Maschio Mondiale 120 Combi podczas pracy na łące

Finansowanie Fabryczne 

Elastyczna oferta ,

udział własny 0%

 

Dowiedz się wiecej

 

Ciągnik rolniczy ciągnący prasoowijarkę po łące

Maschio Gaspardo EXTREME HTC 365

90 - 110 KM

Prasy rolujące Maschio zostały zaprojektowane tak, by być maksymalnie elastycznymi i wytrzymałymi w każdych warunkach. Delikatne dla siana oraz idealna dla kiszonki. Doskonale radzą sobie nawet z trudnym materiałem jak np. łodygi i słoma . Bezkonkurencyjna wytrzymałość, wysoka wydajność, idealnie uformowane bele - zwarte oraz bardzo ciężkie. Model Extreme 365 dzięki swojej konstrukcji przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników

Prasa Maschio Extreme 365 zdjęcie studyjne
 

Podstawowe dane techniczne

 

 

Prasa Maschio Extreme 365 zdjęcie z boku
Średnica komory prasowania  500 - 1650 mm
Podbieracz 2200 mm
Wiązanie siatka
Obroty WOM 540 obr/min
Waga 3330/3720 kg
Zapotrzebowanie mocy 95/110 KM

 

 

Hybrydowe prasy zwijające

Nowa koncepcja w sposobie formowania bel

 

Prasa zwijająca  Maschio Extreme 365 standardowo wyposażona jest w system VARIABLE GEOMETRY, dzięki któremu możemy korzystać z najlepszych rozwiązań prasy zmiennokomorowej z możliwością formowania beli jak w prasie stałokomorowej. Dzięki temu możemy tą prasę nazwać prasą HYBRYDOWĄ. 

W prasach zwijających o zmiennej komorze ramię Prasujące natychmiast zaczyna docierać do zbieranej rośliny i tworzy stałe ciśnienie w całym zakresie tworzonej beli . Dzięki systemowi VARIABLE GEOMETRY ramię prasujące może pozostać uniesione, tworząc komorę wstępną - innymi słowy pustą przestrzeń - wypełnioną luźnym materiałem do maksymalnej średnicy 1,10 m, podobnie jak w komorze stałej.

maschio_variable_geometry
 

Zalety Variable Geometry

Jakość jest w rdzeniu

 

Bela na polu

 

Miękki rdzeń

 

Uniesienia ramienia i utworzenia komory wstępnej do 1,10 m jak w prasie stałokomorowej daje nam możliwość poradzenia sobie z każdym rodzajem plonu. Dzięki temu prasa Extreme 365 idealnie radzi sobie w formowaniu bel paszowych.

suszaenie beli

 

Zalety w suszarni

 

Zaletą komory wstępnej jest możliwość uformowania tak rdzenia aby ułatwić przepływ rozgrzanego powietrza przez środek beli.

Wysoka wydajność

Prasa o dużej wytrzymałośći

 

Prasa Maschio Extreme 365 w standardzie została wyposażona w cztery wielowarstwowe bezkońcowe pasy o podwyższonej wytrzymałości. Zostały one zastosowane z myślą o wysokotowarowych gospodarstwach i firmach usługowych tak aby ograniczyć czas potrzebny na obsługę serwisową maszyny zwiększając przy tym wydajność maszyny.

cztery pasy bezkoncowe Maschio Extreme 365

Maschio Extreme 365 łańcuchy

W celu uproszczenia napędów prasa Maschio Extreme 365 wyposażona jest w przekładnie dwustronne. Cały napęd obsługiwany jest przez trzy wytrzymałe łańcuchy 1 1/4 cala co pozwala na pracę z ciągnikami o dużej mocy.

Standardowo prasa wyposażona jest w układ automatycznego smarowania łańcuchów co przekłada się na wygodę użytkowania.

 

mechanizm załadunkowy

Rotor i opuszczana hydraulicznie podłoga

 

Prasa Maschio Extreme 365 wyposażona jest w rotor 15 nożowy, który bardzo dobrze nadaje się do zbioru wszelkich materiałów paszowych zapewniając idealną długość cięcia. Producent w standardzie oferuje zestaw tak zwanych "ślepych noży" dzięki czemu maszyna bez najmniejszego problemu poradzi sobie w zbiorze słomy.

Aby zapewnić bezproblemową i długotrwałą prace gwiazdy rotora w prasie Maschio Extreme 365 zbudowane są z wytrzymałem trudnościeralnej stali HARDOX.

Maschio Extreme 365 rotor

Maschio Extreme 365 podłoga hydrauliczna

Wystarczą tylko trzy kroki aby uniknąć zatoru.

Dzięki zastosowaniu hydraulicznie opuszczanej podłogi w prostych krokach można usunąć zator który powstał podczas pracy z prasą.

Krok pierwszy - jeżeli wystąpi blokada rotora co zasygnalizuje sterownik należy opuścić podłogę mechanizmu załadunkowego.

Krok drugi - jeżeli podłoga już jest opuszczona należy załączyć napęd WOM w celu usunięcia zatoru.

Krok trzeci - po usunięciu zatoru podnieść podłogę i kontynuować prasowanie.

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna