Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

Tolmet

TOLMET to polski producent maszyn rolniczych, produkujący opryskiwacze polowe zawieszane i przyczepiane oraz maszyny uprawowe (brony talerzowe, agregaty uprawowo-siewne, agregaty przedsiewne, kultywatory ścierniskowe, agregaty uprawowe, agregaty bezorkowe, agregaty podorywkowe, głębosze, pługi dłutowe, spulchniacze długowe).

W ofercie Tolmet dostępne są opryskiwacze rolnicze polowe zawieszane i przyczepiane. 
Pośród modeli zawieszanych (KLARA i XSARA) w zależności od modelu i konfiguracji, dostępne są opryskiwacze o pojemnościach zbiornika od 200 do 1200 litrów, dostępne belki od 6 do 18 metrów. Natomiast pośród modeli przyczepianych (BRUNO i BORYS), w zależności od danego modelu i jego konfiguracji, dostępne są opryskiwacze o pojemnościach zbiorników od 1200 do 3000 litrów a dostępne belki do oprysku w zakresie od 12 do 24 metrów.

Brony talerzowe Tolmet w zależności od modelu są dostępne w szerokościach roboczych od 1,2 m do 8 metrów. Dostępne są różne modele bron talerzowych o różnych parametrach, niektóre modele są przeznaczone do współpracy z ciągnikami o małej mocy, dostępne są także modele dla większych ciągników. Pośród modeli znajdą Państwo brony talerzowe kompaktowe SIMPLY (szerokości robocze od 1,2 do 3,0 m),  brony kompaktowe ASTAT (o szerokościach roboczych od 2,2 do 4, m), brony talerzowe kompaktowe TENES (szerokości robocze od 2,7 do 4,0 m) i największe brony talerzowe MEGATRON i MEGATRON XL (szerokości robocze od 4,0 do 8,0 m).

Agregaty uprawowo-siewne Tolmet to bardzo dobry wybór maszyny uprawowej, która może współpracować z siewnikiem. Tolmet proponuje agregaty uprawowo-siewne talerzowe TYTAN z bogatym wyborem wałów, dostępna jest też specjalna wersja agregatu talerzowego TYTAN z wałem oponowym. Dostępne są również agregaty uprawowo-siewne bierne POLON (z 3 rzędami regulowanych zębów sprężynowych) oraz POLON S (z dwoma rzędami zębów). Każda z tych maszyn posiada uniwersalny zaczep do siewnika.

Maszyny uprawowe służą do przeprowadzania zabiegów związanych z uprawą gleby. Tolmet proponuje do tego celu agregaty uprawowe NEON oraz agregat w wersji przyczepianej NEON z urządzeniem trakcyjnym UT. Agregaty charakteryzują się solidną budową, są wyposażone w dwa rzędy redlic roboczych z wymiennymi końcówkami typu gęsiostópka. Praca na glebie jest szybka i efektywna, możliwość doposażenia agregatów w wał doprawiający jeszcze bardziej usprawnia zabieg polowy.

Kultywatory ścierniskowe, jak wskazuje na to nazwa, służą do uprawy ścierniska, by przygotować glebę pod późniejszy zasiew. Tolmet proponuje kultywator ścierniskowy w szerokościach roboczych od 2,0 do 3,0 m, wyposażony w trzy rzędy zębów z redlicami typu non-stop. Możliwość zastosowania opcjonalnego wału ułatwi rozkruszenie zaskorupionych gleb, kruszenie brył i a nawet niszczenie chwastów.

Jeśli rolnik wybiera technologię uprawy bezorkowej, mogą mu w tym pomóc agregaty bezorkowe. Tolmet proponuje do tego agregaty bezorkowe z elementami roboczymi z zabezpieczeniem sprężynowym DELTA (zęby typu Kongskilde) lub KRET (z zębami typu Horsch). Dostępny jest również agregat bezorkowy na ramie składanej hydraulicznie, z hydrauliczną regulacją głębokości roboczej, który można wyposażyć w opcjonalny wał tandemowy.

Pośród agregatów podorywkowych Tolmet proponuje dwa modele maszyn: ARSEN i KRYPTON. ARSEN to agregat podorywkowy dostępny w szerokościach roboczych 1,8 do 3,0 m, wyposażony w grządziele zabezpieczone spiralnie, natomiast KRYPTON, dostępny w takich  samych szerokościach pracy, jest wyposażony w grządziele z zabezpieczeniem kołkowym. Oba agregaty mogą być opcjonalnie wyposażone w elementy robocze typu Lemken oraz w wały różnego typu.

Tolmet w ofercie maszyn uprawowych proponuje również głębosze i pługi dłutowe. Pośród głęboszy są modele THOR z grządzielami z zabezpieczeniem kołkowym, THOR-RESOR, z zabezpieczeniem resorowym (resor 7-piórowy). Dostępny jest także głębosz belkowy MICHEL z włoskimi grządzielami AMA. 

Spulchniacz dłutowy dostępny o szerokości roboczej 3 metrów to propozycja Tolmet dla rolników stosujących uproszczoną uprawę. Spulchniacz dłutowy może być połączony w zestawie z broną talerzową ASTAT. Umieszczony z przodu brony talerzowej ułatwia spulchnianie gleby przez przejazdem brony talerzowej. Jego elementy robocze posiadają zabezpieczenie sprężynowe a w seryjnym wyposażeniu istnieje możliwość wyboru wyposażenia w wał strunowy lub rurowy. Opcjonalne wały są także dostępne.

W ofercie TOLMET proponowany jest również solidny pług dłutowy RAPTOR, mogący pracować na głębokość nawet 60 cm, ze wzmocnionym wałem mulczującym w wyposażeniu standardowym. Pług dłutowy Tolmet służy do kruszenia i przewietrzania gleby oraz głębokiego spulchniania podglebia w celu polepszenia struktury gleby. Zabieg polepsza przesiąkanie wody w niższe partie gleby,  a to z kolei wpływa na uzyskanie lepszego bilansu wodnego. Zastosowanie pługa dłutowego może wyeliminować tradycyjną orkę i ograniczyć nadmierne przesuszanie gleby.

O MARCE Tolmet

TOLMET to polski producent maszyn rolniczych, produkujący opryskiwacze polowe zawieszane i przyczepiane oraz maszyny uprawowe (brony talerzowe, agregaty uprawowo-siewne, agregaty przedsiewne, kultywatory ścierniskowe, agregaty uprawowe, agregaty bezorkowe, agregaty podorywkowe, głębosze, pługi dłutowe, spulchniacze długowe).

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna