Monosem MS DO WARZYW

200 - 700 CM

 

POBIERZ PROSPEKT O SIEWNIKACH DO WARZYW MONOSEM MS

sIEWNIKI PUNKTOWE DO WARZYW

PNEUMATYCZNE SIEWNIKI PRECYZYJNE PODCIŚNIENIOWE

 

Siewniki punktowe MONOSEM MS to siewniki o bardzo wysokiej precyzji wysiewu bardzo drobnych nasion. Siewniki są przeznaczone do wysiewu nasion warzyw, mogą wysiewać nasiona marchwi, pietruszki, cebuli, czerwonego buraczka, pora, kapusty, sałaty, ogórka i wielu innych. Wiele konfiguracji siewników jest możliwych, aby dostosować się do wymogów danej uprawy lub sposobu wysiewu. Możliwy jest wysiew na płaskim gruncie, na redlinach lub na zagonach. W zależności od wybranej sekcji wysiewającej mogą Państwo siać jedną linię w jednym rzędzie (sekcje A i B) lub dwie linie w jednym rzędzie (sekcje C, D i D2). Zasada wysiewu sekcjami wysiewającymi MS opiera się na kontroli głębokości wysiewu za pomocą przedniego koła ustalającego i na wysiewie nasion za pomocą redlicy stopkowej.

SIEW NA KAŻDYM POLU

MOŻNA SIAĆ NA PŁASKIM GRUNCIE, NA ZAGONACH I NA REDLINACH

 

Siewnik do wysiewu warzyw Monosem MS D2

 

SIEW PUNKTOWY WARZYW

 

Kontrola głębokości wysiewu sekcji wysiewających siewników punktowych do wawrzyw Monosem MS odbywa się z wykorzystaniem przedniego koła. Bruzda jest tworzona przez redlice stopkowe. Dzięki regulowanej wysokości ustawienia bloków kół, siewniki mogą wysiewać na płaskim gruncie, mogą siać na zagonach lub na redlinach. Praktycznie każde przygotowanie gleby pod zasiew warzyw jest tutaj możliwe. Liczne dostępne akcesoria, doposażenia i przezbrojenia siewnika ułatwiają jego przygotowanie do pracy.
W wyposażeniu opcjonalnym siewniki do warzyw mogą być wyposażone w aplikator do mikrogranulatów. Istnieje również możliwość zamówienia siewnika do warzyw na specjalnej ramie, umożliwiającej zamontowanie podsiewacza do nawozów granulowanych.

Siewnik do warzyw MS w wersji D2, do cebuli, 3 x 4 rzędy

 

WIELE MOŻLIWOŚCI WYSIEWU

 

Sekcja wysiewająca Monosem MS została specjalnie zaprojektowana dla wysiewu drobnych nasion warzyw. Jakość umieszczenia ziarna w bruździe, równomierność głębokości wysiewu, dynamiczne wschody i łatwość ustawienia to podstawowe zalety sekcji wysiewającej MS, obojętnie, czy będzie w wersji do wysiewu jeden linii na rząd (A, B), czy dwóch linii na rząd (C, D2). Można siać cebulę, marchew, pietruszkę, buraczka i mnóstwo innych warzyw. W przypadku ram sztywnych siewnik jest wyposażony w przekładnię dystansową na ramie głównej, natomiast, gdy rama siewnika jest składana hydraulicznie, wtedy siewnik jest wyposażony w 3 przekładnie dystansowe.

(Foto: Siewnik do wysiewu warzyw Monosem MS z sekcjami D2. Wysiewanie 3 x 4 rzędy, każdy rząd składa się z dwóch sekcji wysiewających D2 (dwie linie siewu na rzędzie).

ZALETY SIEWNIKÓW DO WARZYW

MONOSEM MS

 

  • wysoka precyzja wykonania
  • możliwość siewu w jednej linii i w dwóch liniach na każdym rzędzie siewnika
  • pneumatyczny "odkurzacz" do resztek nasion w zbiornikach w wyposażeniu seryjnym
  • znakomity aparat rozdzielający
  • przedni rozgarniacz w standardzie
  • bogaty wybór doposażeń
  • układ podciśnieniowy z prostą regulacją
  • układ podciśnienowy do czyszczenia otworów tarczy wysiewającej w standardzie
  • produkcja pod kontrolą, by zachować najwyższą jakość

sekcje do warzyw wersje A i b

JEDNA LINIA SIEWU NA KAŻDY RZĄD SIEWNIKA

 

Sekcja wysiewająca MS A, wysiew: 1 linia siewu na rząd.
Minimalny rozstaw między rzędami: 20 cm.

Standardowa budowa sekcji (patrząc od prawej strony ilustracji obok): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 300x100, wąska redliczka z krótkimi uszkami, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, wąskie kółko pośrednie ugniatające z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacze, kółko tylne ażurowe 250x100.

Sekcja wysiewająca Monosem MS wersja A (jedna linia siewu na rząd)

Sekcja wysiewająca Monosem MS wersja B2 (jedna linia siewu na rząd)

Sekcja wysiewająca MS B2, wysiew: 1 linia siewu na rząd.
Minimalny rozstaw między rzędami: 14 cm.

Standardowa budowa sekcji (patrząc od prawej strony ilustracji obok): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 285x65, wąska redliczka z krótkimi uszkami, kółko pośrednie dociskowe z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacz, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, tylne koło ugniatające żeliwne wklęsłe z opończą gumową, samoczyszczącą.

 

SEKCJE DO WARZYW WERSJE C I D2

DWIE LINIE SIEWU NA KAŻDY RZĄD SIEWNIKA

 

Sekcja wysiewająca MS C, wysiew: 2 linie na rząd
(odległość między liniami siewu 7 cm, opcjonalnie 5 cm).
Minimalny rozstaw między rzędami: 20 cm.

Standardowa budowa sekcji (patrząc od prawej strony ilustracji obok): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 300x100, podwójna redliczka wysiewająca, dwa kółka pośrednie ugniatające z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacze, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, tylne koło ażurowe 250x120.

Sekcja wysiewająca do warzyw Monosem MS wersja C (2 linie siewu na rząd)

Sekcja wysiewająca Monosem MS wersja D2 (dwie linie siewu na rząd)

Sekcja wysiewająca MS D2, wysiew: 2 linie na rząd
(odległość między liniami siewu regulowana od 8 do 11 mm).
Minimalny rozstaw między rzędami: 26 cm.

Standardowa budowa sekcji (patrząc od prawej strony ilustracji obok): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 250x170, dwie pojedyncze redliczki wysiewające z krótkimi uszkami, dwa kółka pośrednie ugniatające z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacze, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, tylne koło z opończą gumową 250x170 samoczyszczącą.

tarcze  wysiewające do warzyw

MIESZADŁO Z MOSIĄDZU CHRONI PRZED ELEKTRYZOWANIEM SIĘ NASION

 

Siew wysokiej jakości rozpoczyna się dzięki dobremu rozdzieleniu ziarna. To dlatego MONOSEM wykorzystał swoją wiedzę, by zaoferować Państwu precyzyjny, prosty i niezawodny aparat rozdzielający. Jakość wykonania umożliwi Państwu wysiać nawet najdrobniejsze nasiona z zachowaniem najwyższej precyzji podziału. Ważny jest oczywiście także odpowiedni dobór tarcz wysiewających. Dostępne są tarcze wysiewające do cebuli, marchwi, pietruszki, ogórka, pasternaka, buraczka czerwonego, sałaty, selera, cykorii i wielu innych warzyw. Istnieje również możliwość wysiepu konopii przemysłowych.

 

Tabela z tarczami wysiewającymi do warzyw siewników punktowych MONOSEM

jaki siewnik do warzyw wybrać

PRAKTYCZNY PORADNIK O SIEWNIKACH DO WARZYW MONOSEM MS

PREZENTACJA SIEWNIKÓW DO WARZYW

PORADNIK JAK USTAWIĆ SIEWNIK DO WARZYW MONOSEM MS

 

Opinia użytkownika siewnika do cebuli

FILM z ustawieniami siewnika w polu

 

 

SIEWNIK DO KONOPII SIEWNEJ

LEGALNY SIEWNIK DO KONOPII PRZEMYSŁOWEJ

 

CZYM WYSIAĆ WARZYWA?

JAKI SIEWNIKIEM WARZYWA SIEJĄ PROFESJONALIŚCI?

 

 

MASZYNY MONOSEM

PREZENTACJA PRODUCENTA 5 FAKTÓW O MONOSEM

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna