• ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia X40 + / X50 + w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który ustali szczegóły prezentacji.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach swojego gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

  zachód słońca na polu Korbanek

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Sulky X40 + / X50 +

1900 - 4000 L

 

Pobierz prospekt rozsiewaczy Sulky X 40 + / X 50 +

Rozsiewacze nawozów Sulky X40+ i X50+ to nowoczesne maszyny, zapewniające dokładny rozsiew nawozów granulowanych, wykorzystujące najnowsze technologie - w tym specjalnie skontruowane tarcze i łopatki rozsiewające Epsilon, a w bardziej zaawansowanych modelach ze specjalnym wyposażeniem podział rozsiewu na sekcje Stop and Go (2 sekcje) lub ECONOV (6 lub 12 sekcji) oraz GPS wraz z nawigacją na polu czy ISOBUS do uniwersalnego komunikowania się z ciągnikiem. Rozsiewacz dzięki rozwiązaniom technicznym otrzymał ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA PREMIERY 2018.

Złoty Medal Targi Poznańskie Polagra Premiery dla rozsiewacza Sulky X50 Econov Isobus

ROZSIEWACZ NAWOZÓW DWUTALERZOWY SULKY X50+ ECONOV ISOBUS
TWIN DISC FERTILISER SPREADER SULKY X50+ ECONOV ISOBUS


Podczas konstruowania rozsiewacza nawozów SULKY X50+ wykorzystano obrotowe stanowisko kontrolne CEMIB, dające obraz rozsiewu 3D, uwzględniający rzeczywisty kształt rozsiewanego nawozu granulowanego (przypominający kształtem „rogala”). Dzięki temu zastosowano na maszynie innowacyjny system rozsiewający połączony z układem ECONOV obsługującym 12 sekcji rozsiewu, wykorzystujący zmienny punkt spadania granulatu na tarczę wysiewającą.
Rozsiewacz jest wyposażony w technologię ISOBUS, a do jego obsługi wykorzystywany jest terminal uniwersalny QUARTZ 800. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania zmiennego dawkowania niezależnie na prawą i na lewą stronę rozsiewacza. Maksymalna pojemność rozsiewacza wynosi 4200 litrów, jeśli jest wyposażony w plandekę. W zależności od zamontowanych łopatek maksymalna szerokość robocza wynosi 50 m. W wyposażeniu również układ rozsiewu granicznego TRIBORD 3Di, który może korzystać z automatyki ustawień READY TO SPREAD (RDS) za pośrednictwem usługi internetowej FERTITEST.

 

Rozsiewacz nawozów Sulky X50+ Econov Isobus w czasie pracy na polu

Foto: Rozsiewacz nawozów Sulky X50+ Econov Isobus w czasie pracy na polu.

Działanie i ustawienia rozsiewu rozsiewacza nawozów SULKY X50+

Foto: Dźwignia do ustawiania dawki rozsiewu (po lewej), dźwignia do ustawiania szerokości roboczej (po prawej) wraz z układem do rozsiewu granicznego TRIBORD 3D, na górze mieszadło sprężyste, na dole tarcza rozsiewająca z 2-piętrowymi łopatkami  rozsiewającymi Epsilon . Czysto i praktycznie, nie trzeba rękoma przestawiać tarczy rozsiewającej ani łopatek.

 

Równomierny, znakomicie rozłożony granulat na polu rozsiewacz z komputerem i Isobus

Foto: Równomierny, znakomicie rozłożony granulat na polu, zarówno w planie poprzecznym jak i w planie podłużnym. Rozsiewacz w wersji ECONOV dysponuje nawigacją GPS oraz systemem automatycznego włączania/wyłączania sekcji rozsiewu (6 sekcji), natomiast w wersji ISOBUS dostępnych jest aż 12 sekcji rozsiewu, w pełni zautomatyzowanych.

 

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE ROZSIEWACZY NAWOZÓW X40+

Model X40+
Szerokość robocza 18 - 44 m*
Pojemność zbiornika 1 900 l 2 500 l           3 000l
Szerokość całkowita 2,70 m**                     2,98 m
Szerokość załadunkowa 2,31 m                      2,81 m
Wysokość załadunkowa 1,23 m 1,41 m             1,52 m
Masa własna (orientacyjna) 520 kg 550 kg             565 kg

 

 

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE ROZSIEWACZY NAWOZÓW X50+

Model X 50+
Szerokość robocza 24 - 50 m*
Pojemność zbiornika 2 400 l 3 200 l 4 000 l
Szerokość całkowita 2,98 m
Szerokość załadunkowa 2,81 m
Wysokość załadunkowa 1,26 m 1,44 m 1,62 m
Masa własna (orientacyjna) 650 kg 685 kg 710 kg

* Szerokość rozsiewu jest uzależniona od jakości rozsiewanego nawozu. W przypadku rozsiewu drobnych granulatów, typu mocznik, szerokość robocza będzie mniejsza, rzędu do 18 metrów. Jest to związane z parametrami fizycznymi granulatu, warunkami polowymi (wiatr, prędkość robocza, itp). Sulky zaleca sprawdzanie dawki rozsiewu oraz kontrolę szerokości pracy za pomocą zestawów kontrolnych znajdujących się w seryjnym wyposażeniu rozsiewacza. Należy wybrać odpowiedni zestaw łopatek rozsiewających o odpowiednim zakresie roboczym: EV 18-28 m, EV 24-36 m lub 32-44 m.
** 2,55 m z samym zbiornikiem, 2,70 m z pałąkiem ochronnym.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego rozsiewacz SULKY X50 Econov Isobus w czasie pracy na polu:
 


Film poniżej przedstawia zasadę działania Systemu ECONOV, czyli automatyki włączania/wyłączania

6 sekcji rozsiewu. Ten system nie wymaga ISOBUSa.
 

 

 

 

 

 

0

O marce Sulky

Znak logo SULKY zielono czerwony

Początki marki SULKY sięgają roku 1936, gdy Fabien Burel wprowadził na rynek pierwszy siewnik zbożowy, wówczas ciągnięty przez konia. Sam kształt siewnika przypominał wózek dla jockeya, stąd też powstała nazwa SULKY, do której dodano nazwisko założyciela: SULKY-BUREL. Generalnym dystrybutorem maszyn SULKY w Polsce jest firma KORBANEK sp. z o.o. od roku 1996. Jako importer zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny a także dostęp do części zamiennych do wszystkich maszyn SULKY. SULKY jest dzisiaj francuskim przedsiębiorstwem zatrudniającym około 250 osób, to firma innowacyjna i niezależna. Siedziba producenta oraz największa fabryka znajduje się we Francji, w regionie Bretanii, w Chateaubourg i zajmuje powierzchnię 20 000 m2. Dyrekcja SULKY to Prezes Julien Burel oraz Gilbert Jouan, Dyrektor Generalny i Produkcji.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna