pRZEKŁADNIA DYNA-4 

Dynamiczne osiągi i prosta budowa przekładni napędowej Dyna-4 robią wrażenie, zwłaszcza podczas płynnej zmiany 4 półbiegów w każdym z 4 zakresów, przez co oferują Państwu zawsze niezrównaną wydajność.

 

wydajność kontrola komfort w ciągnikach Massey Ferguson serii 7600 dwa ciągniki podczas prac polowych

Wydajność, kontrola, komfort

  Zoptymalizowana budowa przekładni napędowej Dyna-4 oferuje dynamiczne osiągi. Spośród najbardziej znanych funkcji, można przytoczyć przekładnię nawrotną Power Control, obsługę bez konieczności używania sprzęgła, przekładnię Powershift z 4 przełożeniami, funkcję Speedmatching i AutoDrive.

 

wydajność w zasięgu ręki

 

   Imponujące osiągi i przemyślaną konstrukcja przekładni Dyna-4 zapewniają niezrównaną wydajność, łatwe i wygodne sterowanie oraz 16 przełożeń do jazdy do przodu oraz 16 przełożeń do tyłu zmienianych bez użycia pedału sprzęgła.

 

  Modele 7614 i 7615  mogą być wyposażone w przekładnię Dyna-4. Każda z nich została dopasowana aby przenieść moc określonego modelu w optymalny sposób. Przekładnia ta posiada wiele zaawansowanych automatycznych funkcji, które są proste w obsłudze i ułatwiają codzienną pracę operatora zwiększając jego wydajność.

 

   Sterowanie przekładnia Dyna-4 jest proste i komfortowe dzięki dźwigni Power Control oraz dźwigni w kształcie litery T umieszczonej z prawej strony fotela operatora. Ponadto kierunek jazdy można zmieniać za pomocą opcjonalnego Joysticka do obsługi ładowacza.

 

 

schemat budowy skrzyni przekładni napędowej DYNA 4 w ciągnikach Massey Ferguson serii 7600

 

Możesz więcej dzięki dyna-4

 

dźwignia zmiany kierunku jazdy po lewej stronie kierownicy w ciągnikach Massey Ferguson serii 7600


Obsługa lewą ręką

 

   Obsługiwane lewą ręką dźwignia przekładni nawrotnej Power Control posiada wiele zalet: praktyczną zmianę kierunku jazdy przód/tył, zmianę półbiegów i zakresów, wyprzęganie, pozostawiając przy tym prawą rękę całkowicie wolną, dzięki czemu można nią obsługiwać ładowacz czołowy lub inne maszyny zaczepione z tyłu ciągnika

 

 

dźwignia zmiany zakresu biegów i półbiegów przekładni DYNA 4 w ciągnikach MF 7600


Obsługa prawą ręką

 

   Wystarczy przesunąć do przodu dźwignie w kształcie litery T, by zwiększyć przełożenie Dynashift lub zakres albo przesunąć ją do tyłu, by zredukować przełożenie Dynashift lub zakres.

   Podczas zmiany zakresu, funkcja Speedmatching automatycznie dobiera najbardziej dolosowane do prędkości jazdy ciągnika przełożenie przekładni Dyna-4 (półbieg).

przycisk biegu superpełzającego w ciągniku MF 7600 symbol ślimaka


Biegi super-pełzające

 

   Mogą Państwo wykorzystać wyjątkową kontrolę nad pracami wymagającymi bardzo niskich prędkości jazdy. Dzięki dodatkowym 16 biegom (super-pełzającym) mogą Państwo osiągnąć prędkość jazdy wynoszącą zaledwie 90 m/h.

 

zakres prędkości roboczych

 

 

schemat zakresu prędkości roboczych na różnych biegach skrzynia DYNA 4 MF 7600

   Dyna-4 oferuje 4 przełożenia Dynashift (półbiegi) w każdym zakresie, które doskonale pokrywają się w zakresach prędkości roboczych, dzięki czemu operator może zawsze w łatwy i wygodny sposób dostosować odpowiednią prędkość do wykonywanej pracy czy warunków. Prędkość maksymalna 40 km/h zmniejsza czas trwania przejazdów transportowych.

 

zalety przekładni dyna-4

 

  • Intuicyjnie i w łatwy sposób obsługiwana lewą ręką przekładnia nawrotna Power Control 
  • Podczas szybkiej i precyzyjnej pracy z ładowaczem czołowym, komfortowa obsługa umożliwia dostosowanie stopnia agresywności zmiany kierunku jazdy
  • Wybór trybu prowadzenia za pomocą pedału gazu/ dźwigni zmniejsza wysiłki operatora i optymalizuje wydajność
  • Prosta budowa i sprawdzone, niezawodne komponenty oferują wyjątkowo płynne i silne i trwałe działanie
  • prosta obsługa za pomocą dźwigni power control, dźwigni "T" lub Joysticka do obsługi ładowacza
  • Wyjątkowe osiągi w polu, cztery przełożenia w każdym zakresie czyli 16 biegów do przodu i 16 biegów do tyłu i wszystko to bez konieczności używania pedału sprzęgła 
  • Kalibracja agresywności zmiany kierunku jazdy. Mogą państwo wybrać ! Układ jest w pełni regulowany . Dzięki temu mogą Państwo dopasować parametry pracy ciągnika do wykonywanej czynności np. z ładowaczem czołowym
  • Prosta obsługa, mniej powtarzalna dzięki urządzeniom obsługowym rozmieszczonym ergonomicznie, dzięki czemu zmniejsza się stres i zmęczenie operatora

 

 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna