Samasz Tango

730 - 730 CM

Jest połączeniem funkcjonalności zgrabiarek Z2-780 i DUO 680. Umożliwia zgrabianie na 1 lub 2 pokosy w zależności od ustawienia odległości karuzel od dyszla centralnego. Przy ustawieniu karuzel blisko dyszla uzyskuje się jeden wałek, przy rozsunięciu karuzel na zewnątrz uzyskuje się 2 wałki. Zastosowano 11-ramienną przekładnię nowej generacji ze wzmocnionymi korbowodami osadzonymi w dokręcanych korpusach. Zastosowano opatentowany mechanizm zmiany kąta przekładni, który chroni wały napędowe przed zniszczeniem w trakcie składania maszyny do pozycji transportowej.

Zgrabiarka TANGO 730 firmy Samasz umożliwia zgrabianie na 1 lub 2 pokosy w zależności od ustawienia odległości karuzel od dyszla centralnego.
Typ TANGO 730
Szerokość robocza [m] 6,70 - 7,30
Szerokość zgrabianego wałka 0,80 - 1,50
Wymagana ilość przyłączy hydraulicznych 2x dwustronnego działania
Wydajność robocza [ha/h] ~ 5,60 - 7,50
Szerokość transportowa [m] 3,00
Wysokość transportowa [m] 3,90
Wysokość postojowa [m] 3,90
Liczba ramion na karuzelę [szt.] 11
Liczba demontowanych ramion na karuzelę do transportu [szt.] 4
Liczba palców na ramię [szt.] 4
Obroty WOM [obr./min] 540
Kategoria zaczepu TUZ II
Moc ciągnika [KM] od 60
Ogumienie 16 x 6,5 - 8
Masa [kg] 2450

zalety zgrabiarki tango 730

 

 

 

Przekładnia

Nowa przekładnia umożliwiająca szybką i prostą wymianę korobowodów.

Palce grabiące

Nowy kształt palca pozwalającego na wyższe unoszenie się palców nad pokosem. Szczególnie ważne przy dużym pokosie.Gwarantuje najwyższą czystość paszy.

Koła

Szerokie 16 calowe koła tylne (340/55/R16) ułatwiają sprawne manewrowanie na zakrętach.

Korba

Służy do regulacji wysokości palców grabiących - wg. potrzeb użytkownika.

Zaczep

Skrętny zaczep steruje tylnymi kołami zgrabiarki, które podążają za śladem ciągnika.

System kątowej zmiany położenia przekładni

Zgłoszony do opatentowania system eliminuje pracę przegubów na wałach pod dużym kątem, co w znacznym stopniu zwiększa żywotność wałów.

Przedni ekran pokosu

Przydatny przy zgrabianiu na dwa pokosy - hydraulicznie składany podczas pracy na uwrociach.

Podnośnik hydrauliczny

Hydrauliczne podnoszenie ramion z karuzelami. Zastosowanie sprężyn odciążających pozwala na zmniejszenie nacisku kół wózka na podłoże.

 

Zgrabiarka TANGO 730 przy ustawieniu karuzel blisko dyszla uzyskuje się jeden wałek, przy rozsunięciu karuzel na zewnątrz uzyskuje się 2 wałki

O marce Samasz

Logo Samasz Białystok zielone litery na białym tle
Firma SaMASZ została założona w 1984r przez Inż. Antoniego Stolarskiego. W roku 2018 odbyło się otwarcie nowo wybudowanej fabryki w Zabłudowie. Dzięki ciągłemu inwestowaniu w nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską osiągnęła pozycję największego polskiego i jednego z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych i komunalnych, oraz pługów do odśnieżania. W swojej ofercie posiada ponad 300 różnych typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, owijarek, wozów paszowych, kosiarek bijakowych, ramion wysięgnikowych oraz pługów odśnieżnych. Głównym produktem firmy SaMASZ są różnego rodzaju kosiarki. Od początku istnienia firma, wyprodukowała i sprzedała ponad 95 000 kosiarek i innych maszyn rolniczych. Firma rozwija również ofertę maszyn komunalnych. Do znanych już kosiarek wysięgnikowych i bijakowych dołączyła bogatą ofertę pługów śnieżnych i posypywarek. Głównymi rynkami zbytu firmy SaMASZ, poza Polską jest Rosja, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia, Hiszpania i kraje nadbałtyckie. Wyroby eksportowane są do ponad 50 krajów na całym świecie. Sieć Partnerów Firmy SaMASZ obejmuje w Polsce ok. 60 firm handlowo-usługowych i ok. 70 firm za granicą.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna