Brak ocen, bądź pierwszy.

Sulky X40 + / X50 +

1900 - 4000 L

 

Pobierz prospekt rozsiewaczy Sulky X 40 + / X 50 +

Rozsiewacze nawozów Sulky X40+ i X50+ to nowoczesne maszyny, zapewniające dokładny rozsiew nawozów granulowanych, wykorzystujące najnowsze technologie - w tym specjalnie skontruowane tarcze i łopatki rozsiewające Epsilon, a w bardziej zaawansowanych modelach ze specjalnym wyposażeniem podział rozsiewu na sekcje Stop and Go (2 sekcje) lub ECONOV (6 lub 12 sekcji) oraz GPS wraz z nawigacją na polu czy ISOBUS do uniwersalnego komunikowania się z ciągnikiem. Rozsiewacz dzięki rozwiązaniom technicznym otrzymał ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA PREMIERY 2018.

Złoty Medal Targi Poznańskie Polagra Premiery dla rozsiewacza Sulky X50 Econov Isobus

ROZSIEWACZ NAWOZÓW DWUTALERZOWY SULKY X50+ ECONOV ISOBUS
TWIN DISC FERTILISER SPREADER SULKY X50+ ECONOV ISOBUS


Podczas konstruowania rozsiewacza nawozów SULKY X50+ wykorzystano obrotowe stanowisko kontrolne CEMIB, dające obraz rozsiewu 3D, uwzględniający rzeczywisty kształt rozsiewanego nawozu granulowanego (przypominający kształtem „rogala”). Dzięki temu zastosowano na maszynie innowacyjny system rozsiewający połączony z układem ECONOV obsługującym 12 sekcji rozsiewu, wykorzystujący zmienny punkt spadania granulatu na tarczę wysiewającą.
Rozsiewacz jest wyposażony w technologię ISOBUS, a do jego obsługi wykorzystywany jest terminal uniwersalny QUARTZ 800. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania zmiennego dawkowania niezależnie na prawą i na lewą stronę rozsiewacza. Maksymalna pojemność rozsiewacza wynosi 4200 litrów, jeśli jest wyposażony w plandekę. W zależności od zamontowanych łopatek maksymalna szerokość robocza wynosi 50 m. W wyposażeniu również układ rozsiewu granicznego TRIBORD 3Di, który może korzystać z automatyki ustawień READY TO SPREAD (RDS) za pośrednictwem usługi internetowej FERTITEST.

 

Rozsiewacz nawozów Sulky X50+ Econov Isobus w czasie pracy na polu

Foto: Rozsiewacz nawozów Sulky X50+ Econov Isobus w czasie pracy na polu.

Działanie i ustawienia rozsiewu rozsiewacza nawozów SULKY X50+

Foto: Dźwignia do ustawiania dawki rozsiewu (po lewej), dźwignia do ustawiania szerokości roboczej (po prawej) wraz z układem do rozsiewu granicznego TRIBORD 3D, na górze mieszadło sprężyste, na dole tarcza rozsiewająca z 2-piętrowymi łopatkami  rozsiewającymi Epsilon . Czysto i praktycznie, nie trzeba rękoma przestawiać tarczy rozsiewającej ani łopatek.

 

Równomierny, znakomicie rozłożony granulat na polu rozsiewacz z komputerem i Isobus

Foto: Równomierny, znakomicie rozłożony granulat na polu, zarówno w planie poprzecznym jak i w planie podłużnym. Rozsiewacz w wersji ECONOV dysponuje nawigacją GPS oraz systemem automatycznego włączania/wyłączania sekcji rozsiewu (6 sekcji), natomiast w wersji ISOBUS dostępnych jest aż 12 sekcji rozsiewu, w pełni zautomatyzowanych.

 

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE ROZSIEWACZY NAWOZÓW X40+

Model X40+
Szerokość robocza 18 - 44 m*
Pojemność zbiornika 1 900 l 2 500 l           3 000l
Szerokość całkowita 2,70 m**                     2,98 m
Szerokość załadunkowa 2,31 m                      2,81 m
Wysokość załadunkowa 1,23 m 1,41 m             1,52 m
Masa własna (orientacyjna) 520 kg 550 kg             565 kg

 

 

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE ROZSIEWACZY NAWOZÓW X50+

Model X 50+
Szerokość robocza 24 - 50 m*
Pojemność zbiornika 2 400 l 3 200 l 4 000 l
Szerokość całkowita 2,98 m
Szerokość załadunkowa 2,81 m
Wysokość załadunkowa 1,26 m 1,44 m 1,62 m
Masa własna (orientacyjna) 650 kg 685 kg 710 kg

* Szerokość rozsiewu jest uzależniona od jakości rozsiewanego nawozu. W przypadku rozsiewu drobnych granulatów, typu mocznik, szerokość robocza będzie mniejsza, rzędu do 18 metrów. Jest to związane z parametrami fizycznymi granulatu, warunkami polowymi (wiatr, prędkość robocza, itp). Sulky zaleca sprawdzanie dawki rozsiewu oraz kontrolę szerokości pracy za pomocą zestawów kontrolnych znajdujących się w seryjnym wyposażeniu rozsiewacza. Należy wybrać odpowiedni zestaw łopatek rozsiewających o odpowiednim zakresie roboczym: EV 18-28 m, EV 24-36 m lub 32-44 m.
** 2,55 m z samym zbiornikiem, 2,70 m z pałąkiem ochronnym.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego rozsiewacz SULKY X50 Econov Isobus w czasie pracy na polu:
 


Film poniżej przedstawia zasadę działania Systemu ECONOV, czyli automatyki włączania/wyłączania

6 sekcji rozsiewu. Ten system nie wymaga ISOBUSa.
 

 

 

 

 

 


Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna