Mandam MPS

300 - 300 CM

Siewnik pneumatyczny MPS z możliwością połączenia z agregatem siewnym APF, broną talerzową GAL-P lub broną aktywną. Kompaktowa konstrukcja i sposób zaczepiania na belce, powoduje znaczne przybliżenie środka ciężkości w strobę ciągnika.

Siewnik pneumatyczny MPS firmy Mandam

 

MPS wyposażony jest w 24 redlice talerzowe skośne *samoczyszczące) typu DXD, na szerokości roboczej 3m. Ciśnienie powietrza w układzie pneumatycznym, realizowane jest poprzez dmuchawę pneumatyczną, napędzaną przekładnią pasowa, wprost z wału WOM ciągnika lub silnikiem hydraulicznym. Siewnik oferowany jest w wersjach na 1000 lub 540 obr/min. Dozownik o napędzie mechanicznym z koła ostrogowego w systemie Accord, pozwala na zasiew szeregu rodzaju zbóż, min. pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, jak i kukurydzy pastewnej, wyki, buraka oraz traw. Wysiew można realizować zarówno w dawkach zwyczajnych jak i mikro- dla rzepaku, lucerny, buraka. Na wyposażeniu standardowym siewnika znajdują się : belka zaczepowa, zgrzebło wyrównujące, znacznik hydrauliczny, podest zasypowy, oświetlenie, wał WOM, stopy przednie i tylne ( do składanie bez agregatu). W opcji, za dopłatą można: powiększyć skrzynię zasypową do 990 bądź 1200 L, dodać sterowanie elektryczne ( z. Min. eliminacji ścieżek i regulacją wysiewu), zmontować koło dociskowe, oraz koła podporowe ( do użytku bez agregatu, solo).

 

Nr produktu

Typ

Szer. robocza

m

Pojemność

l

Typ redlic

Rozstaw redlic

mm

Ilość redlic

szt.

Min. zapotrze-
bowanie mocy KM

Waga

kg

4105

MPS 3,0

3,0

770

Talerz samoczyszczący DXD

125

24

70

855

 

wyposażenie standardowe siewnika mps

 

  • redlice talerzowe samoczyszczące DXD
  • hydrauliczne znaczniki
  • dozownik systemu Accord
  • skrzynia zasypowa 770 L
  • koło ostrogowe
  • zgrzebło zacierające i podest
Siewnik Mandam Redlice talerzowe

O marce Mandam

Czerwony napis Mandam na białym tle
Firma MANDAM mająca swoją siedzibę w Gliwicach powstała w roku 1991 i jest jednym z czołowych producentów uprawowych maszyn rolniczych w Polsce. Roczna produkcja maszyn to ponad 3000 szt. Ponad połowa z Gliwicach trafia poza granice naszego kraju. Flagowymi produktami tej fabryki są maszyny uprawowe takie jak: brony talerzowe GAL i TAL, agregaty podorywkowe KUS, agregaty do uprawy uproszczonej TOP i SPEC oraz brony i wały łąkowe. MANDAM wzbogacił swoją ofertę o kosiarki komunalne na wysięgniku Tifermec oraz maszyny do zimowego utrzymania dróg szwedzkiej firmy TREJON - Optimal. Nowością w ofercie tej gliwickiej firmy są pługi obracalne do orki tradycyjnej oraz pługi dłutowe. Należy zwrócić uwagę, iż maszyny wyprodukowane przez firmę MANDAM objęte są 24 miesięczną gwarancją !!!

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna