Oferta maszyn Unia na korbanek.pl

UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

Unia SPAJDER

550 - 550 CM

Przetrząsacz Unia SPAJDER
 
 przetrzasacz spajder unia korbanek.pl
 

Przetrząsacz Unia SPAJDER jest wyposażony w układ zawieszenia, który ustawia maszynę w pozycji centralnej, zamontowane amortyzatory stabilizują przetrząsach. Regulacja kąta odrzutu przetrząsanego materiału oraz specjalne tarcze uniemożliwiające owijanie sie pokosu wokół kół kopiujących to charakterystyczne ceny przetrząsaczy SPAJDER.

 


Konstrukcja przetrząsacza SPAJDER

 

przestrzasacz SPAJDER budowaprzestrzasacz SPAJDER szczegoly budowy

 

Dane techniczne przetrząsacza SPAJDER

Model Liczba wirników (szt.) Szerokość rob. (m) Wydajność (ha/h) Średnica wirnika (m) Liczba ramion grabiących (szt.) Regulacja pochylenia wirników (pozycje) Wysokość transportowa (m) Masa (kg) Ogumienie Zapotrz. mocy (KM) Szerokość transportowa (m)
Przetrząsacz SPAJDER 4 5,5 10 1,75 7 4 3,2 630 170–60/8 40 2,95

 


Wyposażenie przetrząsacza SPAJDER

 

Wyposażenie standardowe

  • 4 wirniki robocze
  • Układ hydraulicznego składania do transportu
  • Regulacja kąta rozrzutu
  • Regulacja kąta odrzutu trawy
  • Koła kopiujące 170-60/8

 

przetrzasacz siana spajder w akcji korbanek.pl unia

przetrzasacz spajder w pracy korbanek.pl

 

O marce Unia

Logo Unia na korbanek.pl

W 1882 roku inżynier August Ventzki założył fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych w Grudziądzu. Pierwsza maszyną z którą po dziś dzień kojarzy się marka był dwuskibowy pług. Po 16 latach w 1898 Ventzki zbudował i opatentował kultywator. W tamtych latach Unia była jednym z największych producentów maszyn w Europie. Następnie po 1 pierwszej wojnie światowej i powrocie Grudziądza do Polski fabryka stała się spółką akcyjną pod nazwą Pomorska Fabryka Maszyn. Aufust Ventzki miał w niej 25 % udziałów oraz miejsce w radzie nadzorczej. W 1926 roku unia produkowała 5 tys ton maszyn rocznie i eksportowała już wtedy 10 % swojej produkcji. W czasach drugiej wojny światowej w zakładach produkowany był sprzęt na potrzeby wojska. W 1984 unia została znacjonalizowana jako Fabryka Narzędzi Rolniczych „Unia” w Grudziądzu. Od lat 50 uwagę skupiono na narzędziach do uprawy gleby. I ten kurs Unia utrzymuje po dziś dzień. W latach 70 Unia stała się przedsiębiorstwem wielozakładowym pod nazwą „Agromet – Unia”. Ogromne inwestycje w fabryki, późniejsze załamanie się systemu gospodarczego i wpadnięcie w pułapkę kredytową sprawiło że fabryka w 1995 roku była w stanie likwidacji. W tym roku również powstała Unia sp. z o.o.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna