ciągniki rolnicza Arbos Seria 5000 - uniwersalne ciągniki na zdjęciu podczas prac polowych sześć ciągników każdy z inną maszyną
Ciagnik Arbos w zestawie z opryskiwczem podczas rozkladania ramion na polu

Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

ciągnik rolniczy ARBOS seria 5100 nowy lewy przód

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

 

SIEWNIK ZBOŻOWY arbos msd 2.0 Electro

Siewnik zbożowy pneumatyczny z dozownikiem napędzanym elektrycznie

Siewnik Arbos MSD 2.0 Electro 6m korbanek.pl

Czego szukają rolnicy wybierając pneumatyczny siewnik zbożowy?
• Ciągłego dostarczania materiału siewnego na pełnej szerokości roboczej siewnika.
• Solidnej konstrukcja i łatwości w obsłudze.
• Łatwej zmiany ustawień dla różnych rodzajów ziarna i krótkiego czasu przygotowania maszyny.
• Dostępu do wszystkich obszarów maszyny w celu regulacji i kontroli w terenie.
• Łatwego w obsłudze i regulacji kontrolera wysiewu.
• Bezpiecznego i łatwego dostępu do napełniania zbiornika ziarnem.
• Zwartej konstrukcji, aby zoptymalizować udźwig podnośnika ciągnika i zapewnić bezpieczny transport.

 

MSD 2.0 Electro. Dozownik napędzany elektrycznie.
Przeznaczony do pracy klasycznie przygotowanych glebach.
Szerokość robocza 5 lub 6 metrów.

 

 

 

Talerzowe sekcje wysiewające, redlice talerzowe pojedyncze lub podwójne

Siewnik Arbos 6m praca w polu

Po przygotowaniu pola za pomocą brony wirnikowej lub kultywatora, redlice jedno- lub dwutalerzowe o średnicy 350 mm wycinają wąską bruzdę. Płaska tarcza o małym kącie cięcia sprawia, że redlica jest bardzo łatwa do pociągnięcia, co zmniejsza zapotrzebowanie mocy. Ziarno dostaje się do bruzdy. Wybór rodzaju redlicy talerzowej (pojedynczej lub podwójnej) zależy od rodzaju gleby. Zazwyczaj redlice dwutalerzowe są zalecane do pracy na cięższych glebach a pojedyncze na gleby lżejsze.

Redlica talerzowa sekcji wysiewającej w arbos msd 2.0

Potrzebę stałego nacisku, aby zapewnić optymalną penetrację redlicy w glebie, można to uzyskać za pomocą wstępnie obciążonej sprężyny, która znajduje się na ramieniu sekcji wysiewającej. Możliwe jest do 50 kg nacisku.
Każda sekcja wysiewająca posiada indywidualną regulację naprężenia sprężyny z regulowanym dociskiem w dół, zależnie od warunków glebowych. Gdy zestaw uprawowo-siewny podąża za kołami ciągnika, zwykle wymagany jest większy docisk.
Docisk ustawiany za pomocą sprężyny pomaga również utrzymać stałą głębokość roboczą niezależnie od warunków terenowych.

Zbiornik na ziarno

Duża pojemność zbiornika 1300 litrów zapewnia dużą autonomię między ponownymi napełnieniami. Aby zapobiec blokowaniu lub zablokowaniu materiału siewnego w dozowniku, na dnie zbiornika zostało umieszczone mieszadło, które działa w ruchu wahadłowym (do tyłu / do przodu).
W przeciwieństwie do kilku konkurentów, operator może również napełnić zbiornik, gdy sekcje wysiewające są złożone do pozycji transportowej dzięki specjalnej konstrukcji pokrywy zbiornika.

Dozownik ziarna napędzany elektrycznie

MSD 2.0 COMBI korzysta z napędu elektrycznego do obsługi dozownika MAGIC DRILL. Ponieważ zespół brony wirnikowej jest teraz zamontowany z przodu, sygnał prędkości na ziemi dla monitora kontrolnego pochodzi z czujnika GPS, który znajduje się w górnej części zbiornika. Zestaw uprawowo-siewny o szerokości 3,0 m jest wyposażony w 2 dozowniki, natomiast zestaw o szerokości 3,5 m jest wyposażony w 4 dozowniki ziarna. 

dozowniki ziarna msd combi arbos

dozownik ziarna budowa arbos

Poszczególne dozowniki mogą zostać odłączone przez operatora za pomocą kontrolera wysiewu. Taka procedura jest zwykle wykonywana podczas kończenia niezręcznych zakrętów lub na końcu pola. Każdy dozownik jest wyposażony w twardy plastikowy kołnierz łączący podzespół z wałkiem napędowym. Odsuwając kołnierz od urządzenia, napęd zostaje odłączony. Operacja jest wykonywana przez silnik elektryczny a połączenie jest mechaniczne.

Głowica rozdzielająca ziarno

Głowica rozdzielająca ziarno – część górna: Aerodynamiczny kształt głowicy rozdzielającej ostatecznie tworzy "wirujący" ruch, gdy powietrze i ziarno wchodzą do głowy. Ten ruch zapewnia równomierne rozdzielanie ziarna na sekcje wysiewające.
Zacisk może być łatwo usunięty, jeżeli istnieje potrzeba sprawdzenia wnętrza głowicy.

glowica rozdzielajaca ziarno gora arbos glowica pomiar przepustowosci arbos siewnik korbanek.pl glowica sciezki technologiczne arbos siewnik electro

Część górna głowicy             Głowica - pomiar przepustowości          Układ do wyznaczania ścieżek technologicznych        

Pomiar przepustowości: miernik przepływu ziarna może powiadomić operatora o ewentualnym zablokowaniu lub zakłóceniu przepływu materiału siewnego. Elektryczny czujnik dokonuje pomiaru ziarna przechodzącego przez rurę i przekazuje sygnał z powrotem do kontrolera wysiewu w kabinie. Do każdej głowicy rozdzielającej przymocowany jest miernik przepływu ziarna.

Układ do wyznaczania ścieżek technologicznych: Zestaw umożliwiający automatyczne przełączanie ścieżek technologicznych umożliwia operatorowi wyłączenie wybranych rzędów w celu utworzenia ścieżek przejazdowych dla przyszłych zabiegów pielęgnacyjnych opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozów. Wyłącznik elektryczny zamyka odpowiednie przewody wysiewające zgodnie z zaprogramowanymi ścieżkami technologicznymi kontrolerze wysiewu, zgodnie z szerokością belki opryskiwacza. Ustawiony fabrycznie rozstaw dla kół ciągnika wynosi 1,8 metra. (od koła do koła). W razie potrzeby można to zmienić.

Kontroler wysiewu X4 - komputer siewnika

kontroler wysiewu x4 arbos siewnik msd 2.0 electro

Przyciski funkcyjne
1. ESC. Wyjście z menu podrzędnego, aż pojawi się ekran menu głównego.
2. Funkcje Pre-start / Pre-stop. Uruchomienie / zatrzymanie wentylatora.
3. Zmiana wyświetlania sekcji na ekranie głównego menu.
4. Zwiększa lub zmniejsza ustawienie funkcji.
5. Dostęp do menu podrzędnego.

ekran x4 siewnik kontrole wysiewu arbos korbanek.pl

1. Ekran ciągnika.
2. Prędkość obrotowa turbiny.
3. Informacja o ścieżkach technologicznych.
4. Informacja o głowicy rozdzielającej ziarno.
5. Wyłączenie ścieżkowania.
6. Funkcja Pre-stop. Naciśnięcie powoduje zatrzymanie dozowania.

PODSUMOWANIE - Silne argumenty - Siewnik zbożowy ARBOS MSD 2.0 Electro

> Precyzyjny dozownik ziarna, który jest łatwy do dostosowania i może obsługiwać wiele rodzajów materiału siewnego.
> Łatwy dostęp. Czas kalibracji jest minimalny.
> Głowice rozdzielające ziarno. Ciągłe dostarczanie ziarna. Niskie umieszczenie głowic rozdzielających zapewnia utrzymanie stałego i optymalnego ciśnienia powietrza.
> Kompaktowa budowa umożliwia wykorzystanie ciągnika o mniejszym udźwigu i ułatwia transport.
> Wysoka wydajność pracy dzięki krótkiemu czasowi ustawiania. Wszystkie elementy ustawień są łatwo dostępne.
> Możliwość odłączenia brony wirnikowej. Szybki i łatwy demontaż pozwala na używanie brony wirnikowej osobno, bez siewnika.
> Strumień powietrza z turbiny. Ciągły strumień powietrza zapewnia dobre wyniki uprawy dzięki prawidłowemu rozmieszczeniu materiału siewnego.
> Kontroler wysiewu X4 w kabinie ciągnika. Łatwe do zrozumienia symbole kontrolera wysiewu umożliwiają operatorowi ciągłe sprawdzanie wszystkich kluczowych obszarów roboczych zestawu uprawowo-siewnego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z pracy siewnika oraz obejrzenia wschodów po siewie jęczmienia.

28.09.2018 siany był jęczmień w dawce 135 kg/ha, dawka wysiewu została zachowana. Prędkość siewu ok. 10 km/h. Wschody zostały sfotografowane 16.10.2018. na zdjęciach widać ich równomierność.

O marce Arbos

Logo Arbos napisane słownie i ze znakiem graficznym

Historia marki Arbos sięga aż XIX wieku kiedy to rodzina Bubba zaczyna produkować w swoim w warsztacie w Santimento we Włoszech najpierw młocarnię (1896r.), osprzęt a następnie ciągniki z silnikami średnioprężnymi. Rodzina Bubba w 1952 przejmuje fabrykę rowerów Arbos i od tej pory Arbos zaczyna produkować również kombajny. Po przejęciu przez Amerykanów w 1964 roku Arbos zaczyna się jednoznacznie kojarzyć z jakością wykonania i innowacją, która przyczyniła się do rozwoju rolnictwa za sprawą m.in. słynnych kombajnów Arbos. 
Pomimo doskonałych produktów firma została zamknięta w 1994 roku po to aby ponownie rozpocząć swoją działalność w 2015 roku z nowym kapitałem i dostępem do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ciągniki, traktor, kombajny i maszyny towarzyszące Arbos to połączenie renomy, tradycji, nowoczesności i innowacyjności.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna