0% - Finansowanie Fabryczne Rostselmash

- RATY DO 10 LAT 

- fINAnSOWANIE vat

- pierwsza rata PO ŻNIWACH

- oBOWIĄZUJE do wyczerpania zapasów

    513 600 630  WCZESNE DECYZJE PROCENTUJĄ

ROSTSELMASH TORUM 770

Innowacyjny kombajn rotorowy

 

 

 

 

Dowiedz sie więcej

ROSTSELMASH NOVA 330

DOSKONAŁY WYBÓR DLA MAŁYCH

I ŚREDNICH GOSPODARSTw

 

Dowiedz się więcej

 

ROSTSELMASH RSM 161

380 km - NaJWYDAJNIEJSZY W SWOJEJ KLASIE

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

ROSTSELMASH VECTOR

Jeden z najpopularniejszych

kombajnów na świecie

 

 

Dowiedz się więcej

 

ROSTSELMASH ACROS

lider wydajności w SWOJEJ KLASIE

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

ROSTSELMASH RSM 1401/1403

Niskie koszty, wysoka wydajność

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

Rostselmash RSM 1401/1403

400 - 400 KM

Sieczkarnia samojezdna  RSM 1401/1403  przeznaczona jest do zbioru kukurydzy i innych roślin przeznaczonych na paszę. Łączy w sobie wysoką wydajność pracy z niezrównaną ekonomią.

 

Głównym wymogiem w zakresie prowadzenia prac rolniczych jest obecnie ich maksymalna sprawnośc i wydajnośc. Sieczkarnie Rostselmash to maszyny doskonale spełniające te wymagania, potrafiące rozwiązac problemy wspołczesnego rolnika. Minimalne koszty obsługi, terminowośc wykonanych prac i wysoka wydajnośc to głowne zalety sieczkarni samojezdnej RSM.

 

Schemat przepływu materiału RSM 1401/1043

Optymalna konstrukcja sieczkarni zapewnia przepływ matreiału przy minimalnych zmianach jego kierunku. Dzieki temu cały proces wymaga mniejszej energii.

 

-

 

Cały układ przepływu masy jest tak zaprojektowany, aby rozdrabnianie materiału odbywało się w sposób, który minimlanie zmienia kierunek jej przppływu. Dzięki temu cały proces przebiega szybciej i wymaga dostarczenia znacznie mniejszej ilości energii, co wiąże się z mniejszym zużyciem paliwa. Opcjonalnie sieczkrnię można wyposażyc w gniotownik z dwoma walcami poruszającymi się w przeciwnym kierunku. Standardowe wyposażenie maszyny stanowią wykrywacze kamieni i metalu, które włączane są automatycnie i zapobiegają  przedostawaniu sie do paszy nieporządanych obiektów. 

 

W celu zapewnienia stablinego przetwarzania i transportu przetwarzanego materiału, a tym samym uzyskaniu paszy o doskonałych parametrach, każda kolejna sekwencja pracy maszyny powinna być wykonywana z większą szybkością niż poprzednia.

 

 

Animacja przedstawiająca proces przepływu i obróbki matreiału w sieczkarni RSM 1401/1403

 
-
 

zespół wciągający rsm 1401/1403

 

-

Sieczkarnia samojezdna RSM 1401/1403 wyposażona jest w 4 walce wciągające pracujące w 4 zakresach prędkości.

Odlgłość pomiędzy górnym i dolnym walcem wciągającym w dolnym położeniu wynosi 24 mm, co zwiększa funkcjonalność wielozakresowaego wykrywacza metalu. W przypadku uruchomienia jednego z detektorów (kamieni, lub metalu) następuje natychmiastowe zatrzymanie przepływu masy w zespole wciągającym. Pozbycie się nieporządanych obiektów umożliwia funkcja hydrauliczno - mechanicznego rewersu walcy wciągających.

Zespół tnący  rsm 1401/1043

 

Maszyna wyposażona jest w walec rozdrabniający o średnicy bębna 630 mm, a jego prędkość obrotowa wynosi 1200 obr./min. Takie rozwiązanie minimalizuje obciążenie zespołu wciągającego i zwiększa wydajność podczas procesu cięcia krótkiej sieczki. Zespół tnący wyposażony jest w system do automatycznego ostrzenia pozwalający na dokładne naostrzenie noży tnących i zmniejszenie szczeliny pomiędzy nimi a stalnicą - wszystko to możliwe jest bez opuszczania fotela operatora. Wszystkie te chechy poprawiają efektywnośc pracy, zmniejszają zużycie paliwa i ułatwiają prace operatorowi maszyny.

Róznica w zużyciu energii podczas pracy z tępymi nożami moze wynieść do 30%.

-
 

Napęd zespołu tnącego 

 

-

Proste i niezawodne rozwiązanie polegające na bezpośrednim przeniesieniu napedu do bębna tnącego i wirnika przyspieszacza.Taka konstrukcja charakteryzuje sie minimalnymi stratami energii.

Napęd tego typu pozwala na pełne wykorzystanie mocy silnika spalinowego do procesu cięcia i pozwala na zaoszczędzenie do 10 % paliwa.

 

Zgniatacz Rsm 1401/1403

 

-

Sieczkarnia może być wyposażona w urządzenie rozdrabniające  montowane w kanale wylotowym. Jego konstrukcja opiera się na dwóch zębatych walcach o średnicy 190 mm, posiadających po 100 zębów każdy. Różnica w prędkości obrotowej walcy sięga 20%, a szczelina pomiędzy walcami może być regulowana w zależności od wydajności upraw.

Zęby walcy są narazone na bardzo duże zużycie i scieranie, dlatego do ich hartowania użyto specjalnej technologi. Dzieki temu udało sie uzyskać ich twardośc na poziomie 60 HRC i doskonałą wytrzymałość na ścieranie. Dla porównania konkurencja stosuje utwardzanie HFC.

 

silnik rsm 1401/1403

 

 

Silnik zapewnia optymalny dobór mocy do sieczkarni oraz gwarantuje optymalizacje przygotowania paszy w róznych warunkach pracy.

Maszyna wyposazona jest w przekładnię i sprzęgło. Prekładnia słuzy do napędu pomp hydraulicznych i układu hydrauliki roboczej. Sprzęgło natomiast umożliwia bezpośrednie przeniesienie mocy na zepół tnący bez konieczności stosowania przekładni pośrednich.

 -
 
-
 

kabina  comfort cab

 

RSM 1401/03 wyposażony jest w kabinę Comfort Cab, która w pełni spełnia nowoczesne wymagania ergonomiczne. Standardowy zestaw obejmuje klimatyzator, nagrzewnicę, chłodnicę, osłony przeciwsłoneczne i przygotowanie do systemu audio.
Główne elementy sterujące maszyną są umieszczone na panelu sterowania z prawej strony operatora.  Oferuje operatorowi swobodę ruchów, przejrzystość i znakomitą widoczność.  System Adviser odpowiada za optymalne ustawienia maszyny, wskazuje błędy w pracy i pomaga je szybko wyeliminować.

Jednym słowem kabina tworzy doskonałe warunki do długiej i wydajnej pracy.

-

wyposażenie opcjonalne

 

-


System środków do kiszonki

-


System automatycznego smarowania

-


Sprężarka pneumatyczna

 

 

-


System kamer video

 

-
 

O marce Rostselmash

Oficjalnie "dzień urodzin" firmy Rostselmash jest uważany za 21 lipca 1929r. Tego dnia pierwsze maszyny zostały wyprodukowane na terenie produkcyjnym w Rostowie nad Donem: zgrabiarka, pługi do ciągnika i siewniki. Stworzony jako zakład produkcji narzędzi rolniczych Rostselmash w ciągu roku otrzymuje nowy główny kierunek produkcji - produkcja maszyn żniwnych. 30 czerwca 1930 r. został wyprodukowany pierwszy rosyjski kombajn "Kolkhoz" i pomyślnie przeszedł testy. W lutym 1984 r. główną linię produkcyjną opuścił 200 000 kombajn w październiku wyprodukowano pierwsze kombajny Don. Kolejnym etapem rozwoju przedsiębiorstwa była jego reorganizacja z zakładu państwowego w spółkę akcyjną (koniec 1992 r.), której właścicielem stał się personel Rostselmash. Mimo trudnych lat 90 - tych Rostselmash jest jednym z nielicznych w przemyśle, który zdołał utrzymać produkcję. pracę zespołową i ciągłość projektowania. Dla Rostselmasha lata 2000 stały się okresem ponownego startu, nowym wiekiem rozwoju. W tym okresie przeprowadzono dywersyfikację produkcji i modernizację. Nowe modele maszyn żniwnych opuszczają linię produkcyjną. Firma obejmuje zewnętrzne aktywa przemysłowe z nowymi typami sprzętu rolniczego. Rostselmash przekształca się w jednego z najsilniejszych producentów i kluczowych graczy na międzynarodowym rynku maszyn rolniczych. Obecnie firma posiada wszystkie niezbędne technologie do produkcji wysokiej jakości maszyn rolniczych włącznie z rozwojem inżynieryjnym.

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna