Układ omłotowy i oddzielania

 

Jakość omłotu tkwi w sercu kombajnu

 

-

bęben o delikatnym omłocie

Elementy ukladu omłotowego w kombajnach Massey ferguson ACTIVA zostały tak zaprojektowane by były odpowiednie dla wszystkich rodzajów upraw. Solidny bęben młócący o średnicy 600 mm i szerokości 1340 mm z ośmioma cepami omłaca delikatnie i efektywnie.

Klepisko można w unikalny sposób regulować niezależnie z przodu i z tyłu z kabiny w zależności od zmieniających się warunków zbioru. Ma ono różny rozstaw prętów, co oferuje doskonały omłot w pierwszej części w połaczeniu z maksymalną separacją w drugiej części.

W tylnej części klepiska zamontowane jest klepisko modułu ABC, które powiększa zdolność separacji. Może byc ono regulowane w trzech pozycjach aby uzyskać najlepsze osiągi zwiekszając powierzchnię separacji o 20% Dzielone klepisko na segmenty dostepne jest w opcji, pozwala na szybką zmianę ze zbioru upraw o małych ziarnach na zbiór upraw o duzych ziarnach.

 


Wysoka wydajność separacji

Długie wytrząsacze słomy wposażone są w cztery stopnie "z aktywnymi ścianami". Pionowe stopnie o wysokości 21 cm zbudowane są z przepuszczalnych kratek. Są one najwyższe w porównaniu do innych kombajnów konwecjonalnych.

Przedni stopień wytrząsaczy jest wzmocniony do zbioru kukurydzy. Wysoki na 150 mm ruch wahliwy wału wytrząsaczy oraz duże otwory zapewniają efektywniejsze oddzielanie ziaren od słomy.

 

-

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna