• WNIOSEK PROW

   

  europejski fundusz rolny logo PROW logo

  Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu
  maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW. Po
  wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi sie do Ciebie doradca, który
  oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi z którego programu skorzystać
  oraz przeprowadzic Cię przez cały proces wnioskowania.

  1 EURO logo

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.

Sulky DX

900 - 3000 L

 

ROZSIEWACZE NAWOZÓW NA KAŻDĄ KIESZEŃ

SERIA ROZSIEWACZY SULKY DX

 

Dwutalerzowe rozsiewacze nawozów DX to nowa generacja rozsiewaczy nawozów, która zastępuje poprzednią serię znanych i docenianych rozsiewaczy Sulky DPX. Rozsiewacze nawozów serii DX oferują większą ilość korzyści, zalet i praktycznych rozwiązań. Niska prędkość obrotowa tarczy rozsiewających, sprężyste mieszadło, rynienka prowadząca granulat na tarcze rozsiewającą, dzięki której zmienia się miejsce spadania granulatu względem środka tarczy, przez co nie trzeba regulować łopatek rozsiewających - to niektóre sprawdzone rozwiązania, wpływające na równomierne dozowanie i rozmieszczenie nawozu granulowanego na polu.

Rozsiewacz SULKY serii DX, model DX30+

PRECYZYJNY ROZSIEW NAWOZU

ŁATWE USTAWIENIE SZEROKOŚCI PRACY I DAWKI ROZSIEWU

 

Nowoczesny wygląd, nadstawki umożliwiające rozbudowanie pojemności zbiornika, ergonomiczne dźwignie do ustawiania dawki, wysoka precyzja rozsiewu, różne wersje wyposażenia, prostota obsługi - oto, czym charakteryzują się rozsiewacze Sulky DX.

Dostępne modele w serii rozsiewaczy DX, to:
DX 20 - szer. pracy 9-18 m, dostępne pojemności 900, 1500 litrów.
DX 20+ - szer. pracy 12-24 m, pojemności 900, 1500 i 2100 litrów.
DX 30 - szer. pracy 12-24 m lub 18-28m, lub 24-36 m, poj. 900, 1500, 2100 i 2700 litrów.
DX 30+ - szer. pracy 12-24 m lub 18-28m, lub 24-36 m, poj. 1500, 2150, 2350 i 3000 litrów.

Rozsiewacz SULKY DX20+

Łatwy załadunek workiem BIG-BAG rozsiewacza SULKY DX20

Precyzja rozsiewu oraz możliwość wyposażenia rozsiewaczy w komputer, wagę, nawigację GPS, czy automatykę rozłączania sekcji Stop and Go oraz instalację ISOBUS, sprawiają, że maszynę można dostosować do specyficznych wymagań danego gospodarstwa rolnego. Dodajmy do tego 3 lata gwarancji na główną przekładnię, która potwierdza wysoką jakość wykonania według norm ISO 9001.

Bogate wyposażenie każdego modelu rozsiewacza SULKY ułatwia pracę. W standardowym wyposażeniu każdej maszyny znajduje się wałek napędowy, sita, zestaw do przeprowadzenia próby kręconej oraz granulometr. Każdy rozsiewacz można również ustawić za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet: FERTITEST.

Na fotografii obok widać załadunek rozsiewacza nawozów SULKY DX20 za pomocą worka Big-Bag. Rozsiewacz ma łączną pojemność 1500 litrów (= 900 litrów baza + nadstawka 600 litrów).

FERTIWAY UKŁAD ROZSIEWAJĄCY

ZSYPY OTWIERANE POD KĄTEM

 

Ważnym elementem jest otwieranie zsypów, które odbywa się pod kątem. Daje to 3 mocne argumenty: dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się całkowite opróżnienie zbiornika, nie ma żadnych zakamarków, gdzie pozostawałby nawóz. Mała wrażliwość na zmianę ciężaru nawozu w zbiorniku. Wykluczono możliwość zblokowania podczas otwierania lub zamykania zsypu. Denka zsypowe w komorach zbiornika są wykonane ze stali nierdzewnej. Podobnie tarcze oraz łopatki rozsiewające: wszystko jest wykonane ze stali nierdzewnej, aby zapewnić maksymalną trwałość maszyny.

 

sulky-fertiway-rozsiew-granulatu.png

 

SOLIDNE ARGUMENTY

SPRĘŻYSTE MIESZADŁO I ZSYPY

 

 • Mieszadło sprężyste nie niszczy granul nawozu, nie mieli granul, nie jest młynkiem, nie powoduje pylenia, umieszczone nad denkiem, równomiernie dozuje granulat 
 • Granule nawozu nie pozostają w zbiorniku
 • Denko jest wykonane ze stali nierdzewnej, wytłoczone w jednym kawałku
 • Zsypy ze stali nierdzewnej dla długiej trwałości
 • Sprężyna amortyzuje ruchy mieszadła na uwrociach pola
 • Prostota obsługi i ustawienia zarówno szerokości roboczej jak i dawki rozsiewu. Ręce są czyste nie muszą dotykać łopatek rozsiewających.
 • Otwór zsypowy jest na ściance denka, pod kątem, dzięki czemu nawóz równomiernie wydostaje się ze zbiornika
 • Mieszadło jest napędzane mimośrodem, wykonuje ruchu "w tę i z powrotem"

Różne modele i wiele pojemności

KOMPLETNY WYBÓR SZEROKOŚCI ROBOCZYCH

 

adapter do zbioru słonecznika kombajn Rostselmash Vector 425 w ofercie firmy Korbanek

 

Mniejsze modele od 900 litrów

Dostępne są rozsiewacze o małych pojemnościach. Często 900 litrów wystarczy, by rozsiewacz mógł współpracować z ciągnikiem o mniejszej mocy. Lekka ale jednocześnie także i silna  konstrukcja rozsiewaczy SULKY sprawia, że maszyny są trwałe. Krótki układ zawieszenia maszyny nie obciąża nadmiernie tylnego układu zaczepienia ciągnika.

przezbrojenie hederu do zbioru rzepaku kombajn Rostselmash Vector 425

 

Największy model 3000 litrów

 

Kiedy potrzebna jest większa pojemność zbiornika, można wybrać model DX 30 (maksymalna pojemność 2700 litrów) albo model DX30+ (maksymalna pojemność 3000 litrów). Maszyna ma wtedy większą autonomię i w sumie jest bardziej wydajna, gdyż jeden załadunek i wyjazd wystarczą do pracy na wielu hektarach.

 

USŁUGA  FERTITEST

CZYLI JAK USTAWIĆ ROZSIEWACZ ZA POMOCĄ TELEFONU

 

Usługa FERTITEST to:

> Możliwość szybkiego ustawienia rozsiewacza SULKY (dawki i szerokości pracy).
> Ciągłe uaktualnianie bazy danych
> Dostępność przez 24 godziny na dobę
> Ustawienia dostępne dla ponad 1600 nawozów granulowanych z całej Europy
> Funkcja: „Wyszukiwanie przybliżone” dla granulatu, który nie znajduje się w bazie danych (z wykorzystaniem granulometru)
> Dostęp do strony internetowej FERTITEST za pomocą smartfona lub tabletu i zeskanowanego kodu QR (z naklejki umieszczonej na maszynie).

Od 2020 roku usługa FERTITEST umożliwia założenie bezpłatnego indywidualnego konta. Dzięki temu można zapisać posiadane w gospodarstwie rozsiewacze nawozów SULKY oraz wszystkie nastawy szerokości pracy i dawki roboczej. To bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż w bardzo szybki i sprawny sposób można przywołać wcześniej zapisane nastawy rozsiewacza. 

 

fertitest.sulky-burel.com

Ustawienie rozsiewacza przez internet

W przypadku, gdyby dany nawóz granulowany nie był dostępny w bazie, użytkownik ma możliwość wybranie funkci "SZUKANIE PODOBNEGO" i wybrać podobny nawóz granulowany według jego kształtu oraz ciężaru właściwego.

W wyposażeniu seryjnym rozsiewaczy Sulky znajduje się granulometr, do którego można wsypać nawóz i uzyskać dane dotyczące jego granulacji. Następnie te dane można wprowadzić do aplikacji Fertitest, do tabeli pokazanej obok. To najpewniejszy sposób uzyskania miarodajnych informacji, by finalnie prawidłowo ustawić rozsiewacz SULKY.

Co ciekawe, w bazie danych usługi FERTITEST istnieją również nastawy do wcześniejszych, już nie produkowanych rozsiewaczy nawozów SULKY (takich jak DPX czy X36, MAGNUM, PRIMA, EXPERT). Producent zadbał tutaj o wszystkich użytkowników.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne (smartfon, tablet), ułatwia ustawienie rozsiewaczy nawozów SULKY. Ciągle udoskonalana. Teraz dostępna jest większa ilość nawozów mineralnych. Warto też wykorzystać stronę z aplikacją na komputery stacjonarne, laptopy: http://fertitest.sulky-burel.com/?lng=po
Aplikacja nie wyświetla żadnych reklam i jest bezpłatna. Jeśli nawozów jest mniej w aplikacji, to wystarczy zaznaczyć więcej państw w opcjach, jeśli ktoś na przykład importuje nawozy z innego kraju. 

 

 

PROCES MALOWANIA SULKY

ZABEZPIECZENIE PRZECIWKOROZYJNE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

 

Farba chroniąca maszynę przez korozją jest bardzo ważna. Proces malowania odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Pod kolorową warstwą farby została zastosowana technologia anty-korozyjna. Każda maszyna SULKY jest przygotowywana z największa dbałością, zgodnie z globalnym systemem ochronnym, opisanym szczegółowo poniżej:

 

proces_malowania_sulky.jpg

SULKY przeprowadza testy anty-korozyjne zgodnie z międzynarodową normą (w komorze mgły solnej, norma (NF)-EN ISO 9227, przeprowadzane przez CETIM, niezależny organizm certyfikujący).
W czasie testu, części są porysowane aż do metalu, a następnie poddane na korozjogenne działanie. Korozja nie może być większa niż 2 mm z obu stron zarysowania. Wymagania SULKY są wysokie: odporność na korozję przez 800 h dla 100% części.

Testowanie przeciwkorozyjne CETIM i SULKY

Oprócz spełniania obowiązującej normy, Sulky przeprowadza również swoje ekstremalne testy wytrzymałości : 100% części jest zgodnych z wymogiem sięgającym 1200 h. W porównaniu z normami obowiązującymi w przemyśle mechanicznym, w zakresie testu w komorze mgły solnej : 500/600 h dla przemysłu samochodowego, 1000/1500 h dla przemysłu morskiego.

 

 

7 lat gwarancji producenta  na perforację

NAJWYŻSZE STANDARDY JAKOŚCI ROZSIEWACZY NAWOZÓW

 

7 lat gwarancji na perforację rozsiewaczy SULKY

 

7-letnia gwarancja na perforację

SULKY jako producent rozsiewaczy SULKY oferuje teraz gwarancję anty-korozyjną na 7 lat w zakresie perforacji dla wszystkich rozsiewaczy serii DX, X i XT wyprodukowanych od 01.09.2019 roku.

Warunkiem uzyskania tej gwarancji jest zarejestrowanie rozsiewacza na stronie internetowej producenta w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego uruchomienia rozsiewacza (trzeba wejść na stronę, wybrać język polski i wypełnić formularz: https://app.urlweb.pro/s/?id=JTk3bCU5MW0lOTklQUY=&a=JTk2bSU5OGslOUQlQUM=).

Warunkiem jest również odpowiednie mycie i konserwowanie środkami zalecanymi przez SULKY i potwierdzenie prowadzenia konserwacji maszyny zgodnie zaleceniami producenta, przestrzeganie warunków przechowywania podanych w instrukcji obsługi przekazanej w momencie dostarczenia maszyny.

 

Mycie i konserwacja wydłużają trwałość rozsiewacza

Perforacja z powodu korozji oznacza poważne naruszenie stalowej konstrukcji maszyny. Korozja musi mieć wystarczający zasięg, aby zastosować środki zabezpieczające maszynę przed poważnym i nieodwracalnym zanieczyszczeniem lub korozja stanowi ryzyko dla użytkowania maszyny lub dla użytkownika. Korozja o ograniczonym zasięgu, widoczna i powierzchniowa, która wpływa na wygląd maszyny bez naruszania jej konstrukcji, nie stanowi wystarczającego powodu do skorzystania z gwarancji odporności na perforację.

 

 

NOWE  KOLORY OD 2020

STOPNIOWE UJEDNOLICANIE BARW MASZYN SULKY

 

Stopniowo, poszczególne modele maszyn SULKY będą miały ujednolicane kolory. Będzie więcej szarości i bardziej "żywy" kolor zieleni wymieszanej z turkusem. 

 

Rozsiewacz Sulky DX30+ w nowych kolorach od 2020 roku

 

 

JAKI ROZSIEWACZ NAWOZÓW WYBRAĆ?

PRAKTYCZNY PORADNIK O ROZSIEWACZACH SULKY

 

DOSTĘPNE MODELE  ROZSIEWACZE SULKY DX

OD 900 DO 3000 LITRÓW

 

OPINIA UŻYTKOWNIKA

ROZSIEWACZ SULKY DX20

 

JAK KONSERWOWAĆ ROZSIEWACZ SULKY?

FILM O KONSERWACJI ROZSIEWACZY SULKY

 

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna