty materiał nie wynika z niczego, ale między innymi dzięki automatycznej regulacji w Fendt Katana 65.

 • automatyczna regulacja i wygodna obsługa z terminala
 • regulowana odległość szczeliny
 • stała, wysoka jakość cięcia przy jednocześnie obniżonym zużyciu.

 

Najwyższa jakość cięcia

 

-

największy na rynku

Sieczkarnia Fendt Katana dysponuje największym obecnie bębnem na rynku o średnicy 720 mm. Układ rozmieszczenia noży w kształcie litery V i aż 23 000 cięć na minutę (przy wersji z 40 nożami) posiada wyjątkową wysoką częstotliwość cięcia. Rozmieszczone noże w kształcie V na bębnie (20,28 lub 40 noży) gwarantują wysoką jakość pociętego materiału oraz równomierne zasilanie w kierunku corncrackera oraz dalej do wyrzutnika. 

 

 

-

Wydajny v cracker
 

Ziarna są zgniatane w efektywny sposób przez innowacyjny corncracker z tarczami o kształcie litery "V". Ząbkowane tarcze posiadają specjalną budowę, których powierzchnia zgniatania jest praktycznie podwojona. Walce obracają się się z taką samą prędkością, zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa są więc niskie. W razie konieczności tarcze można wymieniać pojedyńczo. Nowa generacja V - crackera zastsowana w modelu Fendt Katana 85 teraz jest również dostępna jako wyposażenie standardowe w modelu Fendt Katana 65. 

 

 

-

Proste przestawienie pozcyji

Zgniatacz V cracker można szybko odchylić elektrohydraulicznie z kanału przepływu masy do pozycji za wyrzutnika, a kanał dla wyrzutu trawy zostaje automatycznie ustawiony w prawidłowej pozycji. Tę procedurę przestawiania mozna aktywować wstępnie  w systemie przez Varioterminal, po czym dogodnie uruchomić za pomoca przycisku umieszczonego za drzwiami serwisowymi gdy zachodzi taka potrzeba. Zajmuje to zaledwie kilka sekund.

Wszystko musi zostać załadowane

 

 

-

Zyskujecie na mocy

Wyrzutnik sieczki składa się z otwartego wirnika z łopatkami rozmieszczonymi w kształcie litery V. Materiał jest wyładowywany na przyczepę bez dużego wysiłku. Ustawienie wyrzutnika w stosunku do tylnej ściany i otwarcia wyrzutnika posiada mozliwość regulacji. Może być wyposażona w zależności od potrzeb w łopatki gładkie lub ząbkowane.

 

 

-

uniwersalny tunel załadowczy

Tunel załadowczy może wykonac obrót w zakresie 210 stopni i szybko znaleźć się z drugiej strony maszyny, by zapewnić bezproblemowy załadunek. Prędkość obrotu może być ustawiona za pomocą terminala Vario i być dopasowana do warunków zbioru.

 

-

duże zakres widzenia

Nawet przy wysokości załadunkowej wynoszącej sześć metrów, koniec tunelu wyrzutowego znajduje się w polu widzenia operatora. Dlatego możliwe jest przez operatora precyzyjne napełnienia przyczep. W celu zoptymalizowania załadunku tunel może być wydłużony, co jest przydatne przy zastosowaniu przystawek o dużej szerokości pracy. 

 

 

-

nadzorowanie pracy i bezpieczeństwo

Wykorzystując opcjonalnie kamerę na tunelu wyrzutowym, operator może kontrolować poziom napełnienie przyczep, gdyż obraz z kamery przekazywany jest na obraz w kabinie sieczkarni. Jeśli do transportu wykorzystywany jest ciagnik Fendt Vario, to obraz z kamery może być bezprzewodowo (opcja) przesłany również do terminala 10.4" znajdującego się w ciagniku. Operator ciągnika ma wtedy również znakomite pole widzenia na poziom napęłnienia przyczep.

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna