ciągniki rolnicza Arbos Seria 5000 - uniwersalne ciągniki na zdjęciu podczas prac polowych sześć ciągników każdy z inną maszyną
Ciagnik Arbos w zestawie z opryskiwczem podczas rozkladania ramion na polu

Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

ciągnik rolniczy ARBOS seria 5100 nowy lewy przód

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

SIEWNIKI PUNKTOWE ARBOS MS

ARBOS GROUP przejmując doświadczenie włoskiej marki MaterMacc stał się światowym liderem w produkcji pneumatycznych siewników punktowych. Profesjonalizm firmy ARBOS podkreśla jakość konstrukcji, wydajność i niezawodność maszyn.

 

Arbos siewnik precyzyjny punktowy MS 8000 Korbanek

Siewniki punktowe ARBOS są siewnikami precyzyjnymi, które wykorzystują podciśnieniowy układ pneumatyczny. Precyzyjny podział ziarna, optymalna konstrukcja talerzowej sekcji wysiewającej RS 8000 z wygodną regulacją zgarniacza ziarna, solidna konstrukcja dostępnych ram, wysoka jakość wykonania - oto silne argumenty tych włoskich siewników punktowych.

Siewniki punktowe ARBOS mogą być wyposażone w podsiewacz nawozów granulowanych, w aplikator do nawozów mikrogranulowanych oraz w kontroler wysiewu, usprawniający kontrolę nad wysiewem i dostarczający wielu przydatnych informacji.

Siewnik arbos ms8130 w pracy

seria 8000

Modele Możliwa liczba rzędów Rama siewnika
MS 8130 6 Rama teleskopowa
MS 8230 6/8/12 Rama składana hydraulicznie z systemem Easy Set
MS 8230 PRO 8/9/12 Rama składana hydraulicznie z systemem Easy Set dwubelkowa

Konstrukcja wykorzystująca równoległobok i zmniejszona odległość między trzypunktowym układem zawieszenia ciągnika a siewnikiem ARBOS MS 8000 sprawia, że podnośnik jest mniej obciążony. Rodzaj i rozmiar ram są określane przez liczbę rzędów siewnika. Wytrzymałość ramy zwiększa się wraz z rozmiarem maszyny. 

 

Siewnik punktowy do pracy precyzyjnej ms 8130


Taka budowa oznacza:

 • Mniejsze obciążenie tylnego podnośnika ciągnika.

 • Mniejsze boczne przesuwanie się maszyny podczas pracy na pochyłym terenie.

 • Siewniki mogą współpracować z ciągnikami o mniejszej mocy w porównaniu do siewników innych producentów o podobnych parametrach. Oznacza to mniejsze zagęszczenie gruntu i niższe koszty eksploatacyjne.

 • Praktyczne możliwości, np. dostosowanie się do odpowiedniego rozstawu między rzędami.

   

  Ramy do siewników, rama Easy-set 

   

  Rodzaj i rozmiar ram są dostosowane do ilości rzędów siewnika. Wytrzymałość ramy zwiększa się wraz z rozmiarem maszyny. ARBOS, oprócz ram sztywnych oraz ram teleskopowych, oferuje użytkownikom opatentowany również system „Easy-Set”, umożliwiający szybkie przestawienie rozstawu między rzędami siewnika, a przez to zwiększenie jego wydajności.

  Zastosowany w siewnikach punktowych ARBOS MS 8230 i MS 8230 PRO System Easy-Set pozwala przestawiać sekcje wysiewające na pożądany rozstaw w zaledwie kilka minut. Pierścienie międzyrzędzia (patrz zdjęcie poniżej) zapewniają prawidłową odległość między sekcjami wysiewającymi, np. 75 cm pod wysiew kukurydzy lub 45 cm pod wysiew buraków.

  Układ Easy-Set jest dostępny dla ram sztywnych i teleskopowych.

   

  montaż ramy siewnika arbos ms 8130 

  Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów, przedstawiających składanie i rozkładanie ramy siewnika punktowego ARBOS MS 8230 PRO 8-rzędowego na ramie składanej hydraulicznie z Systemem EasySet.

   

  Sekcja wysiewająca MS 8000 – możliwa praca na minimalnie uprawionej glebie

  Rozgarniacz brył
  Z przodu sekcji wysiewającej znajduje się rozgarniacz brył, który ma kształt litery "V" i jest przeznaczony do odsuwania na bok dużych brył gleby, kamieni i innych zanieczyszczeń po obu stronach sekcji wysiewającej, aby zapobiec blokowaniu talerzy sekcji, które otwierają bruzdę. Ustawienie rozgarniacza brył mozna dostosować do różnych warunków polowych.

  sekcja wysiewajaca rozgarniacz arbos

  Dwa talerze otwierające bruzdę

  Dwa talerze otwierają bruzdę, by móc wysiać ziarno do gleby. Boczne koła kopiujące kontrolują głębokość siewu. Talerze wykonane są ze specjalnego metalu zwanego Boron, który jest materiałem o większej wytrzymałości i jest bardziej odporny w warunkach ścieralnych niż materiał używany przez konkurencję. Takie rozwiązanie umożliwia siewnikom MS8000 pracę na glebie z minimalnym przygotowaniem lub gdy na powierzchni gleby znajdują wciąż resztki pożniwne.

  Boczne koła kopiujące

  Boczne kokła kopiujące poruszają się w górę i w dół zgodnie z ukształtowaniem powierzchni gleby gruntu, aby utrzymać stałą głębokość siewu. Głębokość można regulować za pomocą uchwytu zamontowanego w pobliżu kół. Koła kopiujące zapewniają bruzdę o stałej głębokości również na nierównym terenie.

  sekcja wysiewajaca arbos.

  APARAT ROZDZIELAJĄCY ZIARNO MAGICSEM

  Aparat rozdzielający ziarno MAGICSEM jest ekstremalnie uniwersalny, może być dostosowany do każdego rodzaju ziarna, począwszy od drobnonasiennych (np. rzepak) a skończywszy na bardzo grubym materiale siewnym (jak np. orzechy ziemne). Korzyść: JEDNO ROZWIĄZANIE DLA WIELU RODZAJÓW ZIARNA.

  aparat rozdzielajacy magicsem

  1. Korpus aparatu rozdzielającego
  2. Tarcza wysiewająca
  3. Zgarniacz ziarna
  4. Pokrywa aparatu

  Materiał siewny dostaje się do strefy załadunkowej ze zbiornika. Niektóre rodzaje ziarna wymagają niskiego poziomu, gdyż w przeciwnym razie nastąpi nadmierne gromadzenie się materiału siewnego. Komora ssąca jest jednym z powodów, dla których aparat rozdzielający ziarno jest tak wydajny i precyzyjny. Zasysanie (podciśnienie) jest wytwarzane przez turbinę siewnika.Ten układ ssący działa tylko wtedy, gdy podciśnienie jest utrzymywane na stałym poziomie. Aparat rozdzielający ziarno MAGICSEM jest również skuteczny dzięki swojej zdolności utrzymywania tego podciśnienia na stałym poziomie. Mocowanie tarczy jest zamontowane na dwóch łożyskach kulkowych a wokół komory ssącej została umieszczona pojedyncza uszczelka. Taki układ zapewnia równomierność i stały obrót tarczy wysiewającej przy ograniczeniu wywieranej siły, dzięki stałemu i zmniejszonemu tarciu.

  magicsem aparat rozdzielajacy ziarno

  FILM  - VIDEO - SIEWNIK ARBOS MS 8130 W CZASIE SIEWU KUKURYDZY

  .

  PODSUMOWANIE - Silne argumenty - Siewniki punktowe ARBOS

  Konstrukcja siewnika punktowego serii MS 8000

  > Zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany we Włoszech
  > Konstrukcja oparta na równoległoboku, zredukowana odległość między trzypunktowym układem zawieszenia ciągnika a sekcjami siewnika.
  > Zredukowana długość siewnika i mniejsze zapotrzebowanie udźwigu tylnego podnośnika ciągnika.
  > Mniejsze boczne przesuwanie się maszyny w przypadku pracy na pochyłym terenie.
  > Mniejsze ugniatanie gleby i oszczędności paliwa dzięki możliwości wykorzystania ciągników o mniejszej mocy w porównaniu do tych używanych przez naszych konkurentów, przy czym parametry siewnika są porównywalne.
  > Wiele elementów jest przykręcanych, a zatem brak spawania zapobiega powstawaniu pęknięć podzespołów siewnika.

  "Easy-set" – opatentowany układ szybkiej zmiany rozstawu między rzędami

  > Przestawienie sekcji wysiewających na pożądany rozstaw zajmuje zaledwie kilka minut dzięki użyciu systemu "Easy-Set" na siewnikach punktowych. Zwiększona wydajność dzięki krótszemu czasowi wymaganemu do konfiguracji siewnika.
  > Dzięki pierścieniom międzyrzędzia uzyskuje się zapewniają prawidłową odległość między sekcjami wysiewającymi.
  > Układ jest dostępny dla ram sztywnych i teleskopowych.

  Opatentowany apparat rozdzielający ziarno MAGICSEM

  > Opatentowany aparat rozdzielający ziarno MAGICSEM jest wykonany ze specjalnej mieszanki polimerów i włókna szklanego, które zapewniają większą odporność na zginanie i skręcanie w porównaniu z aluminium.
  > Zakres temperatury pracy jest szeroki, odporny na wysokie zmiany temperatury bez żadnych trudności.
  > Wyjątkowa jakość uszczelek pozwala utrzymać stałe podciśnienie wewnątrz aparatu rozdzielającego ziarno, a następnie optymalną dystrybucję ziarna.
  > Działanie z mniejszym podciśnieniem niż w siewnikach oferowanych przez innych producentów. Oznacza to niższą prędkość obrotową napędu W.O.M. ciągnika a tym samym mniejsze zużycie paliwa.
  > Aparat rozdzielający ziarno MAGICSEM umożliwia wysiew różnych rodzajów ziarna bez potrzeby wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji, dzięki czemu jest jednym z najbardziej wszechstronnych urządzeń z dostępnych na rynku.

  Sekcje wysiewające

  > Możliwość dostosowania siewnika do warunków polowych.
  > Możliwość dopasowania różnych doposażeń i rozwiązań opcjonalnych w celu zapewnienia precyzyjnego siewu.
  > Równomierna głębokość bruzdy siewnej i efektywne koła ugniatające zapewniają kiełkowanie nasion i większą produktywność.
  > Podzespoły wysokiej jakości i wiele wspólnych części zamiennych dla różnych modeli siewników.

   

  Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

  Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna