UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

Unia SPAJDER

550 - 550 CM

Przetrząsacz Unia SPAJDER
 
 przetrzasacz-spajder.jpg
 

Przetrząsacz Unia SPAJDER jest wyposażony w układ zawieszenia, który ustawia maszynę w pozycji centralnej, zamontowane amortyzatory stabilizują przetrząsach. Regulacja kąta odrzutu przetrząsanego materiału oraz specjalne tarcze uniemożliwiające owijanie sie pokosu wokół kół kopiujących to charakterystyczne ceny przetrząsaczy SPAJDER.

 


Konstrukcja przetrząsacza SPAJDER

 

przestrzasacz-SPAJDER-budowa.pngprzestrzasacz-SPAJDER_szczegoly-budowy.png

 

Dane techniczne przetrząsacza SPAJDER

Model Liczba wirników (szt.) Szerokość rob. (m) Wydajność (ha/h) Średnica wirnika (m) Liczba ramion grabiących (szt.) Regulacja pochylenia wirników (pozycje) Wysokość transportowa (m) Masa (kg) Ogumienie Zapotrz. mocy (KM) Szerokość transportowa (m)
Przetrząsacz SPAJDER 4 5,5 10 1,75 7 4 3,2 630 170–60/8 40 2,95

 


Wyposażenie przetrząsacza SPAJDER

 

Wyposażenie standardowe

  • 4 wirniki robocze
  • Układ hydraulicznego składania do transportu
  • Regulacja kąta rozrzutu
  • Regulacja kąta odrzutu trawy
  • Koła kopiujące 170-60/8

 

przetrzasacz-siana-spajder-w-akcji.jpg

przetrzasacz-spajder-w-pracy.jpg

 

O marce Unia

W 1882 roku inżynier August Ventzki założył fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych w Grudziądzu. Pierwsza maszyną z którą po dziś dzień kojarzy się marka był dwuskibowy pług. Po 16 latach w 1898 Ventzki zbudował i opatentował kultywator. W tamtych latach Unia była jednym z największych producentów maszyn w Europie. Następnie po 1 pierwszej wojnie światowej i powrocie Grudziądza do Polski fabryka stała się spółką akcyjną pod nazwą Pomorska Fabryka Maszyn. Aufust Ventzki miał w niej 25 % udziałów oraz miejsce w radzie nadzorczej. W 1926 roku unia produkowała 5 tys ton maszyn rocznie i eksportowała już wtedy 10 % swojej produkcji. W czasach drugiej wojny światowej w zakładach produkowany był sprzęt na potrzeby wojska. W 1984 unia została znacjonalizowana jako Fabryka Narzędzi Rolniczych „Unia” w Grudziądzu. Od lat 50 uwagę skupiono na narzędziach do uprawy gleby. I ten kurs Unia utrzymuje po dziś dzień. W latach 70 Unia stała się przedsiębiorstwem wielozakładowym pod nazwą „Agromet – Unia”. Ogromne inwestycje w fabryki, późniejsze załamanie się systemu gospodarczego i wpadnięcie w pułapkę kredytową sprawiło że fabryka w 1995 roku była w stanie likwidacji. W tym roku również powstała Unia sp. z o.o.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna