Przyrządy żniwne

Przyrządy żniwne w kombajnach Massey Ferguson serii Activa

 

Łagodny pierwszy kontakt

 

Przyrządy żniwne FreeFlow kombajnów zbożowych MF ACTIVA przystosowane do zbioru wielu roślin zostały zaprojektowane, aby zapewnić wysoką przepustowość i wieloletnią trwałość.

Solidna konstrukcja

Klasyczne przyrzady żniwne FreeFlow dostępne są od szerokości 4,20 m do 7,60 m. Przyrząd żniwny FreeFlow został zbudowany na solidnej ramie z pojedynczymi elementami połączonymi śrubowo, umożliwiając łatwą wymianę kiedy będzie to konieczne, dzięki temu zapewnia niezawodność, długi okres użytkowania i niskie koszty eksploatacji.

Pierwszy kontakt

Pierszy kontakt ze stojąca rośliną wykonany przez wysoce wydajną listwę tnącą i przekładnię Schumacher, daje stanowcze cięcie przed podaniem masy do przenośnika ślimakowego o dużej średnicy. Palce wspomagające rozmieszczone są na całej długości przenośnika ślimakowego zapewniają dokładne podanie materiału do przenośnika pochyłego. Główny przenośnik ślimakowy przyrządu żniwnego zabezpieczony jest sprzęgłem przeciążeniowym.

Pozycje nagarniacza ustawiane są wygodnie elektrohydraulicznie z dźwigni wielofunkcyjnej z której również sterowana jest prędkość obrotowa nagarniacza.

Optymalizacja osiągów

W celu optymalizacji osiągów w każdych warunkach terenowych dostępne jest automatyczne sterowanie wysokości cięcia (z wyjątkiem modelu 7340) na wyposażeniu standardowym. Opcjonalnie dostępne system AutoLevel (wyłącznie dla modelu 7344) pozwala na odchylenie hedera do 8% zapewniając perfekcyjne dopasowanie do wszelkich nierówności terenu.

Massey Ferguson Activa

176 - 218 KM

Kombajn zbożowy Massey Ferguson Activa 7344

Kombajn zbożowy Massey Ferguson Activa 7344

Dane techniczne

Dane techniczne kombajnów zbożowych Massey Ferguson Activa

 

Model

Moc KM* Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna
7340 176 2 5 5200 l
7344 218 2 5 6500 l

*moc wg ISO TR 14396

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

kombajny, na których można polegać

 

Kombajny zbożowe MasseyFerguson ACTIVA 7340 i 7344 są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami. Uniwersalne i niezawodne maszyny są łagodne zarówno dla zboża jak i słomy w trakcie omlotu.

W połączeniu z bardzo efektywnymi silnikami sprawia że koszty żniw dla właściciela będą zminimalizowane. Specjalnie zaprojektowane kabiny oferują operatorowi ciche, komfortowe warunki. Elementy sterowania sa ergonomicznie rozmieszczone a przestronna kabina oferuje paronamiczna widoczność.

Massey Ferguson niezależny profesjonalny serwis www korbanek

0

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna