Układ omłotowy i oddzielania

 

Jakość omłotu tkwi w sercu kombajnu

 

Niezależny profesjonalny serwis Korbanek

bęben o delikatnym omłocie

Elementy ukladu omłotowego w kombajnach Massey ferguson ACTIVA zostały tak zaprojektowane by były odpowiednie dla wszystkich rodzajów upraw. Solidny bęben młócący o średnicy 600 mm i szerokości 1340 mm z ośmioma cepami omłaca delikatnie i efektywnie.

Klepisko można w unikalny sposób regulować niezależnie z przodu i z tyłu z kabiny w zależności od zmieniających się warunków zbioru. Ma ono różny rozstaw prętów, co oferuje doskonały omłot w pierwszej części w połaczeniu z maksymalną separacją w drugiej części.

W tylnej części klepiska zamontowane jest klepisko modułu ABC, które powiększa zdolność separacji. Może byc ono regulowane w trzech pozycjach aby uzyskać najlepsze osiągi zwiekszając powierzchnię separacji o 20% Dzielone klepisko na segmenty dostepne jest w opcji, pozwala na szybką zmianę ze zbioru upraw o małych ziarnach na zbiór upraw o duzych ziarnach.

 


Wysoka wydajność separacji

Długie wytrząsacze słomy wposażone są w cztery stopnie "z aktywnymi ścianami". Pionowe stopnie o wysokości 21 cm zbudowane są z przepuszczalnych kratek. Są one najwyższe w porównaniu do innych kombajnów konwecjonalnych.

Przedni stopień wytrząsaczy jest wzmocniony do zbioru kukurydzy. Wysoki na 150 mm ruch wahliwy wału wytrząsaczy oraz duże otwory zapewniają efektywniejsze oddzielanie ziaren od słomy.

 

Zupełnie nowa oferta kombajnów Rostselmash

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna