Lemken Compact-Solitair

300 - 600 CM

Wraz z nowym zestawem uprawowym Compact-Solitair firma LEMKEN wprowadza
swoje wieloletnie doświadczenia w dziedzinie pneumatycznej technologii siewu. W ubiegłych latach firma LEMKEN udoskonaliła do perfekcji redlicę dwutalerzową, a seria Compact-Solitair oferuje obecnie wiele dalszych korzystnych rozwiązań dla precyzyjnego siewu:

 

     zestaw lemken compact solitaire9 z ciągnikiem Femdt podczas pracy
Fotografia powyżej: zestaw uprwowo-siewny Lemken Compact-Solitaire 9

 

cechy zestawów uprawowo-siewnych Compact-SOLITAIR H

 

 • Zestwa uprawowo-siewny Compact-Solitair H jest wyposażone w krótką bronę talerzową Heliodor firmy LEMKEN.
 • Brona Heliodor składa się z dwóch rzędów odpornych na zużywanie, karbowanych talerzy wklęsłych o średnicy 465 mm i grubości 5 mm, które zamocowane są pojedynczo, co pozwala na optymalne dopasowanie się do profilu podłoża. Kąt odchylenia i ukośna pozycja talerzy zapewniają dobre i równomierne mieszanie gleby. Intensywną uprawę przy wysokim tempie wysiewu umożliwiają talerze wklęsłe brony Heliodor rozmieszczone względem siebie w odstępie co 125 mm w dwóch rzędach. 
 • Dla dokładnego utrzymania głębokości każdy talerz zamocowany jest do ramy za pomocą sprężyny resorowej. Sprężyny resorowe zapewniają wyraźnie większą stabilność śladu talerzy niż w przypadku zastosowania normalnych buforów gumowych. Jednocześnie sprężyny stanowią automatyczne zabezpieczenie przed przeciążeniem. Bezobsługowe, wysokiej jakości łożyska kulkowe skośne pewnie przyjmują wszystkie siły od talerzy wklęsłych. Ponadto dla zapewnienia długotrwałej, niezawodnej pracy talerzy, łożyska wyposażono w pierścienie uszczelniające. Dzięki specjalnej formie korpusu łożysk przy wsporniku talerzy zestawu roboczego uzyskano dodatkowe zabezpieczenie przed nawijaniem resztek roślin.
 • Z myślą o uprawie areałów o zróżnicowanych glebach lub pracy w terenie pagórkowatym zestaw Compact-Solitair firmy LEMKEN wyposażono w hydrauliczną regulację
  głębokości sekcji talerzowej.
 • Dzięki temu podczas jazdy można z kabiny ciągnika wygodnie i łatwo zmieniać wybraną wstępnie głębokość roboczą. Dobrze widoczna skala pokazuje aktualne ustawienie głębokości roboczej. Indywidualna regulacja wysokości zewnętrznych talerzy wklęsłych zestawu uprawowego umożliwia uzyskanie równej powierzchni pola i równomierne przejście do następnej ścieżki.
 • Dostępne dodatkowo talerze boczne sprawiają, że obrabiana ziemia pozostaje w granicach powierzchni roboczej w przypadku gleb lekkich do średnich. W przypadku sztywnej wersji zestawu uprawowego Compact-Solitair talerze zewnętrzne można składać do wewnątrz. W ten sposób przy 3-metrowej szerokości roboczej zachowywana jest szerokość transportowa również trzech metrów.

 

lemken compact solitaire9 zestaw w pracy

Fotografia powyżej: zestaw uprwowo-siewny Lemken Compact-Solitaire 9 H w  czasie pracy na polu

cechy zestawów uprawowo-siewnych Compact-SOLITAIR KK

 

 • Aby siew był efektywny również w najtrudniejszych warunkach glebowych, można wyposażyć szeroki na sześć metrów zestaw uprawowy Compact-Solitair w bronę wirnikową Zirkon 10.
 • Brona wirnikowa doskonale sprawdza się zarówno w uprawie konwencjonalnej, jak i konserwującej. W siewniku Compact-Solitair firmy LEMKEN za utrzymanie głębokości roboczej brony wirnikowej odpowiada wał oponowy.
 • Głębokość roboczą można ustalić za pomocą klipsów nasadzanych na siłownikach hydraulicznych. Mniejszą głębokość roboczą można w każdym czasie ustawić za pomocą sterownika w ciągniku. Parametry robocze brony wirnikowej Zirkon 10 firmy LEMKEN. można dokładnie dopasować w celu optymalizacji uprawy przedsiewnej.
 • Niezależnie od metody – płytkiej, szybkiej i ekstensywnej lub głębokiej i intensywnej – możliwe jest indywidualne dobranie parametrów roboczych takich jak głębokość robocza, prędkość obrotowa wirnika, pozycja zębów i prędkość jazdy, i to w sposób, który najlepiej odpowiada wybranej metodzie uprawy.
 • Dzięki temu w ramach jednego przejazdu można optymalnie przygotować rolę pod siew praktycznie w każdych warunkach glebowych, również w przypadku gleb ciężkich i mocno zróżnicowanych.

 

zestaw lemken compact solitair dokładna uprawa
Fotografia powyżej: zestaw uprawowo-siewny Lemken Compact-Solitaire 9 KK z broną wirnikową Zirkon

 

cechy zestawów uprawowo-siewnych Compact-SOLITAIR HD

 

 • Gospodarstwa rolne, które ze względu na surowe zimy i krótkie okresy wegetacji są często zmuszone do intensyfikacji uprawy w okresie wiosennym, potrzebują skutecznych i efektywnych maszyn siewnych. W takim przypadku również w przypadku uprawy zbóż warto stosować równoczesne nawożenie pod korzeń między rzędami. Umożliwia to szybkie i optymalne zasilenie młodych roślin.
 • Dokładna aplikacja – również nawozów wolno działających – wymaga, aby siew nasion i nawozu odbywał się równocześnie. Zestaw uprawowy Compact- Solitair HD, który z łatwością spełnia te wymagania, wyznacza nowe standardy, jeżeli chodzi o równoczesny siew i nawożenie.
 • Nasiona i nawóz można umieścić w zbiorniku o łącznej pojemności 3 500 litrów. Aby zmieścić nasiona i nawóz, objętość zbiornika można w razie potrzeby zmieniać w zakresie od 60 do 40 procent. W razie wysiewu bez nawozu, można wykorzystać praktycznie cały zbiornik do zboża. Nawóz dozowany jest tak samo jak nasiona za pośrednictwem oddzielnych, sterowanych i kontrolowanych przez komputer dozowników. Aparaty w liczbie od dwóch do czterech, wszystkie wyposażone w cztery oddzielnie załączane kółka dozujące, zapewniają skuteczne dozowanie dawki nawozu do 400 kg/ha. Nawóz transportowany jest pneumatycznie do redlic. Dystrybutory nawozu, które można szybko i łatwo otworzyć w celu kontroli, umieszczone są bezpośrednio nad szyną redlic nawozowych. Szyna redlic nawozowych umieszczona jest przed wałem oponowym. Nawóz umieszczany jest precyzyjnie za pomocą redlic dwutalerzowych (Ø 400 mm) między dwoma rzędami na wymaganej głębokości przy nacisku na redlicę do 150 kg. Głębokość umieszczania nawozu można płynnie ustawić za pomocą sworzni.
 • Z myślą o zastosowaniu na glebach kamienistych poszczególne redlice nawozowe wyposażono seryjnie w automatyczne zabezpieczenie przed przeciążeniem. W przypadku siewu bez nawożenia pod korzeń hydraulicznie regulowana szyna do nawożenia pozostaje w podniesionej pozycji. W ten sposób zapobiega się zużyciu redlic nawozowych.

zestaw lemken compact solitaire w zestawie z ciągnikie Fendt

Fotografia powyżej: zestaw uprawowo-siewny Lemken Compact-Solitaire HD z podsiewem nawozów

Zapraszamy do obejrzenia filmu video przedstawiającego pneumatyczne siewniki zbożowe LEMKEN Solitaire w pracy:

O marce Lemken

Logo Lemken producenta pługów siewników agregatów niebieskie litery na białym tle korbanek.p
Specjalny zespół konstruktorów oraz doświadczonych w rolnictwie osób bada w szczegółowy sposób każdą nową konstrukcję firmy Lemken. Testowanie na wielu poziomach: jakości pracy i wytrzymałości materiału powłoki lakierniczej oraz działania oprogramowania daje pewność jakiej w obecnych czasach wymaga rolnik. Firma Lemken kojarzy się z solidnością wytrzymałością i jakością pracy.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna