Sulky XT

7200 - 15500 L

 

Pobierz prospekt rozsiewaczy przyczepianych Sulky XT

ROZSIEWACZE PRZYCZEPIANE  SULKY XT

DO WAPNA, DO GRANULATÓW, DO PELETU, DO MATERIAŁÓW LUZEM

Niemalże 80 % pól uprawnych w Polsce wymaga wapnowania. Odkwaszanie gleby jest bardzo ważne dla rozwoju większości roślin. Odpowiednie pH gleby sprzyja nie tylko wzrostowi upraw, ale także wpływa na liczne procesy jak choćby możliwość rozkładania w glebie słomy po żniwach i wzbogacania gleby w próchnicę.

Nowoczesne rolnictwo wymaga wydajnych maszyn do nawożenia. Rozsiewacze nawozów zawieszane są jedynymi z nich (w Sulky są to serie rozsiewaczy DX oraz rozsiewaczy X+). Jednak pojemność zbiorników takich rozsiewaczy (maksymalnie 4000 litrów) może okazać się zbyt mało autonomiczna i lepiej będzie zastosować maszynę przyczepianą. Rozsiewacze przyczepiane SULKY XT zapewniają wysoką wydajność, w zależności od zamontowanego zestawu roboczego mogą rozsiewać nawozy granulowane, wapno każdego rodzaju (pyliste, w postaci sypkiej, w postaci wilgotnej), nawozy wilgotne, luzem, pomiot kurzy, materiały organiczne, środki pyliste. Wystarczy dobrać odpowiedni zestaw rozsiewający.

 

Rozsiewacz przyczepiany Sulky POLYVRAC XT 160 z belką do środków pylistych 12 m

Foto: Rozsiewacz przyczepiany Sulky POLYVRAC XT 160 z belką do środków pylistych (np. do wapna pylistego) szerokość pracy 12 m.

ZESTAWY rozsiewające  do wapna

DLACZEGO ROZSIEWACZ PRZYCZEPIANY MOŻE BYĆ UNIWERSALNY?

 

Belka do wapna pylistego, środków pylistych

 

Belka do wapna pylistego

W zależności od modelu rozsiewacze przyczepiane SULKY XT mogą być wyposażone w belkę do rozsiewu wapna pylistego i środków pylistych. Belka jest składana hydraulicznie. 

Dostępne szerokości robocze belek to: 9 m (dla XT 100 i XT 130) lub 12 m (dla XT 160) lub 14 m (dla XT 210H i 240H). Średnica belki wynosi 160 mm, wewnątrz belki są ślimaki rozprowadzające środki pyliste na szerokość belki, Napędzana mechanicznie (napęd wałkiem napędowym, W.O.M. 540 obr./min.).

Belki do środków pylistych są składane hydraulicznie z automatyczną blokadą, nie trzeba wychodzić z kabiny ciągnika by złożyć belkę do pozycji transportowej. Wydajność od 760 l/ha do 2000 l/ha w przypadku 9 m. Plandeka chroniąca przed podmuchami wiatru a przez to przed pyleniem 800 mm. Wzmocnione przeguby z automatycznym zabezpieczeniem chronią belkę w przypadku napotkania na przeszkodę. Regulacja rozprowadzenia poprzecznego środków pylistych na belce odbywa się za pomocą zaworów ze stali nierdzewnej.

Rozsiew wapna pylistego belką ślimakową

Tarcze do wapna w postaci pylistej, do materiałów wilgotnych

Fotografia powyżej: tarcze zamontowane na rozsiewaczu

Tarcze do wapna sypkiego, do materiałów wilgotnych

Tarcze są przeznaczone do rozsiewu różnych materiałów, może to być wapno w postaci sypkiej, nawozy granulowane składowane luzem, pelety, materiały organiczne, pomiot kurzy, itp.

Są to specjalne tarcze stalowe o średnicy 700 mm z 5 łopatkami rozsiewającymi bardzo odpornymi na uderzenia. Rozsiew maksymalnie do 3 ton/ha na szerokość roboczą 12 metrów (8 km/ha). Praktyczny montaż / demontaż zestawu bez specjalnych narzędzi. Napęd tarczy jest mechaniczny, z a pomocą przekładni można ustawić odpowiednie przełożenie do zachowania dawki docelowej.

 

Tarcze do nawozów składowanych luzem, wilgotnych, peletu, itp.

ROZSIEW  NAWOZÓW GRANULOWANYCH

NAJWYŻSZE STANDARDY ROZSIEWU NAWOZÓW

 

Tarcze rozsiewające do nawozów granulowanych

 

Tarcze rozsiewające do nawozów granulowanych

Zestaw talerzowy do rozsiewu nawozów granulowanych "X" (Epsilon System) (opcja).

Sprawdzone tarcze rozsiewające i łopatki rozsiewające ze stali nierdzewnej HARTOWANEJ, znane z serii rozsiewaczy zawieszanych SULKY „X+” (X40+ – X50+), charakteryzują się wysoką równomiernością rozsiewu dzięki łopatkom rozsiewającym Epsilon System. Łopatki są dwupiętrowe, rozsiewane są 2 "strumienie" nawozu z każdej łopatki rozsiewającej. Łącznie jest więc 8 strumieni, przez co granulat jest dokładniej rozłożony na powierzchni pola. Prostota obsługi, szerokość robocza zmienia się wraz z miejscem spadania granulatu względem środka tarczy. Dostępne szerokości robocze: 18-28 m - 24-36 m - 32-44 m lub 40-50 m.

Zestaw tarcz do rozsiewu granulatów charakteryzuje się wysoką dokładnością pracy i trwałością dzięki zastosowaniu wielu elementów ze stali nierdzewnej (INOX). Również osłony i zsypy prowadzące granulat są wykonane z tego materiału. Trwałość i odporność na działanie nawozów granulowanych jest bardzo cenna.

Łopatki rozsiewające EPSILON SYSTEM SULKY

Rozsiew graniczny w standardzie

 

Rozsiew graniczny w standardzie

Rozsiew graniczny jest w wyposażeniu standardowym, obsługiwany z kabiny ciągnika. Elektryczny siłownik prowadzi granulat na specjalnie zagiętą łopatkę rozsiewającą, by skrócić jego tor lotu, proporcjonalnie do ustawionej szerokości roboczej.

 

Tarcze rozsiewające do granulatów

ROZSIEWACZE  PRZYCZEPIANE

DOSTĘPNE MODELE

 

Dostępne są następujące modele rozsiewaczy przyczepianych SULKY:

Z napędem mechanicznym zestawów rozsiewających: Z napędem hydraulicznym zestawów rozsiewających:

XT 100, poj.   7 200 l (1-osiowy)

XT 130, poj.   9 500 l (1-osiowy)

XT 160, poj. 13 000 l (1-osiowy)

XT 160H, poj. 13 000 l (1-osiowy)

XT 210H, poj. 13 000 l (2-osiowy)

XT 240H, poj. 15 500 l (2-osiowy)

 

PRAKTYCZNE  W ZAŁADUNKU

MOŻLIWY ZAŁADUNEK Z SILOSA, Z CYSTERNY

 

Załadunek rozsiewacza ładowarką teleskopową

 

Załadunek rozsiewacza ładowarką teleskopową

Plandeka rozsiewacza jest całkowicie zwijana, więc dostęp do zbiornika jest bardzo szeroki i wygodny. Rozsiewacz można załadować nawozem granulowanym za pomocą łyżki do materiałów sypkich, może się to odbyć z wykorzystaniem ładowarki teleskopowej albo ładowacza teleskopowego. 

Załadunek z silosów

 

Wygodny załadunek z silosów

Możliwe jest również wygodne załadowanie rozsiewacza wapnem pylistym lub środkami pylistymi bezpośrednio z silosów.

Załadunek wapna pylistego z cysterny

 

Załadunek wapna pylistego z cysterny

Wygodny załadunek wapna pylistego, bezpośrednio z cysterny dowożącej wapno w tej postaci na ściśle określony czas.

Istnieje możliwość umówienia transportu na pole na określoną godzinę, nie ma więc konieczności magazynowania materiału. Ważne jest również to, że ciężarówka z wapnem pylistym nie musi wjeżdżać bezpośrednio na pole, co mogłoby sprawiać sporo trudności, zwłaszcza gdy gleba jest podmokła l;ub w przypoadku pól, do których nie prowadzą utwardzone drogi. Rozsiewacz przyczepiany może dojechać do cysterny, załadunek odbędzie się na stabilnym i nośnym podłożu. Odpowiednio dostosowana pojemność zbiornika rozsiewacza przyczepianego oznacza w praktyce więcej efektywnego czasu na rozsiew.

Odpowiednio zaplanowane załadunki nie będą generować dodatkowych kosztów. Nie będą też tutaj potrzebna żadne dodatkowe maszyny do załadunku wapna składowanego na polu (np. ładowarka teleskopowa, dodatkowy ciągnik z workami, itd.).

 

Rury prowadzące do załadunku wapna pylistego

 

Rury służące do załadunku wapna pylistego

Możliwa jest 1 rura (dla modelu XT 100 i XT 130) lub 2 rury (dla modelu XT 160 i większych) do napełniania pneumatycznego środków pylistych bezpośrednio z ciężarówki (wymagana jest oczywiście plandeka, aby uchronić się przed pyleniem.

 

dlaczego warto nabyć rozsiewacz przyczepiany?

SILNE ARGUMENTY WZMACNIAJĄ KIESZEŃ ROLNIKA

 

  • Dostępne duże pojemności zasypowe zbiorników
  • Możliwość wysiewu wapna mokrego, wilgotnego 
  • Amortyzowany dyszel zaczepowy
  • Możliwość wysiewu wapna pylistego
  • Możliwość wysiewu nawozuów granulowanych
  • Szeroka taśma podajnika podłogowego 800 mm
  • Możliwość wysiewuy wapna w postaci sypkiej
  • Łatwość załadunku w każdym przypadku
  • Łatwe ustawienie do pracy
 

jak wapnować pole?

JAKIM ROZSIEWACZEM ZWAPNOWAĆ POLE?

 

ROZSIEWACZ W PRACY

SULKY XT 160 Z BELKĄ DO WAPNA PYLISTEGO 12 m

 

Rozsiewacze przyczepiane  SULKY XT

FILM JAK PRACUJĄ NA POLACH

 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna