ciągniki rolnicza Arbos Seria 5000 - uniwersalne ciągniki na zdjęciu podczas prac polowych sześć ciągników każdy z inną maszyną
Ciagnik Arbos w zestawie z opryskiwczem podczas rozkladania ramion na polu

Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

ciągnik rolniczy ARBOS seria 5100 nowy lewy przód

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

 

Pługi dłutowe, głębosze, pogłębiacze 
arbos rock

Pługi dłutowe ARBOS serii ROCK zostały zaprojektowane i wykonane, by spełnić potrzeby użytkownika na glebach zwięzłych oraz, gdy na glebie występują resztki pożniwne.

 

ARBOS pług dłutowy ROCK od korbanek.pl

Zastosowana stal o wysokiej wytrzymałości i specjalna konstrukcja o połączeniach śrubowych sprawiają, że pługi dłutowe ROCK nadają się do pracy w najtrudniejszych warunkach. 
Każdy z zębów jest wyposażony w odpowiednio zwymiarowane zabezpieczenie śrubowe i szybko demontowalną końcówkę. Dodatkowo może zostać doposażony w osłony (deflektory) dla zapewnienia lepszego spulchniania gleby.
Dzięki znacznej wysokości zębów od podłoża i odpowiednio proporcjonalnej odległości między nimi, zapewniają idealne mieszanie gleby i swobodny przepływ gleby w kierunku wewnętrznej części zrywaka bez zatykania, nawet przy pracy na maksymalnej głębokości.
Rozstaw zębów maszyny można łatwo zmienić, aby najlepiej odpowiadał potrzebom najbardziej wymagających użytkowników. Pługi dłutowe to nowoczesne rozwiązane zastępujące pracę głęboszy spulchniaczy czy gruberów. Łączy w sobie pracę pługa w rozumieniu tradycyjnym i maszyn wyżej wymienionych. Obniża koszt przygotowania gleby pod zasiew i efektywnie skraca czas zabiegów agrotechnicznych.

 

 

Silne pługi dłutowe ROCK

Pługi dłutowe ARBOS serii ROCK zostały tak zaprojektowane i skonstruowane, aby spełniały wszystkie potrzeby użytkowników, szczególnie na twardym podłożu, na glebach z resztkami pożniwnymi. Zastosowana stal o wysokiej odporności i szczególna struktura z połączeniami śrubowymi sprawiają, że pługi dłutowe ROCK nadają się do ciężkich warunków pracy. Każdy z zębów jest wyposażony w odpowiednio zwymiarowane zabezpieczenie śrubowe i szybko demontowalne dłuto. Dodatkowo, mogą być wyposażone w deflektory, chroniące przed gromadzeniem się gleby. Rozstaw rzędów między sekcjami roboczymi można przestawić, aby dostosować się do potrzeb wymagających operatorów.

.

plugi dluttowe arbos gleba praca

Pługi dłutowe ROCK mogą również pracować bez wałów. Tylne wały są wyposażone w hydrauliczny równoległoboczny układ, który zapewnia szybkie i dokładne ustawienie głębokości roboczej.
Specyficzna budowa ramy, do której przymocowane są wały umożliwia operatorowi zmianę odległości między tymi wałami, to ważne rozwiązanie techniczne pozwala dostosować maszynę do wszystkich warunków glebowych.

Przeciwbieżne wały zębate

Szczególna budowa ramy, na której umocowane są wały umożliwia operatorowi zmianę odległości między tymi wałami, to ważne rozwiązanie techniczne pozwala dostosować maszynę do wszystkich warunków glebowych.

rock przeciwbiezne waly rock arbos korbanek
1. Hydrauliczna regulacja głębokości wałów
2. Mechaniczna regulacja odległości wałów
  3. Mechaniczna regulacja ustawienia wałów.

Podwójny wał jest zalecany do przygotowywania minimalnego przygotowania warstwy siewnej. Służy do rozbicia brył ziemi podniesionych przez zęby głębosza. Bryły znajdujące się niżej zostaną rozdrobnione przez pierwszy wał, natomiast drugi rozbije grudki za pomocą kolczastych zębów. Dostępne są następujące modele :

rodzaje walow rock arbos pług dłutowy

 

Budowa zęba roboczego z dłutem

Szczególna budowa ramy, na której

budowa zeba z dlutem ROCK arbos korbanek.pl

Dostępne dłuta

Ząb BLAST: Idealny do wykorzystania na maksymalnej głębokości, a następnie kruszenia brył przemieszczanych przez główną standardową końcówkę. Trójkątne ostrze wykonuje pierwsze zerwanie większych brył, podczas gdy boczne deflektory powodują kolejne cięcie i podnoszą mniejsze bryły lub wcześniej rozbite.

Ząb WINGS: Skrzydła umieszczone w dolnej części kotwy i przylegające do końcówki ułatwiają rozrywanie gleby na najniższym poziomie. Są zatem odpowiednie, gdy pług dłutowy ma być używany do prac bardziej "powierzchniowych".

zeby dluta rock arbos korbnanek

                  Ząb BLAST                                                                                Ząb WINGS

Podstawowe dane techniczne dostępnych modeli

Model ROCK M2

Wysokość między ramą a podłożem: 78 cm
Szerokość pracy: 250/350
Ilość zębów: 5/7
Głębokość pracy: do 55cm
Zapotrzebowanie mocy (KM) od 130 do 220
Zabezpieczenie śrubowe
Szybkowymienna końcówka
Osłona chroniąca przed zużyciem
Regulowana odległość między zębami 
Kategoria współpracującego ciągnika: od II do III
Podwójny wał (opcja): od Ø160mm
 

Model ROCK M3

Wysokość między ramą a podłożem: 78 cm
Szerokość pracy : 250/300/400
Ilość zębów : 5/7/9
Głębokość pracy: do 65cm
Zapotrzebowanie mocy (KM) od 150 do 400
Zabezpieczenie śrubowe
Szybkowymienna końcówka
Osłona chroniąca przed zużyciem
Regulowana odległość między zębami 
Kategoria współpracującego ciągnika: od IIIN do IV
Podwójny wał (opcja): od Ø220mm

Krótki film viedeo - pług dłutowy ARBOS ROCK w czasie pracy

O marce Arbos

Logo Arbos napisane słownie i ze znakiem graficznym

Historia marki Arbos sięga aż XIX wieku kiedy to rodzina Bubba zaczyna produkować w swoim w warsztacie w Santimento we Włoszech najpierw młocarnię (1896r.), osprzęt a następnie ciągniki z silnikami średnioprężnymi. Rodzina Bubba w 1952 przejmuje fabrykę rowerów Arbos i od tej pory Arbos zaczyna produkować również kombajny. Po przejęciu przez Amerykanów w 1964 roku Arbos zaczyna się jednoznacznie kojarzyć z jakością wykonania i innowacją, która przyczyniła się do rozwoju rolnictwa za sprawą m.in. słynnych kombajnów Arbos. 
Pomimo doskonałych produktów firma została zamknięta w 1994 roku po to aby ponownie rozpocząć swoją działalność w 2015 roku z nowym kapitałem i dostępem do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ciągniki, traktor, kombajny i maszyny towarzyszące Arbos to połączenie renomy, tradycji, nowoczesności i innowacyjności.

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna