Oferta maszyn Unia na korbanek.pl

UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

 • ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia FORMA w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który ustali szczegóły prezentacji.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach swojego gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

  Rostselmash w oddali na polu

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Unia FORMA

2 - 4

Obsypnik FORMA

Obsypnik UNIA FORMA, sprzedawany przez korbanek.pl.
  FORMA 2 FORMA 4
Masa (kg) 420 700
Wymiary całkowite (wysokość) (m) 1,12 1,12
Szerokość rob. (m) 1,5 3
Wydajność (ha/h) 0,5÷0,7 1,0÷1,4
Wymiary całkowite (szerokość) (m) 1,77 3,28
Szerokość międzyrzędzi (cm) 70/75 70/75
Wymiary całkowite (długość) (m) 1,89 1,89
Zapotrz. mocy (KM) od 45 od 65

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 

 • urządzenie formujące
 • regulowana szerokość międzyrzędzi 75 / 70 cm
 • regulacja pochylenia urządzenia formującego
 • demontowane blachy formujące (do obróbki redlin po wschodach)

Konstrukcja

 

Obrazek prezentujący konstrukcje obsypnika FORMA Unia, sprzedawanego przez korbanek.pl

Trapezowa redlina

Trapezowy kształt redliny po pracy obsypnika zapewnia lepsze utrzymanie wilgotności w redlinie.Trapezowy kształt redliny po pracy obsypnika zapewnia lepsze utrzymanie wilgotności w redlinie.

0

O marce Unia

Logo Unia na korbanek.pl

W 1882 roku inżynier August Ventzki założył fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych w Grudziądzu. Pierwsza maszyną z którą po dziś dzień kojarzy się marka był dwuskibowy pług. Po 16 latach w 1898 Ventzki zbudował i opatentował kultywator. W tamtych latach Unia była jednym z największych producentów maszyn w Europie. Następnie po 1 pierwszej wojnie światowej i powrocie Grudziądza do Polski fabryka stała się spółką akcyjną pod nazwą Pomorska Fabryka Maszyn. Aufust Ventzki miał w niej 25 % udziałów oraz miejsce w radzie nadzorczej. W 1926 roku unia produkowała 5 tys ton maszyn rocznie i eksportowała już wtedy 10 % swojej produkcji. W czasach drugiej wojny światowej w zakładach produkowany był sprzęt na potrzeby wojska. W 1984 unia została znacjonalizowana jako Fabryka Narzędzi Rolniczych „Unia” w Grudziądzu. Od lat 50 uwagę skupiono na narzędziach do uprawy gleby. I ten kurs Unia utrzymuje po dziś dzień. W latach 70 Unia stała się przedsiębiorstwem wielozakładowym pod nazwą „Agromet – Unia”. Ogromne inwestycje w fabryki, późniejsze załamanie się systemu gospodarczego i wpadnięcie w pułapkę kredytową sprawiło że fabryka w 1995 roku była w stanie likwidacji. W tym roku również powstała Unia sp. z o.o.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna